Lajme

September 29, 2021

Si të fitoni në një kazino në internet kur prishet

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Nëse dëshironi fitoni në një kazino, atëherë mos luani kumar pa para. Në fakt, është e këshillueshme që të merrni një frymë larg skenës së lojërave të fatit nëse tashmë e keni hedhur në erë bankrollin tuaj. Por sado e saktë të jetë kjo deklaratë, fakti është se ju ende mund të dilni nga ai skenar dhe të kapni disa veprime. Pra, ky artikull shqyrton disa hakime për t'ju ndihmuar të shijoni lojërat tuaja të preferuara të kazinosë në internet edhe kur jeni të pafavorshëm.

Si të fitoni në një kazino në internet kur prishet

Keni një bankroll

Ky është rregulli i parë që duhet zotëruar nëse duhet ta shkurtoni atë në skenën e paqëndrueshme të lojërave të fatit në internet. Ndonëse kjo mund të tingëllojë 'e keqe', është e vetmja mënyrë për t'u siguruar që të vazhdoni të luani për më gjatë pa pasur mungesë të parave për ta bërë këtë.

Industria e lojërave të fatit kërkon planifikim profesional. Dështimi për ta bërë këtë jo vetëm që do t'ju lërë në depresion, por edhe pa para. Pra, ndajeni bankrollin tuaj në njësi më të vogla dhe qëndroni në plan.

Gjeni bonuse pa depozite

Një mënyrë tjetër për të shijuar një drekë falas në kazinonë tuaj të preferuar në internet është të jeni në kërkim të bonuseve pa depozitim. Lojtarët zakonisht do të kenë të drejtë për shpërblimin pa bërë një depozitë minimale në këmbim. Me fjalë të tjera, kazino do t'ju japë para falas për të luajtur dhe për të bërë një fitim.

Por nëse bonusi duket shumë tërheqës, ai ka të ngjarë të ketë rishikuar termat dhe kushtet e varrosura nën të. Kjo është arsyeja pse është jetike të lexoni shtypjen e imët përpara se të merrni shpërblimin. Ndoshta nuk do t'i tërhiqni kurrë paratë nëse kërkesa për bast është shumë e ngushtë.

Kapni rrotullimet Falas

Ky është një vazhdim i pikës së mësipërme. Shumica e kazinove në internet janë të famshme për t'u dhënë lojtarëve raunde rrotullimi falas. Nëse përdoren me dinakëri, këto rrotullime bonus mund të jenë ato që ju nevojiten për t'u rikthyer në lojë dhe për të rikuperuar disa humbje.

Por si paratë e bonusit, rrotullimet falas vijnë me vargje të bashkangjitura. Zakonisht, ato kanë një datë skadimi dhe janë bashkangjitur në lojëra elektronike specifike në internet. Pra, kuptoni kushtet e rrotullimeve falas dhe vazhdoni të lironi disa para në bankrollin tuaj të lojërave të fatit.

Luaj Turne në Kazino

Shpesh, turnet e kazinove në internet zhvillohen disa herë në javë. Këto mund të jenë turne të të Premtes së Zezë, turne të fundjavës, turne në mesjavë, etj. Por pse duhet të shqetësoheni për konkurset kur tashmë jeni duke mbaruar fonde?

Çmimi i parave për këto ngjarje është zakonisht më shumë se 50 herë më i madh se tarifa e hyrjes. Gjithashtu, tarifa e hyrjes mund të jetë deri në 25 dollarë dhe mund të arrijë në 100 dollarë.

Për shembull, nëse ngjarja e slotit u ngarkon 500 lojtarëve një tarifë hyrjeje prej 50 dollarësh, kjo do të thotë që ju mund të fitoni 25,000 dollarë në fund të të gjithave. Tani këto janë para të mjaftueshme për të paguar disa fatura dhe për t'i dhënë bankrollit tuaj të lojërave të fatit një jetë të re.

konkluzioni

Pavarësisht se sa e keqe është situata, gjithmonë mund të mendoni diçka për të luajtur kumar pa marrë hua. Por përpara se të bëhet kaq keq, bëjeni zakon të krijoni një bankroll për të gjitha aktivitetet tuaja të jetës. Dhe nëse e keqja shkon për keq, mbani mend gjithmonë se mund të jetoni për të vënë bast një ditë tjetër.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme