Lajme

March 23, 2021

Si i mashtrojnë kazinotë lojtarët që të shpenzojnë më shumë para

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Me siguri ju ka ndodhur. Ju vizitoni kazinonë tuaj të preferuar për një ose dy lojëra. Disa orë më vonë, ju nuk e dini se çfarë ka ndodhur me paratë tuaja. Por si i bindin kazinotë lojtarët që të shpenzojnë paratë e tyre të fituara me vështirësi? Përgjigja e thjeshtë është se gjithçka në një kazino është krijuar për të manipuluar vendimet tuaja në favor të tyre. Pra, vazhdoni të lexoni për të parë disa mënyra të ndërlikuara por të drejtpërdrejta se si kazinoja juaj e preferuar ju detyron të shpenzoni më shumë.

Si i mashtrojnë kazinotë lojtarët që të shpenzojnë më shumë para

Truku numër 1. Nuk ka orë përreth

Në çdo mjedis kazino, shanset janë që nuk do të shihni kurrë një orë në pamje. Kjo sepse operatori i kazinosë dëshiron që ju të keqmenaxhoni kohën tuaj. Pa një kohëmatës, nuk do ta dini numrin e orëve që keni luajtur. Prandaj, do të vazhdoni të kënaqeni dhe të provoni fatin tuaj. Për fat të mirë, mund të vendosni një kohëmatës në telefon ose orë për të mbajtur gjurmët e kohës tuaj të lojës.

Truku numër 2. Ata ofrojnë shpërblime për besnikërinë

Shumica e kazinove do të pretendojnë t'ju mbrojnë nga humbjet duke ofruar programe besnikërie. Për shembull, ju mund të regjistroheni në një program të kthimit të parave që ju sheh të fitoni pikë për çdo bast të humbur. Nëse grumbulloni pikë të mjaftueshme, mund të keni të drejtë për një vakt falas. Por sillni gjithmonë makinën llogaritëse me vete sepse mund të humbni 500 dollarë për të fituar një total prej 50 dollarësh.

Truku numër 3. Bonus dhe rrotullime falas

Përveç kthimit të parave të gatshme, kazinotë, aq më tepër faqet e lojërave të fatit, ofrojnë promovime tërheqëse në variante të tjera lojërash. Nëse jeni një poker lojtar, ju mund të kapni një bonus thjesht për marrjen e duarve në tryezë. Ju mund të fitoni një shpërblim për goditjen e drejtpërdrejtë ose katër të një lloji. Ende në poker, disa dhoma do t'ju japin një hyrje falas në turne për të luajtur një sasi të caktuar orësh në një javë ose një muaj. Sidoqoftë, mbani mend se sa më shumë të luani, aq më shumë fiton kazinoja.

Truku numër 4. Reklama të mëdha jackpot progresive

Asgjë nuk mund ta bëjë zemrën e një bastori të zjarrtë të rrahë me eksitim si një çmim i madh progresiv. Kazinoja do të reklamojë jackpot-at e automatëve që ofrojnë miliona dollarë. Por këtu është truku; kazinoja e kupton që nëse ju bindin të bëni një rrotullim, shanset janë që ju të rrotulloheni derisa të mbarojë llogaria juaj e bankës. Përpara se ta kuptoni, ju keni humbur 200 dollarë duke ndjekur një jackpot aluziv.

Truku numër 5. Fitoni lojëra elektronike për një makinë

Për disa arsye, lojtarët nuk mund t'i rezistojnë një shans për të marrë një makinë krejt të re. Por siç pritej, makina është e lidhur për të luajtur një lojë specifike kazino. Ata do të krijojnë një histori të bukur për t'ju bindur se fitimi i makinës është i mundur nëse bastni kaq shumë herë dhe fitoni pikë hyrjeje. Mjerisht, shanset për t'u paraqitur në shortin final janë shumë të pakta, duke pasur parasysh se miliona lojtarë marrin pjesë në të njëjtin turne.

Truku numër 6. Luaj me patate të skuqura dhe jo me para të vërteta

Kjo është e përhapur nëse jeni duke luajtur blackjack ose Texas Hold'em në kazinonë tuaj të preferuar me bazë tokësore. Do të merrni disa disqe shumëngjyrësh që përfaqësojnë paratë aktuale. Pse? Është shumë më e lehtë të shkosh plotësisht me çipa sesa para të vërteta. Gjithashtu, humbjet e çipave nuk prekin aq shumë. Për më tepër, shumica e kazinove lejojnë lojtarët të financojnë një kartë të përdorur për të luajtur lojëra dixhitale. Në përgjithësi, ata sigurojnë që ju të mos shihni para të vërteta kur luani kumar.

konkluzioni

Kazinotë janë mjeshtër për t'ju mashtruar për të shpenzuar shumë para. Por tani që i dini disa nga truket e tyre, mund të qëndroni gjithmonë një hap përpara me bankrollin tuaj. Është e lehtë të kesh kufizime humbjeje, kufij fitimesh dhe afate kohore nëse planifikon lojën tënde në mënyrën e duhur. Si përfundim, loja duhet të jetë sipas kushteve tuaja dhe jo atyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme