Lajme

November 21, 2022

Si të keni shanse më të mira për të fituar në kazinotë në internet?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Popullariteti i kazinove online po rritet çdo ditë; krahasuar me ato fizike, kazinotë online preferohen nga përdoruesit pasi janë shumë më të përshtatshme për përdoruesit, duke i bërë ato më të këndshme. Për më tepër, futja e kriptomonedhës e ka bërë lojën e fatit në internet më të sigurt se kurrë, që do të thotë se transaksionet janë të sigurta dhe identiteti i përdoruesit do të mbahet sekret. 

Si të keni shanse më të mira për të fituar në kazinotë në internet?

Nëse jeni duke luftuar për të fituar në një kazino online ose jeni fillestar, atëherë vazhdoni të lexoni. Në këtë udhëzues, ne do t'ju tregojmë disa mënyra për të pasur shanse më të mira për të fituar në kazinotë në internet. Ju mund të mos fitoni menjëherë, por nëse mbani të gjitha informacionet që do të diskutojmë në këtë udhëzues, atëherë do të keni të paktën një shans më të mirë për të fituar. Mbani në mend se nuk ka asnjë garanci se do të keni sukses; këto janë vetëm këshilla që kemi mësuar nga përvoja e viteve në kazinotë online për të pasur shanse më të mira për të fituar.

Tani le të zhytemi drejt në hapat për t'ju bërë një lojtar më të mirë. 

Zgjedhja e lojës tuaj të kazinosë në internet

Hapi i parë është që zgjidhni lojën tuaj të kazinosë në internet me kujdes; nëse jo, atëherë nuk do të jeni në gjendje të bëni më të mirën tuaj duke zgjedhur shumë lojëra. Në vend të kësaj, zgjidhni një, dy ose maksimum tre lojëra kazino dhe shkëlqeni në aftësitë tuaja në to. Nëse shkëlqeni aftësitë tuaja në një ose dy lojëra kazinoje në internet, padyshim që do të jeni në gjendje të kuptoni rregullat dhe strategjitë e lojës, që do të thotë shanse më të mira për të fituar.

Kjo nuk do të thotë se do t'ju duhet të kufizoni lojërat tuaja; sigurisht, mund të luani edhe lojëra të ndryshme, por gjithçka që po them është të shkëlqeni në dy ose maksimum tre lojëra pasi do t'ju japë shanse më të mira për të fituar.

Tani vazhdoni të lexoni nëse doni të vazhdoni të rritni shanset tuaja për të fituar shumë më tepër, sepse ne sapo kemi filluar. 

Lojërat e kazinosë që ofrojnë një avantazh të ulët në shtëpi

Nëse tashmë keni përvojë të lojërave të fatit në kazinotë online, atëherë mund ta dini se çfarë do të thotë avantazh i ulët, por nëse jeni fillestar, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni, pasi çdo kazino në internet ka një avantazh shtëpie. Për të thjesht kuptoni skajin e shtëpisë, le të themi se ky është avantazhi që kazinoja ka ndaj kumarxhinjve për sa i përket statistikave.

Pra, tani, çfarë të bëni nëse buza e shtëpisë favorizon kazinotë? Është e thjeshtë, gjeni lojërat që ofrojnë një avantazh të ulët për çdo bast. Duke vepruar kështu, ju mund të ktheni tabelat dhe t'i mbani bastet tuaja në favorin tuaj. Pra, mënyra më e mirë është të zgjidhni lojërat me avantazhin më të ulët të shtëpisë dhe të zotëroni aftësitë tuaja në to, pasi kjo do të rrisë shanset tuaja për të fituar.

Cila Lojë për të luajtur

Pra, pasi të shpjegoj dy nga opsionet më të rëndësishme për të rritur shanset tuaja, tani do t'ju tregoj se cilat lojëra mund të rrisin shanset tuaja për të fituar. Me vite përvojë, doli në dritë se lojërat më të mira për të rritur shanset tuaja për të fituar janë ruleta dhe blackjack.

Kur luani ruletë, bastet për ngjyra specifike, fusha çift ose tek, ose sektorë të rrotave janë një strategji me shanse të larta. Në varësi të avantazhit të shtëpisë, shanset për të fituar blackjack kur luani në një kazino online janë rreth 50%. 

Pra, nëse jeni duke luajtur ndonjë nga këto lojëra, nuk duhet të vendosni kurrë më shumë se sa mund të përballoni për të humbur pasi shanset janë të larta, por megjithatë, nuk ka asnjë garanci. Në blackjack, përvoja është një domosdoshmëri, si blackjack kërkon aftësi dhe strategji te fitosh. Pra, së pari, përmirësoni aftësitë tuaja dhe dilni me disa strategji për të rritur shanset tuaja për të fituar.

Si të ndërtoni strategji të duhura për lojëra elektronike dhe lojëra të tjera

Të jesh në gjendje të krijosh strategji të duhura mund të rrisë shanset për të fituar më shumë. Së pari, ju duhet të mësoni rregullat themelore të lojës që dëshironi të luani dhe të kuptoni shanset duke kontrolluar skajin e shtëpisë. Pas kësaj, ju duhet të vendosni disa kufij se si do të vini bast në një lojë të caktuar. Kjo pjesë është thelbësore sepse nëse nuk vendosni një kufi, mund të mos jeni në gjendje të përfitoni sa më shumë prej tij.

Kur duke luajtur në një kazino online, mund të përdorni një strategji progresive për të ndryshuar shumën e bastit tuaj në varësi të asaj se sa mirë bëni në një raund të caktuar. Për shembull, mund të filloni me sasinë më të vogël dhe ta rrisni gradualisht, pasi kjo është mënyra më e mirë për të luajtur kumar.

Nuk do të ketë ndonjë humbje të konsiderueshme ose vija fituese me këtë metodë, sepse çdo lojë ka një nivel të caktuar të paparashikueshmërisë. Pra, është thelbësore të kryeni aktivitetet tuaja në momentin e duhur.

Por megjithatë, nëse jeni të gatshëm të bëni një bast të madh, atëherë strategjia më e mirë është të prisni dhe të bëni një bast të madh në lidhje me rrethanat. 

Një tjetër gjë që duhet mbajtur parasysh është të mësoni strategji të ndryshme. Ju ose mund të zhvilloni strategjitë tuaja nëse mund t'ju ndihmojë të rritni shanset tuaja për të fituar, ose mund të përdorni strategjinë tashmë të disponueshme. Megjithatë, meqenëse janë të hapura, shumica e njerëzve do të dinë për to, kështu që nëse doni të jeni unikë dhe të ndryshëm, mund të bëni strategjitë tuaja.

Si të menaxhoni bankrollin tuaj

Do të ishte më mirë nëse do të fokusoheshit në menaxhimin e bankrollit tuaj, pasi është një nga gjërat më thelbësore për të bërë si lojtar. Kur të filloni, luani disa lojëra për të menaxhuar bankrollin tuaj dhe nëse planifikoni të bëni baste të ulëta, atëherë menaxhimi i bankrollit tuaj mund të rrisë shanset tuaja për të fituar. Duke menaxhuar bankrollin tuaj, do të mund të shijoni më shumë lojërat. 

Por si ta menaxhoni saktë bankrollin tuaj? Është e thjeshtë, thjesht vendosni një bankroll fillestar duke mbajtur parasysh gjendjen tuaj financiare dhe nuk duhet të mendoni kurrë të shpenzoni më shumë se sa mund të përballoni, pasi mund të prishë menaxhimin e bankrollit tuaj. 

Pasi të vendosni bankrollin tuaj, filloni të luani me shanse më të mira dhe krijoni një njësi të vetme bastesh që do të përcaktojë shumat tuaja të aksioneve.

Opsioni bankar i kazinosë në internet është metoda më e mirë për të mbajtur gjurmët e parave tuaja. Në këtë mënyrë, ju mund të jeni në gjendje të vendosni kufizimet tuaja të depozitave ditore, javore dhe mujore. Nëse nuk dini si t'i menaxhoni fondet tuaja në mënyrë korrekte, atëherë kufizimi i depozitës suaj do të jetë alternativa më e mirë për ju.

Çfarë duhet bërë pas humbjes?

Çfarë duhet bërë pas humbjes ka qenë shqetësimi dhe problemi më i rëndësishëm mes lojtarëve të fatit. Shumë lojtarë, pasi humbasin një lojë, shpesh rrëmbehen dhe përpiqen të fitojnë atë që kanë humbur duke bërë baste edhe më të mëdha. 

Ju gjithmonë mund të mësoni nga gabimet e të tjerëve. Pra, ajo që duhet të keni parasysh është se mund të ketë raste që nuk jeni mirë në një kazino online. Edhe nëse i keni humbur lojërat që në fillim, mos lejoni që kjo t'ju pushtojë. Përqendrimi në humbjet tuaja do të rezultojë në humbjen e më shumë.

Nëse ndonjëherë e gjeni veten në këtë situatë, nuk duhet ta humbisni kurrë kokën. Në atë moment, ju mund të mendoni gjithçka ose asgjë, por kurrë nuk duhet ta zbatoni këtë mendim. Duhet të dini se kur të hiqni dorë; kjo është arsyeja pse unë shpjegova menaxhimin e bankrollit tuaj. Nëse e keni humbur sasinë e parave që mund të përballonit, atëherë nuk ka nevojë të nxitoni; mund të bëni disa pushime dhe të filloni ditën tjetër.

Asnjëherë mos lejoni që emocionet tuaja të kontrollojnë lojën. Sapo të arrijë kufiri juaj i humbjes, hiqni dorë nga loja. Nëse nuk i ndiqni humbjet tuaja, do të keni shanse më të mira për të fituar, pasi do të humbisni paratë tuaja për të rikthyer atë që keni humbur tashmë.

Tarifat e Kthimit te Lojtari (RTP)

Do të ishte më mirë nëse do të hulumtoni Normat RTP për shanse më të mira për të fituar një lojë në një kazino online. Slotet online zakonisht kanë RTP nga 93% në 97%, dhe ju duhet të gjeni një me atë më të lartë.

Një përqindje më e lartë e RTP tregon një gjasë më të madhe të suksesit. Është e rëndësishme të mbani mend se këto statistika janë hipotetike dhe nuk mund të parashikojnë shanset tuaja për të fituar në asnjë seancë. Megjithatë, nëse luani mjaft raunde me kalimin e kohës, përfundimisht do të përjetoni një raport fitore-humbje që është më i madh se norma RTP.

Kur të bëni pushime?

Marrja e pushimeve të rregullta kur luani në kazino online është e dobishme për suksesin tuaj, pavarësisht se sa mirë luani. Ruajtja e qetësisë tuaj është thelbësore ndërsa luani lojëra që ju kërkojnë të bëni gjykime gjatë gjithë kohës. 

Mendoni si të bëni një pushim ndërsa bëni çdo lloj pune rraskapitëse ose duke pushuar trupin tuaj kur jeni të lodhur. Nëse mendoni se pushimet do të shkatërrojnë përqendrimin tuaj, atëherë e keni gabim, pasi marrja e pushimeve është thelbësore dhe mund t'ju ndihmojë të përqendroheni më shumë në lojën tuaj të ardhshme, pasi do të ndiheni të freskët.

Duke qenë se do të vendosni një kufi se sa mund të vini bast në një ditë, duhet të vendosni gjithashtu një kufi se sa do të luani në një ditë dhe sa pushime do të bëni për të mbajtur veten të freskët.

Mos u lakmoni

Shumë lojtarë për të fituar bëhen lakmitarë dhe bastojnë më shumë se zakonisht; në këtë mënyrë, ata mund të përfundojnë duke humbur atë që kanë fituar tashmë. Do të ishte më mirë nëse nuk do ta linit kurrë fitoren. Do të ndiheni mirë kur të fitoni, por gjithashtu duhet të kufizoni sa shumë dëshironi të fitoni brenda një dite. Nëse bëhesh shumë i pangopur, mund të përfundoni duke humbur gjithçka që keni fituar.

Pra, për të pasur shanse më të mira për të fituar, duhet të dini se kur të hiqni dorë.

Përdorni Bonuset Falas

Si shpërblim, të gjitha kazinotë në internet u ofrojnë lojtarëve bonuse tërheqëse. Këto bonuse mund të përdoren për të luajtur më shumë lojëra në kazino online dhe për t'i luajtur ato për më gjatë. Ka shumë lloje bonusesh që kazinotë u ofrojnë klientëve të tyre, të tilla si bonuset e regjistrimit, bonuset e depozitave, bonuset pa depozite, bonuset e mirëseardhjes, bonuset e referimit dhe bonuset falas.

Tani le të flasim për këto bonuse.

Bonuset e regjistrimit:

Kur regjistroheni për një kazino të re në internet, do t'ju sigurohet një bonus regjistrimi.

Bonuset e depozitave:

Faqja e internetit u jep lojtarëve para shtesë falas mbi shumën e depozitës sa herë që ata depozitojnë shumën minimale të kërkuar nga kazinoja online.

Bonuset pa depozitë:

Disa kazino online u ofrojnë klientëve të tyre kredi shtesë në formën e bonuseve pa depozitë.

Bonuset e mirëseardhjes:

Sa herë që një lojtar i ri fillon të luajë në një kazino online, ai merr kredite falas si një bonus mirëseardhjeje.

Bonuset e referimit:

Do të fitoni kredi falas nëse miqtë tuaj pranojnë kërkesën tuaj për t'u bashkuar me një kazino online dhe për t'u regjistruar.

Bonuset falas:

Ju mund të merrni bonuse falas në formën e rrotullimeve falas ose raundeve shtesë.

Nëse përdorni këto bonuse të ofruara nga kazinoja, ju mund ta menaxhoni bankrollin tuaj edhe më mirë, që do të thotë se mundeni për më gjatë, duke ju dhënë kështu shanse më të mira për të fituar.

Zgjidhni kazinonë e duhur në internet

Për të zgjedhur kazinonë e duhur në internet, filloni duke lexuar komentet e klientëve ku ata mund të kenë ndarë përvojën e tyre në kazino. Pra, pasi të shikoni komentet, do të dini nëse mund të luani në atë kazino apo jo.

Një konsideratë thelbësore kur zgjidhni një kazino në internet është licencimi i kazinosë. Përpara se ato të konsiderohen si me reputacion, kazinotë në internet duhet të ndjekin një grup të ngushtë kërkesash, rregullash dhe standardesh. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm se cila është përgjegjësia e një kazinoje në internet, atëherë duhet të keni parasysh se kazinove të licencuara në internet u kërkohet të ndjekin një sërë udhëzimesh dhe politikash për të mbrojtur privatësinë dhe sigurinë e informacionit personal të klientit të tyre.

Përmbledhje

Ju mund t'i rrisni shanset tuaja për të fituar në një shkallë të caktuar pasi të keni lexuar këtë udhëzues, pasi përmbajtja e këtij udhëzuesi përfshin vite të tëra rezultatesh. Pika kritike që duhet mbajtur parasysh është se në lojërat e fatit nuk ka asgjë të garantuar. Në një moment, do t'ju duhet të merrni shanset tuaja. Sidoqoftë, do të ishte më mirë nëse do ta shfrytëzonit këtë shans, ndërkohë që e dinit që shanset ishin në favorin tuaj. Mbajtja e gjasave në favorin tuaj është e vetmja gjë që mund të bëni për t'u përmirësuar në lojërat e fatit dhe për ta shijuar atë në maksimum.

Meqenëse nuk ka asnjë garanci se do të fitoni çdo raund, ajo që duhet të bëni është të mos lejoni që ky mendim t'ju pushtojë, pasi do të rezultojë në dëmtimin e gjasave tuaja për të fituar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme