Si të bëheni një lojtar profesionist i kumarit?

Lajme

2022-08-30

Eddy Cheung

Dëshironi të bëheni një lojtar profesionist i kumarit? Të bëhesh një lojtar profesionist kërkon shumë punë dhe përkushtim. Lojtarët duhet të marrin gjithçka siç duhet, nga lloji i lojërave të kazinosë në internet për të luajtur, deri te ana matematikore e këtyre lojërave. Të bëhesh një lojtar profesionist nuk është çaji i të gjithëve.

Si të bëheni një lojtar profesionist i kumarit?

Sido që të jetë, në këtë udhëzues, do të mësoni cilësitë më të mira të kumarxhinjve të suksesshëm dhe si të bëheni të tillë. Gati për të mësuar? Le të zhytemi menjëherë.

Ulni pritjet tuaja

Këtu është rregulli i parë praktik në lojërat e fatit në internet: pritshmëri të ulëta. Jo, kjo nuk do të thotë se lojtarët profesionistë nuk janë të sigurt për të fituar. Në vend të kësaj, ata thjesht nuk presin të fitojnë gjatë gjithë kohës. Puna është se të gjitha lojra kazino jepini një avantazh matematikor shtëpisë, sado e vogël. Kjo do të thotë që ju do të humbni nëse vazhdoni të luani në planin afatgjatë. Pra, luani kumar për kënaqësi dhe shmangni çdo presion për të fituar. 

Krijo shumë kohë të lirë

Është e pamundur të jesh një kumarxhi profesionist ndërsa jeni në punën tuaj 8-me-5. Bixhozi mund të jetë shumë kërkues, veçanërisht për fillestarët, pasi ka shumë për të mësuar. Nga zgjedhja e kazinosë dhe lojërave të duhura në internet deri te menaxhimi i financimit dhe mësimi i sistemeve të basteve, lojtarët profesionistë i kanë duart plot. Por pasi të keni fituar aftësi të mjaftueshme, mund të filloni të luani kumar me kohë të pjesshme. 

Mos luani Slot Machines

Makinat e fatit janë lojëra të njohura të kazinosë në internet, falë pamjes së tyre me shkëlqim, thjeshtësisë dhe pagesave të larta. Këto lojëra përbëjnë më shumë se 70% të shumicës së bibliotekave të kazinove dhe shpesh janë bashkangjitur për bonuset e mirëseardhjes. Por gjëja e keqe në lidhje me lojërat elektronike dhe lojërat e tjera të bazuara në fat është se ato i reduktojnë lojtarët në kalimtarë pas rrotullimit të bobinave. Për këtë arsye, mprehni aftësitë tuaja dhe luani lojëra të bazuara në aftësi si poker dhe blackjack. Buza e shtëpisë këtu mund të jetë më pak se 0.5%.

Di matematikën

Kumarxhinjtë profesionistë dinë të llogarisin matematikën përreth çdo loje. Kjo mund të jetë e vështirë dhe kërkon shumë kohë për shumicën e kumarxhinjve, megjithëse ia vlen. Mësoni se si të llogarisni avantazhin e shtëpisë, probabilitetin dhe shanset e fitimit në lojëra si poker, blackjack, ruletë dhe mut. Ju do të merrni dorën e sipërme kur zgjidhni një bast fitimprurës. Ju gjithashtu mund të mësoni se si të llogaritni humbjet për orë dhe ta përdorni atë për të krijuar një bankroll funksional. 

Vini bast dhe vdisni

Ata thonë se paratë e frikësuara humbin gjithmonë. Lojtarët më të mirë të kazinosë nuk kanë gjithmonë frikë të përfitojnë nga mundësitë fitimprurëse. Siç u tha më herët, shtëpia ka gjithmonë një avantazh matematikor në çdo lojë kazinoje në internet që luani. Edhe kur zgjidhni edhe baste parash si Kuq/Zi dhe Lartë/I ulët, shanset tuaja për të fituar një bast nuk arrijnë në 50%. Kjo do të thotë se sa më gjatë të luani, aq më shumë janë humbjet. Kështu që, mos vendosni baste 1$ dhe prisni të jeni një lojtar profesionist i kumarit

Menaxhimi i Parave

Të gjitha pikat e diskutuara më sipër do t'ju çojnë në një drejtim - menaxhimin e bankrollit. Të gjithë bastorët e zgjuar e dinë se fitimet janë të ëmbla dhe humbjet janë të dhimbshme. Si të tillë, ata nuk hedhin kumar para për gjëra thelbësore si qiraja e shtëpisë, shërbimi i makinës, tarifat e shkollës, etj. Përveç kumarit me para, ju mund të përballoni të humbni, të vendosni një kufi për humbjet dhe të largoheni nga tavolina më pas. Mos harroni, jeta përfshin më shumë sesa thjesht të kumarit gjatë gjithë ditës. 

Kontrolloni stresin tuaj

Bixhozi profesional ndonjëherë mund të jetë stresues. Lojtarët shpesh humbin më shumë sesa fitojnë një bast. Pra, nëse nuk mund të përthithni goditjet e humbjes së një basti, mos mendoni të shkoni profesionist. Kumarxhinjtë e suksesshëm e dinë se ka ditë të mira dhe të këqija. Qëndroni të qetë dhe provoni të nesërmen kur gjërat nuk po shkojnë ashtu siç dëshironi. Përsëri, menaxhimi i bankrollit do të jetë i dobishëm. 

Të ketë aftësi të mira në tryezë

Nëse keni luajtur ndonjëherë një lojë letrash në një kazino me bazë tokësore, do të dini se sa jetike janë aftësitë e tavolinës. Së pari, dukeni të mprehtë, miqësore dhe me zemër të lehtë për të shtuar një atmosferë të këndshme lojrash në dhomë. Gjithashtu, dini kur të ngrini, palosni, telefononi, numëroni letrat dhe të kryeni truket e tjera të nevojshme. Në poker, për shembull, lojtarët profesionistë do të dallojnë lehtësisht 'peshqit' duke parë stilin e tyre të lojës. Jini agresiv dhe taktik. 

Qëndroni gjithmonë të shëndetshëm

Të bëhesh një lojtar i suksesshëm pa u kujdesur për shëndetin tënd është një ëndërr. Ju nuk mund të uleni në divan duke vënë baste gjithë ditën kur tashmë peshoni më shumë se 500 paund. Gjithashtu, bastet kur tashmë keni shëndet të dobët mendor ose bast nën zhgënjim mund të jenë katastrofike. Shkoni në palestër dhe hani shëndetshëm. Për më tepër, kontaktoni një agjenci lokale të lojërave të fatit me probleme sapo të vini re shenja të varësisë ndaj lojërave të fatit. 

Këshilla Përfundimtare

Bastet profesionale nuk janë padyshim një shëtitje në park. Shanset janë madje që ju nuk do ta shkurtoni atë si një lojtar profesionist i kazinosë. Ju do të keni nevojë për vetëdisiplinë, një financim të madh dhe aftësi të përgjithshme jetësore për të pasur sukses. Pra, luani kumar për argëtim dhe mos u investoni shumë në fitime. Vini re se edhe lojtarët më të mirë të pokerit humbin shumicën e kohës. Kujdesu!

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme