Lajme

January 16, 2020

Udhëzuesi juaj për lojëra elektronike progresive

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Slot-et po bëhen gjithnjë e më të njohura për shkak të zhvillimit dinamik dhe cilësor të softuerit. Gjithashtu, kthimi te lojtari i lojërave elektronike është shumë i favorshëm, me disa që arrijnë një mbresëlënës 99%. Aktualisht ekzistojnë lloje të ndryshme të lojërave elektronike. Më e mira prej tyre është slot progresiv, i njohur gjithashtu si jackpot progresiv.

Udhëzuesi juaj për lojëra elektronike progresive

Çfarë është një slot progresiv?

Siç sugjeron emri, ky është një slot machine me një çmim i parë që rritet gradualisht, ndryshe nga lojërat elektronike të tjera që kanë një jackpot fiks. Një përqindje e parave të bastuara i shtohet xhekpotit kryesor. Është shumë e vështirë të fitosh një pasuri në lojëra elektronike progresive, ashtu si llotaria.

Llojet e lojërave elektronike progresive

Ekzistojnë lloje të ndryshme të lojërave elektronike progresive siç renditen më poshtë:

1. Slots Progresive të pavarura Këto janë të njohura në kazinotë tokësore dhe nuk janë të lidhura me ndonjë automat tjetër; prandaj xhekpoti nuk është aq i madh. Por rritet me një përqindje të vogël për çdo monedhë të luajtur.

2. Slots Progresive në Shtëpi Të njohura gjithashtu si lojëra elektronike lokale ose të pronarit, këto janë vetëm lojëra elektronike të pavarura progresive të lidhura me një rrjet lojërash elektronike brenda të njëjtës kazino. Në disa raste, lojërat elektronike mund të lidhen së bashku me të tjera në kazino të ndryshme, ndoshta sepse është e njëjta linjë kazinoje ose kazinotë ndajnë të njëjtët furnizues lojërash.

3. Slots Progresive me Zonë të gjerë Këto janë lojërat elektronike më të njohura dhe më të dobishmet. Siç sugjeron emri, makinat e fatit janë të lidhura në një rrjet të gjerë. Kjo do të thotë se ka më shumë lojtarë, dhe rrjedhimisht, jackpoti është i madh. Këto lojëra elektronike kërkojnë infrastrukturë masive dhe kjo ul në mënyrë drastike kthimin te lojtari.

4. Lojëra elektronike të rastësishme progresive Të njohura gjithashtu si lojëra elektronike misterioze progresive, këto lojëra elektronike me shumë nivele të ndërlidhura janë të zakonshme në kazinotë tokësore sesa në skenën online. Slotet e rastësishme progresive kanë dy ose më shumë jackpote të kategorizuara si lojëra elektronike progresive të vogla dhe të mëdha progresive. Këto jackpot shpërndahen në mënyrë të rastësishme. Avantazhi i tyre është se lojtarët mund të fitojnë pak, shpesh.

Slotet më të mira progresive

Më sipër janë lojërat elektronike më të njohura progresive. Tani, ka qindra lojëra elektronike të ndryshme progresive. Si zakonisht, ka disa lojëra të denja për t'i provuar, ndërsa të tjerat janë një shaka e plotë. Disa nga lojërat e denjë progresive për të provuar përfshijnë Megabucks, Wheel of Fortune, Mega Moolah dhe Elvis.

Përmbledhje

Slotet progresive mund të jenë të vështira për t'u goditur, por nëse është dita me fat, fituesit marrin një çek të bukur. Natyrisht, lojëra elektronike progresive me një zonë të gjerë janë ato me fitore të mëdha, megjithëse ato vijnë rrallë. Për lojtarët që duan para të mëdha, shkoni për WAP. Por për të qëndruar në det, është më mirë të luani lojëra elektronike të rastësishme progresive.

Një udhëzues fillestar për lojërat elektronike më të mira progresive për vitin 2020 Në këtë udhëzues fillestar për lojëra elektronike progresive, zbuloni se çfarë është një slot progresiv, llojet e ndryshme të disponueshme dhe disa nga lojërat më të mira për të provuar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme