Lajme

January 16, 2020

Teknikat për menaxhimin e bankrollit të lojërave të fatit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Një udhëzues se si të menaxhoni në mënyrë efektive një bankroll të lojërave të fatit

Bankroll është ajo që i mban lojtarët në kazino të luajnë. Ky artikull u jep këshilla lojtarëve se si të menaxhojnë në mënyrë efektive bankrollin e tyre të lojërave të fatit. Të gjithë lojtarët e fatit kanë një bankroll të përmasave të ndryshme. Disa janë më të mëdhenj se të tjerët janë lehtësisht të zëvendësueshëm se të tjerët. Kumarxhinjtë kanë gjithmonë një bankroll, pavarësisht nga frekuenca e lojërave të fatit me paratë që kanë në dispozicion. Gjithçka ka të bëjë me sigurimin që ata janë lojtarë fitimprurës duke bërë zgjedhje të mira dhe duke shmangur humbjet.

Teknikat për menaxhimin e bankrollit të lojërave të fatit

Kumarxhinjtë mund të përfundojnë duke humbur para pavarësisht se kanë një proporcion konkret fitues. Që lojtarët e fatit të luajnë më gjatë në bankrollin e tyre dhe madje të kenë një shans të shtuar për të fituar, strategjitë e mëposhtme mund të merren në konsideratë. Strategjitë janë të lehta për t'u zbatuar dhe veprojnë si mbrojtje për fondet e caktuara për lojërat e fatit.

Ndarja në segmente

Metoda më e thjeshtë për të menaxhuar një bankroll të lojërave të fatit është duke e ndarë atë në segmente në baza ditore ose duke luajtur seanca. Për shembull, ndarja e bankrollit në pesë pjesë ose edhe ndarja e lojërave të fatit që do të luhen në dy seanca në ditë dhe ndarja e kumarit në dhjetë seanca.

Kumarxhinjtë duhet të ndalojnë së luajturi pasi të humbasin të gjithë bankrollin që kishin lënë mënjanë për një seancë ose një ditë. Nëse ata kanë përfunduar një seancë ose lojë një ditore dhe kanë ende disa para shtesë, ata mund t'i shpërndajnë ato në pjesën tjetër të seancave ose ditëve ose përndryshe t'i përdorin paratë për biznese të tjera.

Vendosni kufijtë kohorë

Realiteti është se shumë lojtarë humbin herë pas here dhe humbjet rriten me kohëzgjatjen e periudhës që luajnë. Për të reduktuar humbjet kumarxhinjtë, duhet të vendosin kufizime strikte se sa kohë do të luajnë. Një lojtar që shkon në një kazino duhet të caktojë kohë për çdo seancë.

Kur të arrijnë kufirin e tyre të caktuar, nuk do të humbasin më dhe nëse fitojnë mund t'i fusin paratë në xhep si fitim. Në rast se ata vendosin të luajnë më gjatë për shkak të fitores, mbani mend në fund të ditës se ka gjasa të humbasin. Planifikoni aktivitetet për të shmangur tundimet për të luajtur më tej.

Vendosni kufijtë e humbjes

Për të ruajtur lojërat e tyre të fatit, kumarxhinjtë duhet të vendosin kufijtë e humbjeve. Me këtë, ata nuk do të luajnë një seancë në të cilën ka të ngjarë të humbasin para. Ata duhet të vendosin një kufi humbjeje për çdo shumë me të cilën janë të kënaqur dhe të marrin vendimin për të shmangur ndjekjen e humbjeve që mund të bëhen më të mëdha.

Kufijtë e humbjeve mund të ndahen në ditë, udhëtime ose seanca lojërash, duke e bërë kështu më shumë segmentimin e bankrollit. Kumarxhinjtë që luajnë lojëra kazino herë pas here mund të rregullojnë totalin e bankës së tyre duke rregulluar kufijtë e tyre bazuar në listën e tyre të bankës. Në këtë mënyrë, ata mund të sigurohen se mund të humbasin vetëm sasinë me të cilën janë të kënaqur.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme