Lajme

October 12, 2020

Ruletë në internet: Strategjia Martingale

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Strategjia Martingale

Strategjia Martingale nuk është një qasje moderne në sferën e lojërave të fatit të kazinosë siç ka qenë në fuqi për disa qindra vjet, Kazinoja në internet ka miratuar këtë strategji dhe fuqinë e saj. Strategjia Martingale është po aq e vjetër sa ajo Ruletë vetë kazino e cila është qysh në shekullin e tetëmbëdhjetë në Francë. Strategjia Martingale ishte një taktikë që përdorej gjerësisht në lojën 50/50 'Head or Tail'. Është një strategji që kërkon njëfarë aftësie matematikore, por nuk është plotësisht e tillë. Strategjia Martingale është një sistem progresiv i lojërave të fatit i përdorur nga lojtarët për të dyfishuar aksionet e tyre pas një humbjeje. Kjo teknikë përforcohet nga ndjenja se një seri humbjesh nuk mund të zgjasë pafundësisht, dhe të gjitha humbjet rigjenerohen me një fitore të ardhshme. Koncepti prapa tij është i qartë në një përmbledhje. Pas çdo humbjeje, thjesht duhet ta rrisni bastin tuaj në dyfishin e humbjes së mëparshme. Në mënyrë efektive, në momentin që fitoni, fondet tuaja të humbura do të rikuperohen, atëherë mund të ktheheni në shumën minimale fillestare.

Ruletë në internet: Strategjia Martingale

Zbatimi i Strategjisë Martingale

Menjëherë, ju duhet të vendosni baste në Bastet e Jashtme, këto janë llojet e basteve që japin 50 për qind shanse për të fituar, prandaj, duhet të përdorni teknikën Martingale, është drogë! Mënyra e vetme për të ekzekutuar strategjinë Martingale në një situatë të testuar dhe më fitimprurëse është të bastoni në tregun e barabartë të njohur ndryshe si baste të jashtme. Këtu, ne flasim për The Low1-18, Lartë19-36, E kuqe ose e zezë, dhe çift ose tek. Ju keni një shans fitues prej 1:1 me bastet e jashtme.

Strategjia Martingale – Akti i të luajturit të sigurt

Lojtari duhet të jetë mjaft i plotë për të mbajtur të njëjtat baste gjatë të gjitha raundeve që synojnë të përdorin Strategjinë Martingale. Një shembull tjetër i thjeshtë është nëse vini bast në "Numër Tek", sigurohuni që ta dyfishoni humbjen e bastit tuaj të fundit, pasi çdo raund vazhdon derisa një fitues të dalë diku ndërsa përparoni. Për të filluar lojë , sigurohuni që të vini bast me shumën minimale në mënyrë që të mund të keni përhapje të madhe për të akomoduar një brez të zgjatur humbjesh, zakonisht shkoni me shumën minimale të bastit në tabelë. Ju duhet të dyfishoni raundin tjetër nëse basti fillestar humbet. Ju do të duhet të vazhdoni të dyfishoni humbjen tuaj derisa të fitoni më në fund një raund i cili do t'i kthente të gjitha humbjet tuaja nëse qëndroni me armën tuaj.

Ilustrim

Nëse basti minimal i tabelës është vendosur në $2 për këtë shembull. Tani le të përdorim një skenar më të keq ku vuani nga një humbje. Nëse keni humbur bastin tuaj të parë prej 2 dollarësh, dyfishoni bastin tuaj të ardhshëm në 4 dollarë (basti i dytë). nëse e humbni atë, dyfishoni shumën para bastit 8$ (basti i 3-të. Pastaj le të themi se ai humbi përsëri, dyfishojeni atë në 16$ (basti i 4-të), nëse pas kësaj fitoni fitoren tuaj të parë, ai do të plotësojë plotësisht humbjet tuaja me kusht që të mos fryrje ndaj presionit të ndryshimit të rrjedhës Më pas, kthehuni te basti i parë prej $2 (basti fillestar).

Versioni i Strategjisë Martingale

 • Strategjia e basteve Grand Martingale

 • Strategjia e kundërt e basteve Martingale

  1. Strategjia e basteve Grand Martingale:

  Ky është një shembull normal i asaj që është vërtetuar deri më tani. Ai vendos rregullat e thjeshta ku një lojtar duhet të dyfishojë vazhdimisht bastin e tij derisa të regjistrohet një rezultat fitues pas çdo humbjeje. Pra, lojtari kthehet në çdo fitore në shumën bazë fillestare të bastit, pa pushim.

  2. Strategjia e kundërt e basteve Martingale:

  Është vetëm e kundërta e Strategjisë Grand Martingale. Kjo Martingale e kundërt siguron që një lojtar do të dyfishojë bastin e tij vazhdimisht me çdo fitore derisa të regjistrohet vetëm një humbje, atëherë lojtari do të kthehet në bazë me bastin minimal edhe një herë.

  Në përfundim

  Ashtu si disa teknika të tjera atje, qasja Martingale në sistemin e basteve është matematikore dhe joshëse, me kaq kujdes ndërsa miratoni strategjinë. Gjithmonë duhet të keni parasysh se asnjë lojtar nuk ka burime të pakufizuara për të luajtur kumar në një Ruletë në internet lojë. Strategy përqafon që në çdo kthesë ju dyfishoni humbjen tuaj, duke shpuar një vrimë në rritje në xhepin tuaj dhe nëse kjo zgjat më shumë përpara se të vijë një fitore, mund të jetë vdekjeprurëse.

  Kjo është një strategji e madhe, por asgjë nuk është e garantuar si çdo taktikë kumari. Prandaj, mbani një mendje të vëmendshme dhe mendoni me kujdes trurin.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme