Lajme

April 22, 2020

Programet VIP, Programet e Besnikërisë dhe Komplikimet në Kazinotë Online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Me migrimin e kazinove në mjedisin online, konkurrenca mes kazinove është rritur. Kështu, kazinotë përpiqen përmes tundimeve të ndryshme të tërheqin lojtarë dhe t'i kthejnë ata në klientë besnikë. 

Programet VIP, Programet e Besnikërisë dhe Komplikimet në Kazinotë Online

Çdo kazino prestigjioze përpiqet të kënaqë klientët e saj me lloje të ndryshme shpërblimesh dhe të mirash. Nëse paketat e mirëseardhjes dhe bonuset e ndryshme të dhëna lojtarëve kanë për qëllim të tërheqin lojtarët në kazinonë online, promovimet dhe programet e besnikërisë synojnë t'i kthejnë bastorët në klientë besnikë. 

Kështu, kazinotë prestigjioze konkurrojnë në oferta dhe shpërblime që u jepen lojtarëve. Megjithatë, këto çmime jepen sipas kritereve specifike.

Kushtet për dhënien e pikëve të besnikërisë

Çdo kazino ka politikën e saj. Megjithatë, i përbashkët për të gjitha kazinotë është fakti që për të mbajtur klientët e tyre, ata duhet të kultivojnë një program shpërblimi. Kështu, pothuajse të gjitha kazinotë u japin lojtarëve me një llogari aktive mundësinë për të grumbulluar pikë. Prandaj, çdo lojtar ka të drejtë të marrë këto pikë. Megjithatë, ka dallime të konsiderueshme në pikët e pranimit. 

Kështu, në varësi të buxhetit të ndarë nga lojtarët dhe vlerës së basteve, ato klasifikohen në kategori të ndryshme, si bronzi, argjendi, ari, platini etj. Prandaj, një lojtar që ka një rang më të lartë dhe të vë bast më shumë para mund të marrin një përqindje më të lartë pikësh.

Si të fitoni pikë besnikërie

Në përgjithësi, në varësi të politikës së kazinosë, pikët mund të jepen si rezultat i vendosjes së basteve në të gjithë seksionin e lojërave të kazinosë. Kështu, pikët mund të fitohen përmes basteve në seksionin live të kazinosë, në seksionin slot, ose baste sportive, virtuale ose llotarie.

Sidoqoftë, mënyra më e lehtë për të marrë kompletime të shumta është përmes lojërave elektronike. Të gjitha pikët e dhëna lojtarëve u ofrohen si rezultat i bastit të bërë prej tyre dhe basteve të vendosura brenda seksioneve të ndryshme të basteve. Sa më e madhe të jetë shuma e parave reale që lojtari vë bast, aq më shumë pikë merr.

Çfarë mund të bëhet me pikët e besnikërisë

Të gjitha kazinotë që ofrojnë kompensime për bastorët kanë një seksion të dedikuar. Në këtë seksion, lojtarët mund të shohin vlerën e pikëve të grumbulluara si dhe opsionet e disponueshme për ta. Në varësi të kazinosë, këto pikë mund të konvertohen në para të vërteta, rrotullime falas ose dhurata të tjera. 

Nëse komponimet nuk konvertohen në para reale, të gjitha opsionet e tjera, si rrotullimet falas ose paratë e bonusit, nënkuptojnë kushte të caktuara. Kështu, nëse pikët e besnikërisë shkëmbehen me kredi virtuale ose rrotullime falas, fitimet që rezultojnë i nënshtrohen kushteve të caktuara të bastit për t'u konvertuar në para reale.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme