Lajme

March 1, 2021

Truket për të menaxhuar bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Të gjithë lojtarët e kazinosë në internet i bashkohen kësaj industrie për të fituar dhe për të bërë fitime. Megjithatë, rrezikimi i parave është i pashmangshëm në këtë botë. Pra, sa duhet të rrezikojë një lojtar kazino pa dëmtuar financat e tyre? Ndërsa përgjigja për këtë pyetje nuk është e qartë, disa këshilla për menaxhimin e financimit të kazinosë mund t'ju ndihmojnë të qëndroni në këmbë. Vazhdoni të lexoni!

Truket për të menaxhuar bankrollin tuaj të kazinosë në internet

Këshilla #1. Vendosni një buxhet

Nëse po kërkoni të bashkoheni me fitimprurësit skena e lojërave të fatit në internet pa buxhet, atëherë ju jeni në një tronditje të vrazhdë financiare. Ashtu si ju vendosni mënjanë një sasi të caktuar për përdorim shtëpiak gjatë javës, keni një shumë që jeni të gatshëm ta humbni gjatë basteve. E përsëris, kurrë mos vendosni kurrë një shumë pa të cilën nuk mund të jetoni. Në fakt, ata kanë një buxhet që mund të mbajë humbje të gjata. Sepse fatkeqësisht, ky është një djall që të gjithë lojtarët duhet të ndeshen në këtë botë të pafalshme.

Këshilla #2. Gjeni madhësinë perfekte të bankrollit

Pasi të vendosni të përdorni një bankroll të lojërave të fatit, është koha për të llogaritur se sa funksionon për ju. Në varësi të madhësisë së xhepit tuaj, pagesa mund të jetë e vogël ose e madhe. Për shembull, nëse jeni një ndjekës i çmimeve të larta ose një jackpot-i, fondet tuaja duhet të jenë mijëra dollarë. Kjo për shkak se jackpots ose lojërat me variancë të lartë paguajnë shuma të mëdha, por për një periudhë më të gjatë se lojërat me variancë të ulët. Gjithashtu, ekspertët rekomandojnë një bankroll 1000x më të madh se bast minimal në një tavolinë blackjack.

Këshilla #3. Tërhiqni depozitën tuaj

Kjo tingëllon mjaft e drejtpërdrejtë, apo jo? Fatkeqësisht, shumica e lojtarëve të kazinosë nuk mbajnë mend të tërheqin çdo gjë që kanë përdorur si aksion kur kanë fat. Është më mirë të arkëtoni shumën tuaj fillestare të depozitës. Në këtë mënyrë, ju do të luani me paratë e bonusit. Por kjo nuk do të thotë se duhet të luani duke përdorur fitimet tuaja sado të mëdha. Bankoni gjithmonë çdo shumë të mirë që fitoni për të shmangur riinvestimin e saj në një bast. Mund të përfundoni duke humbur gjithçka.

Këshilla #4. Përfitoni nga bonuset

Bonuset e kazinosë në internet vijnë si rrotullime falas, kthim parash, para falas, etj. Si një lojtar inteligjent, kërkoni gjithmonë bonuset për të rritur shumë llogarinë tuaj. Sidoqoftë, mbani mend se këto shpërblime vijnë me kërkesa strikte bastesh. Bixhozi duke përdorur para falas i lejon lojtarët të ndjejnë shumëllojshmërinë e lojës pa shpenzuar asnjë monedhë. Vetëm sigurohuni që të kaloni me kujdes shtypjen e imët. Gjithashtu, kërkoni vetëm bonuse nga kazinotë e rregulluara në internet.

Këshilla #5. Keni Vetëkontroll

Është thelbësore që të jeni gjithmonë në kontroll të të gjitha aktiviteteve tuaja të lojës. Është e zakonshme të ndihesh i frustruar ndonjëherë nga lojtarët e tjerë ose nga një seri e ftohtë humbjesh. Në këtë rast, merrni frymë dhe shmangni ndryshimin e lojës tuaj për të kënaqur humorin tuaj. Përmbahuni gjithmonë kufirit tuaj të bankrollit ditor dhe e bëni më të vështirë aksesin e fondeve për të shtuar në listën tuaj të bankës. Gjithashtu, shmangni pirjen gjatë seancave të lojërave, pasi kjo mund të ndikojë në aftësitë tuaja vendimmarrëse. Dhe më e rëndësishmja, di kur të heqësh dorë.

Këshilla numër 6. Merrni Gameplay Records

Si mund të gjurmoni përvojën tuaj të lojës nëse jo duke mbajtur shënime? Mbajtja e të dhënave mund t'ju ndihmojë të dini shumën që vendosni bast në një ditë të mirë dhe cilat lojëra janë më fitimprurëse. Kjo gjithashtu mund t'ju ndihmojë të përcaktoni nëse jeni duke bërë humbje ose fitime. Është padyshim aspekti më kritik i kumarit të përgjegjshëm dhe menaxhimit të financimit. Pra, dijeni gjithmonë se çfarë po bëni nëse dëshironi të bëheni një lojtar profesionist i kumarit.

Përmbledhja

Ndjekja e këshillave me shpresë do t'ju ndihmojë të menaxhoni buxhetin tuaj të kazinosë në internet dhe të jeni në kontroll ndërsa luani kumar në internet. Ju gjithashtu mund të përfundoni duke kërkuar më thellë për formula të tjera menaxhimi ndërsa vazhdoni të luani dhe të fitoni më shumë përvojë. Por deri atëherë, sigurohuni që të zgjidhni një bankroll në varësi të asaj që mund të përballoni të humbni. Nëse nuk mund ta humbisni, mos vini bast!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme