Lajme

October 14, 2020

Ruletë në internet: Strategjia fituese e Labouchere

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Sfondi:

Kjo strategji u krijua nga një politikan i kujdesshëm me gazetar i shekullit të 19-të, i cili gjithashtu kishte etiketën e tij të revistës, ndër të tjera. Një aristokrat i pasur britanik, Henry Labouchere kishte një bazë në Roulette dhe është një lojtar i njohur. Ai ishte i famshëm për shpikjen dhe përdorimin e gjerë të një strategjie novatore bastesh që tani mban emrin e tij - Labouchere Roulette Winning Strategy. Kjo strategji nuk është pa kompleksitetin e saj që mund t'ju largojë, por mund të bëhet shtylla juaj kur njiheni plotësisht me të.

Ruletë në internet: Strategjia fituese e Labouchere

Njohuri Bazë

Ju mund të mos e merrni parasysh këtë nëse jeni duke kërkuar për një kornizë të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë progresive fituese të basteve, përveçse jeni kurioz të përshtateni. Ky model është një model kompleks që bashkon së bashku strategjinë Martingale dhe Fibonacci. Kjo është një strategji e përparimit negativ që do të thotë se pasi të keni humbur bastet tuaja, duhet të rrisni aksionet tuaja, por në një shabllon të ndërtuar që në fillim sipas gjykimit tuaj. Strategjia fituese e Roulette Labouchere njihet ndryshe si Sistemi i Anulimit ose Progresioni Amerikan dhe është e përkryer për kazinotë në internet. Qëllimi i kësaj teknike është të rikuperoni humbjet tuaja në fund të ditës me më pak lëvizje fituese sesa numri i lëvizjeve të bëra gjatë kohës që keni duruar humbje. Pasi të mund të përsosni lëvizjet, do të jetë një boooooooooom!

Si të aplikoni më mirë Strategjinë e Ruletës Labouchere?

Kjo strategji përdoret më së miri kur luani në Tregun Even Bet si shumica e të tjerëve Ruletë strategjitë fituese. Baste të tilla ofrojnë një shans 50/50 për të fituar dhe të gjitha quhen baste të jashtme në terma të qartë. Me këtë lloj tregu, Labouchere Ruletë Strategjia është më efektive.

Këtu janë specifikat e bastit të jashtëm:

 • Lartë dhe poshtë,

 • Kuq e zi,

 • Çift ose Tek. Vërejtje: Nëse topi bie në Zero pas një rrotullimi, ai do të llogaritet kundër jush dhe kjo do të çmontojë të gjithë objektivin.

  Strategjia Labouchere Roulette – Puna për t'u përmbajtur:

  Një nga konceptet më të rëndësishme të kësaj Strategjie Labouchere është, së pari, të vendosni se sa shumë dëshironi të fitoni në fund të seancës. Kur fitimi përfundimtar i synuar të përcaktohet, ju vazhdoni ta thyeni atë në shifra më të vogla pozitive, të cilat duhet t'i ndiqni me besim fetar. Ju duhet një seri prej 100 numrash që do të ndahen në pjesë më të vogla nëse dëshironi të fitoni 100 dollarë pas gjithë kërkimit tuaj, shihni më poshtë: 10 – 10 – 10 – 20 – 20 – 20 – 10 Nuk ka asnjë udhëzim specifik se si të organizoni seritë e numrave që dëshironi të ndiqni, që do të thotë se ju vetëm konstatoni se si të vendosni ndarjen. Thjesht përcaktoni shumën që dëshironi të fitoni dhe ndajeni sipas dëshirës! Tani, zgjidhni numrin nga skaji më i majtë, shtojeni atë në numrin më të djathtë, ky do të jetë basti juaj i parë. Nga sekuenca e mësipërme, do të keni 10 + 10 = 20 dollarë që do të jetë shuma juaj e parë e bastit.

  Nëse fitoni, do të mbeteni me këtë sekuencë, sigurohuni që gjithmonë të hiqni numrin e zgjedhur nëse basti është fituar: 10 – 10 – 20 – 20 – 20

  Për të vendosur bastin e radhës, ndiqni të njëjtën metodë zgjedhjeje, majtas + numri djathtas nga seria majtas. Pra, tani do të keni: 10 + 20 = 30 dollarë si bast tuaj të ardhshëm.

Megjithatë, nëse e kishit humbur bastin e parë, thjesht mbani serinë origjinale, më pas shtoni shumën e vendosur në skajin më të djathtë dhe më pas praktikoni metodën e zakonshme të zgjedhjes për të përcaktuar shumën e bastit tuaj, shihni më poshtë: 10 – 10 – 10 – 20 – 20 – 20 – 10 – 20 Basti juaj për bastin e radhës do të jetë 10 + 20 = 30 dollarë Nëse vazhdoni të fitoni, seria do të zvogëlohet deri në përfundim. nëse humbni, thjesht rikuperoni në seritë më të fundit dhe shtoni bastin e humbur në skajin më të djathtë dhe më pas gjuani sërish. Masterstroke është që sapo të arrini shumën që keni planifikuar të fitoni që në fillim, përfundoni lojën dhe rivendosni. Më në fund, zotëroni strategjinë dhe do të jeni në lojë!

konkluzioni

Me pak fjalë, nëse grumbulloni një numër të gjatë humbjesh, Labouchere mund të rezultojë të jetë një pajisje e keqe. Edhe pse është vërtetuar se nuk ju nevojitet aq shumë sa një fitore për të fituar nga disfatat, një shtrirje e humbur është po aq e tmerrshme. Megjithatë, është një komplot argëtues për ata që marrin rreziqe të mëdha. Në fund të fundit, ju jep të gjithë aftësinë për të përcaktuar fatin tuaj, gjëja më e mirë në lidhje me këtë strategji.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme