Lajme

October 15, 2020

Ruletë në internet: Strategjia fituese e Ruletës Fibonacci

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Qasja Fibonacci bazohet në filozofinë e Leonardo Fibonacci (1170 - 1250), i cili ishte i njohur për sigurinë e tij financiare lojra kazino strategji, veçanërisht në Roulette, ku ai krijoi një reputacion për veten e tij. Strategjia Fibonacci ka një sekuencë numrash që janë të strukturuar në mënyrë sistematike në mënyrë korrekte dhe duhet të ndiqen siç duhet, kjo është arsyeja pse u quajt sekuenca Fibonacci.
Strategjia Fibonacci, deri më sot, shihet si qasja më e suksesshme për ruletën online. Kjo është kështu sepse shumë lojtarë e konsiderojnë atë si strategjinë më të shëndetshme të ruletës – veçanërisht kur e vendosni së bashku me të gjitha metodat e tjera të zakonshme progresive si Martingale.

Ruletë në internet: Strategjia fituese e Ruletës Fibonacci

Strategjia Fibonacci

Teknika pas strategjisë fituese të Fibonacci është më e mirë kur i kushtohet bastit të jashtëm (Tek ose Çift, E Zeza dhe e Kuqja) dhe 1–18 e ulët ose e lartë 19–36, të cilat janë të dyja 50 për qind fitore. 

Ju lutemi vini re se çdo përpjekje për të provuar këtë teknikë me bastet e brendshme është një formulë fatkeqësie.

Ideologjia e Strategjisë Fibonacci

Nëse filloni duke akumuluar një humbje të madhe, metoda Fibonacci do t'ju mbajë më gjatë se normalja, por mund të mos jetë aq dramatike sa do të ishte nëse do të vepronit në stilin Martingale. Në realitet, kur luani me Fibonacci, humbjet tuaja nuk do të ishin kurrë aq të mëdha sa Martingale edhe me rrotullime ekuivalente.

Kjo seri përbëhet nga një koncept bazë që përcakton thelbin e kësaj strategjie. Ai thotë shprehimisht se gjithmonë do të shtoni dy shuma të mëparshme të bastuara në bastin tuaj të ardhshëm, por duhet të filloni me 1. 

Sidoqoftë, të filloni nga 1 nuk është e nevojshme, sepse mund të jeni fleksibël se cili do të jetë numri juaj bazë, thjesht këshillohet të filloni me 1.

Këtu është një seri se si mund t'i menaxhoni bastet tuaja ndërsa kaloni nëpër lojë:
1 – 1 – 2 – 3 – 5 – 8 – 13 – 21 – 34 – 55 – 89 – 144 – 233 – 377 – 610 – 987

Vini re se seria është ndërtuar duke shtuar dy numra të mëparshëm.

Si të ekzekutoni strategjinë e Fibonacci

Ju do të vazhdoni të luani me sekuencën e përshkruar nga lart dhe do të vazhdoni të ecni rrugën në mënyrë të qëndrueshme, dhe nëse regjistroni humbje, vazhdoni derisa të fitoni. Mos u frikësoni kurrë!

Një seri humbjesh është një vrapim që është i barabartë me një brez fitues nëse luani në Bastet Even Market. Mbani besim me lëvizjen, një varg i gjatë humbjesh mund të krahasohet më pas me një varg të barabartë apo edhe më të gjatë fitoresh. Një avantazh i të luajturit në tregun 50/50.

Mund të kaloni në marshin tjetër për të mbajtur gjurmët e humbjes dhe për të fituar. Nëse e kuptoni se keni një çmim të ulët dhe jeni në fitim, bëni këto lëvizje. Ato mund të realizohen në dy mënyra: 

  1. Thjesht filloni sekuencën përsëri nga fillimi, që është 1. Ju duhet të filloni sekuencën nga baza. 
  2. Gjëja e dytë që duhet të bëni është të numëroni mbrapsht nga sekuenca dy numra dhe të vini bast shumën nëse e dini se keni shkuar shumë larg sekuencës dhe nuk dëshironi të ktheheni.

Nëse e fitoni sërish këtë raund, numëroni menjëherë dy numra nga seria e mëparshme dhe më pas vini bast për numrin. Pra, deri në fillim të serialit, ju do të vazhdoni. Nuk ka si të mos jeni fitimprurës. Teknika fituese e Fibonacci ka rezultuar të jetë shumë më e thjeshtë dhe më e lehtë për t'u ekzekutuar.

Konsiderata e fortë për përdorimin e strategjisë së Fibonacci - Notë kryesore

Nga sekuenca do të zbuloni se 1 shfaqet dy herë kur filloni të fitoni. Sigurohuni që të vini bast në dy numrat '1 dhe 1'. Bast 1 nëse fitohet, bast 1 përsëri. Është thjesht për të thyer edhe në fund të saj. Dije gjithashtu se mund të përjetosh një situatë mbrapa dhe mbrapa pas gjurmimit në fillim. Kjo është zakonisht rezultat i ndryshimeve të vazhdueshme në fitore dhe humbje.

Sigurohuni që t'i përmbaheni orarit. Shtoni dy bastet e fundit dhe vini bast në rrotullimin tjetër kur të humbni. Nëse fitoni, kthehuni prapa dhe vini bast në dy sekuenca. Nëse humbisni një lëvizje, algoritmi matematikor do të ngatërrohet. Kështu, mund të kërkohet letër dhe stilolaps për të mbajtur të dhënat e duhura.

konkluzioni

Nëse kjo metodë ka provuar të jetë e sigurt, duhet të jeni ende të kujdesshëm për diçka. Gjithmonë kushtojini vëmendje bastit maksimal të listuar në tabelën në të cilën do të luani. Është një strategji e sigurt, por në lojë ruletë, asgjë nuk është e garantuar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme