Lajme

April 27, 2022

Shkoni në një aventurë të mahnitshme hapësinore me Illogicool nga Elk Studios

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Elk Studios nuk është një nga ato kazino online grumbulluesit e përmbajtjes që bombardojnë lojtarët me lëshime të reja herë pas here. Por kur ata e bëjnë, është një goditje e mirë. 

Shkoni në një aventurë të mahnitshme hapësinore me Illogicool nga Elk Studios

Deri më tani këtë vit, grumbulluesi ka lëshuar vetëm dy lojëra elektronike në internet, me Illogicool që është shtesa më e fundit. E lëshuar më 2 shkurt, kjo lojë ndjek gjurmët e Tropicool-it të çuditshëm, ku personazhet e filmave vizatimorë takojnë njerëz të vërtetë. Pra, a jeni gati për aventurën e eksplorimit të hapësirës?

Përmbledhje e Ilogicool

Nëse ka diçka për të cilën shkëlqen Elk Studios, janë efektet zanore të lojërave të tyre. Kjo lojë përmban efekte muzikore optimiste dhe unike që luhen gjatë gjithë lojës për të ngjallur disponimin e hapësirës. Pra, mos ngurroni ta nxirrni atë për argëtim maksimal.

Thënë kështu, misioni Illogicool ndodh në një rrjet masiv kaskadë 6x6 me deri në 46,656 mënyra fitimi. Do të shihni mbështjellësin e ftohtë në krye të rrjetit, i cili bie në ikona në fund të çdo sekuence kaskade. Lojtarët duhet të mbledhin të paktën tre simbole të ngjashme nga e majta në të djathtë për të krijuar një formulë fituese, duke filluar me rrotullën më të majtë.

Duke folur për simbolet, Ilogicool përmban mbretër nga A deri në J, të cilat janë ikonat standarde. Në këtë rast, zbarkimi i 3 deri në 6 i shpërblen lojtarëve 0.1 deri në 0.3x shumëzues. Nga ana tjetër, kompjuteri, arma lazer, anija kozmike dhe personazhet meshkuj dhe femra janë ikonat premium. Ekuipazhi femër është simboli më i paguar që jep respektivisht 1x, 1.25x, 1.5x dhe 2x për mbledhjen e 3, 4, 5 dhe 6.

Ndërkohë, "W" e artë është simboli i egër, që përfaqëson të gjitha ikonat e rregullta për të përfunduar mënyrat fituese. "B" e artë përfaqëson ikonën e shpërndarjes së lojës, e cila shkakton rrotullime bonus. Dhe po, mund ta luani këtë slot në internet në shfletues HTML5 celular ose desktop.

Karakteristikat e Bonusit Ilogicool

Illogicool është një lojë që tërheq lojtarët që preferojnë elemente tradicionale dhe unike. Me fjalë të tjera, loja bazë është po aq argëtuese sa edhe loja e bonusit. Më poshtë është një përmbledhje:

Rrotulla Cascading dhe Cool

Siç u përmend më herët, Illogicool përmban mekanikun Cascading Reels, që do të thotë se simbolet e reja bien për të zëvendësuar simbolet fituese. Sigurisht, kjo mund të krijojë më shumë kombinime fituese nëse jeni me fat. Kjo veçori vazhdon ndërsa vazhdoni të fitoni dhe më pas simbolet Cool Reel do të bien kur të mos keni fat.

Funksioni i problemeve

Personazhet me gëzof të filmave vizatimorë mund të bien poshtë nga Cool Reel për të aktivizuar funksionin Troubles. Kur shfaqen, ato mund t'i transformojnë simbolet në një simbol tjetër që përputhet. Djemtë e vegjël me flokë mund të jenë gjithashtu ngjitës, duke riprodhuar dhe përhapur në simbolet ngjitur. Plus, veçoria Double Trouble (dy Probleme që zbarkojnë në të njëjtin rrotull) mund të zgjerojë dhe transformojë edhe më shumë simbole.

Egra të egra dhe të mbyllura

Kur Wild dhe Locked Wilds shfaqen në tabelën e lojës, ato mbeten aktive edhe në Cool Reel. Përveç kësaj, Locked Wilds qëndroi në bord për tre fitore radhazi përpara se të hiqej. Për më tepër, Monster Wilds mund të shfaqet kur bien në rreshtat jo-Cool, duke u zgjeruar kështu për të mbuluar të gjitha ikonat jofituese në rreshtin e tyre. 

Rrotullime falas

Asnjë slot online me vlerë të kripës nuk do të anashkalonte një shans për t'u ofruar lojtarëve rrotullime bonus. Në Ilogicool, lojtarët mund të mbledhin 3, 4, 5 ose 6 ikona Super Bonus (W artë) për të aktivizuar 10, 15, 20 ose 25 lojëra bonus. Përveç kësaj, veçoria Super Bonus ka vlera shumëzuese prej 5x deri në 30x kur zbarkoni 1 deri në 6 shpërndarje. 

Nuk ndalet me kaq. Dy ikona të reja mund të shfaqen në Cool Reel gjatë lojës së bonusit. Si fillim, shumëzuesi i fitimit mund të rrisë vlerën e shumëzuesit tuaj me 1x, 2x ose 3x sa herë që fitoni. Gjithashtu, ikona Extra Drop mund të japë 1, 2 ose 5 rrotullime bonus. Pra, në përgjithësi, veçoria e rrotullimeve falas është aq emocionuese sa bëhet.

Niveli X

Blerja e veçorive X-Tier është shkurtore e vetë ELK Studios drejt eksitimit. Megjithëse nuk disponohet në disa juridiksione të lojërave si MB, kjo veçori ju lejon të hyni në mes të veprimit dhe të zgjidhni skenën tuaj të preferuar. Ka deri në pesë mënyra të ndryshme loje në këtë automat me 5x deri në 500x shpërblime. 

Varianca e paligjshme, RTP dhe kufijtë e basteve

Siç pritej, rezervimi i një udhëtimi në hapësirë nuk u kushton lojtarëve një krah dhe një këmbë. Ju mund ta bëni këtë për aq pak sa 0,20 dollarë dhe deri në 100 dollarë. Por mos u emociononi shumë sepse paqëndrueshmëria vlerësohet 8/10, e cila është në anën e lartë. 

Gjithashtu, RTP qëndron në 95% të sheshtë, që është nën mesataren e slotit prej 96%. Por mos u trembni sepse fitorja maksimale 10,000 herë ia vlen çdo rrezik.

Problemet janë argëtuese!

Në përgjithësi, Illogicool është një shtesë e shkëlqyer për portofolin e lojërave gjithnjë në zgjerim të ELK Studio. Përzierja e filmit vizatimor dhe e njeriut të vërtetë është në vend, dhe grupi i veçorive të bonusit e bën atë edhe më të mirë. 

Gjithashtu, veçoritë inovative X-Tier i lejojnë lojtarët të nxjerrin kënaqësi maksimale nga loja për aq kohë sa mund të paguajnë. Me pak fjalë, kjo video do t'ju pëlqejë shumë nëse e keni luajtur tashmë Tropicool.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme