Lajme

May 24, 2021

Shakatë dhe lojërat më qesharake të kazinosë të të gjitha kohërave

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Në dy vitet e fundit, ne kemi parë kumarxhinj të rreshtuar për të marrë një pjesë të lojërave të kazinosë në internet. Kjo është përmirësuar edhe gjatë periudhës Covid-19, kur shumica e kazinove me tulla dhe llaç kanë pezulluar funksionimin. Por ashtu si kur luani në një mjedis personal, lojërat e fatit në internet duhet të jetë argëtuese dhe e këndshme. Ky artikull ju prezanton me disa shaka kumari dhe lojëra fjalësh kazino për t'i mbajtur gjërat të lehta në seancat tuaja të lojërave të fatit në internet.

Shakatë dhe lojërat më qesharake të kazinosë të të gjitha kohërave

Funny Kazino lojë fjalësh

Këtu është një listë e 10 lojërave të lojërave të kazinosë:

 1. Cili është ndryshimi midis kazinove live dhe online? Në kazinotë online, ju mund të qani pasi keni humbur një bast dhe askush nuk do të qeshë me ju.
 2. Shenja e parë që ju mund të keni varësi ndaj pokerit është emërtimi i kontrollit dhe rritjes së fëmijëve tuaj.
 3. Mundësia juaj më e mirë për të goditur një royal flush në një dhomë pokeri është në banjë.
 4. A e dini ndryshimin midis një kazinoje dhe një kishe? E keni parasysh kur luteni në një kazino.
 5. Të gjitha kazinotë në internet po ankohen se po humbasin shumë para për lojtarët. Epo, të paktën ata tani e dinë se si ndihen lojtarët.
 6. Pse bixhozi është i pazakontë në Afrikë? Sepse kanë shumë gatopard!
 7. Nëse takoni një T-rex që punon në një kazino dhe fshihet nga policia, dijeni se ai ose ajo është një tregtar armësh të vogla.
 8. Falë Coronavirus, si kazinotë ashtu edhe kishat janë mbyllur. Pra, tani e dini se kur qielli dhe thembra bien dakord për diçka, është e pandalshme.
 9. Si ta lini një kazino një milioner? Thjesht futuni në një miliarder.
 10. Duke pasur në pronësi kazino të shumta më parë, Donald Trump do ta dinte që Dhoma e Përfaqësuesve fiton në fund.

Lojë me letra Shaka

Këtu është një listë e lojërave lojërash me letra qesharake:

 1. A keni parë ndonjëherë piratët të luajnë letra? Kjo sepse ata zakonisht qëndrojnë në kuvertë!
 2. Cila kafshë fiton gjithmonë në një lojë pokeri? Një blofalo.
 3. Çfarë do të bënte Batman nëse do të humbiste në Poker? Ai do të thërriste shakatarin.
 4. Një marrëdhënie është si duke luajtur letra. Së pari, keni zemra dhe diamante, pastaj në fund janë shkopinjtë dhe lopatat
 5. Në lagje ka një kazino për qentë. Lojtarët mund të luajnë poker, blackjack dhe ruletë, të gjitha nën një çati të vetme. Megjithatë, lojtarët duhet të dalin jashtë për mut.
 6. Një lojtar kërkoi letra të dorës së dytë nga një kazino në Las Vegas. Por pas një muaji, kartat nuk erdhën. Kur ai kërkoi një përditësim, ata thanë se po merreshin me porosinë e tij.
 7. A njihni një zemër pa organe? Shikoni një kuvertë letrash.

Tregime më të gjata rreth shakave të lojërave të fatit

Këtu është një listë e lojërave më të gjata të lojërave të fatit:

 • Dy tregtarë të mërzitur kazinoje ulen në një tavolinë krapi duke pritur klientin e parë të ditës. Papritur, një grua e bukur hyn dhe vë bast 10,000 dollarë në një zar të vetëm. Më pas ajo pyet nëse mund të luante topless pasi kjo e bën të ndihet më me fat. Dy tregtarët ia plotësojnë dëshirën, pas së cilës ajo fillon të kërcejë lart e poshtë, duke bërtitur, "Po! po! une fitova!" Ajo përqafon tregtarët dhe mbledh fitimet e saj. Pasi u largua, një nga tregtarët e shtangur pyet: "Çfarë ka rrokullisur?" "Nuk e di. Mendova se po shikoje, - u përgjigj tjetri.
 • Një burrë hyn në katin e një kazinoje ku sheh një poster që lexon: "Për ata që kanë një problem kumari, thirrni 1-800-GAMBLER". Ai merr një moment për të menduar për këtë, pastaj telefonon numrin. Kur u përgjigj, ai tha: "Unë kam një gjashtë dhe një as, dhe tregtari ka një 7. Çfarë të bëj?"
 • Një kumarxhi viziton një kazino dhe luan gjithë ditën. Fatkeqësisht, ai humbet të gjitha bastet e tij. E njëjta gjë ndodh të nesërmen. Ditën e tretë, tregtari e pyet se çfarë bën për të jetuar dhe nëse mund të përballojë të humbasë më shumë para. Është interesante se ai thotë se fitorja ka të bëjë me personalitetin. Ai tha: "Unë fitoj 12,000 dollarë në muaj dhe shoku im karizmatik që thotë vetëm gjëra që shkrin zemrat, paguhet 3,000 dollarë në muaj. Një shoku tjetër im atletik paguhet 4,000 dollarë në muaj vetëm për të bërë fotografi. Gjithashtu, shoku im shumë inteligjent fiton 5,000 dollarë në muaj." "Pra, cili është personaliteti juaj për të fituar kaq shumë?" - pyeti tregtari. Burri u përgjigj: "Unë thjesht ripostoj gjërat e tyre!"

Argëtohu

Shpresoj se ju ka pëlqyer leximi i këtyre lojërave të lojërave të fatit. Ju mund t'i përdorni këto shaka të kazinosë plus shumë të tjera për të mbajtur shpirtin tuaj të lartë sa herë që disponimi juaj për lojërat e fatit është i dobët. Në fund të fundit, kumari duhet të jetë kryesisht argëtim.

Provoni një nga këto lojëra lojërash të fatit dhe na tregoni se cilat ishin reagimet. Argëtohu atje!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme