Lajme

March 10, 2022

Sekretet e lojërave të fatit në kazino në internet për lojtarë me buxhet të ulët

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Qoftë duke luajtur bixhoz në një kazino në internet apo në tokë, menaxhimin e parave është kritike. Pa praktikuar këtë masë sigurie, do ta gjeni veten duke luajtur kumar të gjitha kursimet tuaja të jetës. Pra, ju duhet të krijoni një buxheti online për aktivitetet tuaja të lojërave të fatit.

Sekretet e lojërave të fatit në kazino në internet për lojtarë me buxhet të ulët

Por një gjë është e sigurt; shumica e dashamirëve të kazinove janë lojtarë me buxhet. Kjo është, në fakt, arsyeja pse shumica e tyre përfundojnë duke humbur të gjithë shumën dhe më shumë. Në një skenar tipik, një buxhet i vogël prej $100 nuk do të luajë njëzet duar të forta blackjack. Por ka disa këshilla për të zgjatur qëndrimin tuaj në kazino me një buxhet super të ulët. 

Sekreti numër 1. Luaj falas

E suksesshme lojërat e fatit në kazino në internet ka të bëjë me marrjen e mundësive. Për ta thënë qartë, mos humbisni kurrë një shans për të luajtur lojëra kazino në internet falas. shpesh, kazinove të besuara në internet do t'i mbushë lojtarët me stimuj për të krijuar thjesht një llogari bastesh. Ky mund të jetë një bonus depozite ose bonus pa depozite si rrotullime falas. Lojtarët besnikë marrin gjithashtu cashback, shpërblime depozitash, etj.

Por kini kujdes kur zgjidhni një bonus kazino. Shumica e kazinove do të reklamojnë çmime që shkojnë në mijëra dollarë vetëm për t'ju shuplakuar me kërkesa të paqëndrueshme bastesh. Pra, mos jini të pangopur dhe mos rrezikoni të paguani më shumë sesa merrni. Nëse është e mundur, shkoni për një bonus pa depozitë sepse nuk do të depozitoni asnjë monedhë për të kërkuar këtë shpërblim.

Sekreti # 2. Zgjidhni lojëra me kufij të ulët bastesh

Pasi të keni shteruar bonusin tuaj, është koha për të përdorur taktika dinake për të shmangur rënien e buxhetit tuaj. I keni marrë parasysh kufijtë e basteve? Industria e lojërave të fatit në internet ka shumë lojëra elektronike me qindarkë që i lejojnë lojtarët të argëtohen me aq pak sa 5 cent. Është interesante që disa lojëra elektronike me qindarkë paguajnë shuma të konsiderueshme, madje duke ofruar bonuse dhe jackpot progresive.

Sa për adhuruesit e lojërave të tavolinës, largohuni nga ato dhoma me shkëlqim të drejtpërdrejtë të tregtarëve për momentin. Lojërat live zakonisht kanë kufij më të lartë bastesh sesa lojërat e tavolinës RNG. Arsyeja është se kazinotë investojnë një pasuri për të transmetuar lojëra live dhe për të mirëmbajtur ato studio. Por nëse këmbëngulni, atëherë luani vetëm me kufirin minimal të bastit, i cili është 5 dollarë në shumicën e kazinove. 

Sekreti numër 3. Zgjidhni me kujdes variancën e slotit

Lojërat me slot kanë paqëndrueshmëri të ndryshme, kryesisht të ulëta, të mesme dhe të larta. Slotet me variancë të ulët janë lojëra me norma të rregullta goditjesh, megjithëse pagesa e vogël është normë. Nga ana tjetër, fitoret në lojërat me variancë të lartë mund të jenë të vështira për t'u shkaktuar, por ato janë mjaft të mira për t'i marrë në shtëpi. Disa lojëra madje vlerësohen mesatarisht-lartë ose të ulët-mesatare.

Thënë kështu, paqëndrueshmëria e lojës duhet të përcaktojë stilin dhe buxhetin tuaj të lojës. Për shembull, nëse jeni një rul i lartë me një buxhet 10,000 dollarë, atëherë luani lojëra shumë të paqëndrueshme, pasi do të rikuperoni humbjet tuaja me vetëm disa fitore. Sa për lojtarët me buxhet prej 100 dollarësh, një lojë me variancë të ulët do të jetë e dobishme. Këtu, frekuenca e goditjes nuk duhet të jetë asgjë më pak se 30%.

Sekreti numër 4. Buzë e ulët e shtëpisë

Paqëndrueshmëria e sloteve dhe skaji i shtëpisë zakonisht shkojnë dorë për dore. Shpesh, zhvilluesit e lojërave tregojnë vlerën RTP të lojës (kthimi te lojtari). Për shembull, një lojë mund të vlerësohet 98%, që do të thotë se ajo ka një avantazh shtëpie prej 2%. Thjesht thuaj, lojtarët mund të fitojnë deri në 98 dollarë për çdo bast prej 100 dollarësh. Tani, kjo është provë e mjaftueshme që RTP-të e larta janë më miqësore për lojtarët.

Mos u ndal me kaq; përdorni skajin e shtëpisë për të përcaktuar humbjet tuaja për orë dhe praktikoni menaxhimin e duhur të parave. Duke iu përmbajtur shembullit të mësipërm, një lojtar mund të bëjë 100 rrotullime në orë, ku çdo rrotullim kushton 3 dollarë. Në atë rast, humbja mesatare për orë në një ditë të mirë duhet të jetë 100 x 3 x 0.20 = 6 dollarë. Pra, sa më shumë avantazhi i shtëpisë, aq më e lartë është humbja.

Sekreti numër 5. Poker dhe blackjack – lojëra buxhetore

Lojtarët fillestarë të kazinosë zakonisht dridhen nga pamja e tavolinave të pokerit dhe blackjack-ut. Këto lojërat e kazinosë në internet kanë një reputacion për të qenë disa nga lojërat më të kërkuara matematikisht. Por ndërsa ka disa të vërteta atje, këto dy janë me të vërtetë lojërat më miqësore për lojtarët, apo janë ato?

Merrni blackjack-un, për shembull, ku lojtarët mund të praktikojnë numërimin e letrave dhe të zvogëlojnë skajin e shtëpisë në vetëm 0,50% ose edhe më të ulët. Madje bëhet më mirë me disa variante pokeri si Deuces Wild dhe Texas Hold'em, të cilat mund të shkojnë deri në 0.25%. Kjo është shumë më e ulët se 4% në shumicën e makinerive të fatit. Me pak fjalë, luani kundër lojtarëve të tjerë në lojërat e aftësive sesa me shtëpinë në lojërat e bazuara në fat. 

Këshilla përfundimtare

Në përgjithësi, nuk ka nevojë të spërkatni paratë në kazino për t'u argëtuar dhe për të fituar shumë. Në vend të kësaj, ju mund të përmirësoni jashtëzakonisht shanset tuaja për të fituar duke përdorur këshillat e kazinosë më lart. Për shembull, mos prisni që t'ju thuhet të luani lojëra falas duke përdorur bonuset e kazinosë. 

Por sinqerisht, kumari me një buxhet të ulët mund të jetë zhgënjyese. Kjo sepse një pozicion i mirë mund të shfaqet aty ku mund t'ju duhet të rrezikoni shumë dhe të shijoni shpërblime të mira. Pra, krijoni një buxhet mjaft të madh për lojërat e fatit dhe vini bast vetëm duke përdorur atë që mund të jetoni pa.

Të rejat e fundit

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D
2023-11-24

Revolucionizimi i kazinove në internet: lojëra me celular, shanse të rritura, siguri e përmirësuar dhe animacion 3D

Lajme