Lajme

October 31, 2022

Slotet më të mira në internet me temë Halloween në 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Halloween është një festë që mbahet më 31 tetor çdo vit. Gjatë kësaj feste, njerëzit bëjnë homazhe për të gjithë shpirtrat e të vdekurve duke marrë pjesë në festa me kostume të Halloween, duke ndezur zjarre dhe duke gdhendur kunguj. Disa njerëz madje ndjekin shërbimet e kishës dhe ndezin qirinj pranë varrezave për të kujtuar të dashurit e tyre. 

Slotet më të mira në internet me temë Halloween në 2022

Por edhe pse kjo festë është më shumë një aktivitet në natyrë, qëndrimi në ambiente të mbyllura, larg zhurmave dhe rrëmujës, është një tjetër mundësi. Përveç shikimit të atyre filmave të Halloween-it, mund të luani edhe automate me temë Halloween. Dhe me mend çfarë? Një shumë që të ndryshojë jetën pret nëse Lady Luck godet. Pra, lexoni më tej për të zbuluar lojërat më drithëruese për të luajtur gjatë kësaj feste të Halloween-it.

Halloween - Microgaming

Halloween nga Microgaming është një automat 5x4 i bazuar në filmin e vitit 1978 që përfshin Donald Pleasance dhe Jamie Lee Curtis. Pasi të keni ndezur këtë automat, do të keni menjëherë atmosferën e frikshme, falë pamjeve rrëqethëse dhe kolonës zanore drithëruese. 

Aksioni ndodh brenda një kasolle të vjetër, ku Laurie është personazhi më shpërblyes, duke paguar 10 herë të aksioneve për pesë të një lloji. Ky slot me 50 linja pagese ka gjithashtu disa shtesa si rrotullime falas dhe Boogeyman Bonus, i cili ju lejon të fitoni një çmim 290 herë. Është një vend i paqëndrueshmërisë mesatare me një RTP mesatare prej 96.01%. 

Halloween Fortune - Playtech

Halloween Fortune është një slot 5x3 me 20 mënyra për të fituar. Kjo lojë përmban tre shtriga të bukura që fluturojnë jashtë rrjetit sa herë që zbarkojnë. Shtrigat mund t'i shpërblejnë lojtarët me 1000x, 500x dhe 400x pagesa për uljen e shtrigës me fustane blu, të kuqe dhe jeshile, respektivisht. 

Përveç shtrigave, do të gjeni edhe simbole të frikshme si macja e zezë, kafka, korbi, hajmali dhe xhama e egër Jack-O-Lantern. Zbarkimi i pesë simboleve të egra kudo në bobina shkakton xhekpotin prej 10,000. RTP këtu është 97.06%.

Halloween Jack - NetEnt

I lëshuar në vitin 2018, Halloween Jack është një slot shumë i paqëndrueshëm me 20 linja pagese dhe 96,28% RTP. Siç pritej nga NetEnt, loja përmban pamje vizuale të bëra mjeshtërisht dhe një kolonë zanore të frikshme që krijon menjëherë një atmosferë drithëruese. 

Në këtë shfaqje horror me temë të errët, do të takoni një vampir femër që paguan 50 herë për të parë pesë prej tyre në rrjetin 5x3. Do të gjeni gjithashtu një kalë, lakuriq nate, patkua, korb dhe anëtarë mbretërorë. Jack-O-Lantern është i egër, që vjen me një shumëzues 3x sa herë që simboli shfaqet në një kombinim fitues. Fitorja maksimale është 3000x.

Rags për shtrigat - Betsoft

Rags to Witches është një lojë që duhet luajtur në faqet më të mira të kazinove në internet këtë sezon të Halloween. Ky slot video 5x3 ju dërgon në një natë të frikshme të Halloween-it ku sundojnë shtrigat. Përveç shtrigave, do të hasni edhe mace, lakuriq nate dhe skelete të rrezikshme. 

Betsoft Gaming përfshin një jackpot progresiv me katër potenciale çmimesh - Mega, Major, Minor dhe Mini për ta bërë aventurën e Halloween më shpërblyese. Është interesante se nuk keni nevojë të vendosni simbole specifike për të aktivizuar lojën e çmimit të parë. Ky funksion aktivizohet në mënyrë të rastësishme pas një rrotullimi. 

Romancë e pavdekshme: Mega Moolah – Microgaming

Mega Moolah krenohet me një nga pagesat më të larta në fushën e kazinosë në internet. Ky Halloween paraqet një mundësi të shkëlqyeshme për të provuar lojën e jackpot-it me katër nivele, me një çmim 12,000x, duke përjashtuar jackpot-et. Është një automat 5x3 me temë vampirësh me 243 mënyra fitimi. 

Historia ka të bëjë me një trekëndësh dashurie midis dy vampirëve meshkuj dhe dy femrave (një njeriu dhe një shtrigë). Takimi me ndonjë nga personazhet e frikshëm mund të shkaktojë rrotullime dhe shumëzues falas. Por kini kujdes sepse është një vend shumë i paqëndrueshëm me një RTP nën mesataren prej 93,40%.

Gjakpirësit 2 – NetEnt

Bloodsuckers 2 është një automat 5x3 me 25 linja bastesh. Kjo kryevepër nga NetEnt përmban pamje të jashtëzakonshme vizuale dhe një kolonë zanore ogurzi që nxit menjëherë një atmosferë gotike. Ajo i teleporton lojtarët në një Kështjellë rrëqethëse, të braktisur të Vampirëve, ku Amilia, një vampire, përpiqet të mbledhë pasuri të lashta të ruajtura nga një Demon. 

Mënjanë këtë, gjetja e simbolit të egër të lojës brenda Kalasë së Vampirëve shkakton deri në një shumëzues 400x. Wild gjithashtu zëvendëson të gjitha simbolet standarde, duke rritur shanset tuaja për të fituar. Dhe me mend çfarë? RTP mbi mesatare vjen me një frekuencë goditjeje prej 40%. Slotet në internet nuk vijnë më mirë, apo jo?

Shtrigat dhe magjistarët – Lojëra në kohë reale

Magjistarët zakonisht nuk janë një punë e madhe në festimet e Halloween. Por megjithatë, ju mund të takoni disa prej tyre në botën rrëqethëse të shtrigave dhe magjistarëve. Është një slot 5x3 me 20 linja pagese. Këtu, magjistarët dhe shtrigat mund t'ju bëjnë një magji pa u menduar dy herë. 

Loja përmban egra në zgjerim, të cilat mund të mbulojnë rrotullat për të dyfishuar të gjitha fitoret. Veçoria Metamorpha Wild gjithashtu mund të transformojë 15 simbole standarde në të egra, duke ju dhënë një shans për të fituar xhekpotin 4000x. Dhe më e rëndësishmja, RTP 97% do t'ju favorizojë në fillim të lojës. 

Fjalët e fundit

Këto janë disa nga lojërat elektronike me temë Halloween për të luajtur këtë sezon drithërues. Tituj të tjerë të shquar përfshijnë Frankenstein nga NetEnt, Blood Eternal nga Betsoft dhe Day of Dead nga Pragmatic Play. Por gjithmonë mos harroni të luani lojëra elektronike të Halloween nga zhvilluesit më të mirë të lojërave elektronike dhe kazinotë në internet. Gezuar Hallouinin!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme