Lajme

April 22, 2020

Personazhe të bezdisshëm në kazino

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Thonë se çdo treg ka një të çmendur. Ky është i njëjti rast kur bëhet fjalë për komunitetin e lojërave të fatit të kazinove. Disa personazhe do ta vrasin gjithmonë gëzimin në një mënyrë ose në një tjetër. Në këtë artikull, gjeni gjashtë personazhe qesharak, të bezdisshëm ose të veçantë që lojtarët duhet të presin.

Personazhe të bezdisshëm në kazino

Strateg i rremë

Disa kumarxhinj po përballen gjithmonë me strategji të pabaza. Sot, ata do të pretendojnë se kanë strategjinë e përsosur për të mposhtur shtëpinë, dhe të nesërmen, ata e braktisën atë për një tjetër. Karaktere të tilla janë vërtet të këqij pasi priren t'ua detyrojnë idetë e tyre të tjerëve, megjithatë është në domenin publik që asnjë strategji kazino nuk garanton fitime.

Humbëse e hidhur

Është zhgënjyese të humbasësh. Ndërsa disa lojtarë i kapërcejnë lehtësisht humbjet, disa gjithmonë do t'i bëjnë keq kazinosë me akuza të rreme. Në kazinotë tokësore, ata do t'i dekurajojnë lojtarët që të luajnë ndërsa janë në platformat online, ata nuk mund të ndalojnë së foluri se si kazinoja është e padrejtë dhe se si janë 'mashtruar'

Kumarxhinj kompulsivë

Kazinotë janë argëtuese, por ato etiketojnë së bashku me rreziqe serioze, veçanërisht varësinë. Ndër grupet më të këqija janë kumarxhinjtë kompulsivë. Këta janë lojtarë që nuk mund të kontrollojnë kumarin e tyre. Është kjo sjellje e papërgjegjshme që i detyron autoritetet të kufizojnë lojën e fatit, ndonjëherë me grusht të hekurt. Kumarxhinj të tillë prishin shfaqjen për lojtarët përgjegjës.

Përtacitë

Për entuziastët e kazinosë tokësore, ka gjithmonë një lojtar që rri kot rreth makinës ose tryezës. Gjithçka që ata bëjnë është të vëzhgojnë se çfarë po bëjnë të tjerët dhe herë pas here përpiqen të jenë këshilltarë. Karaktere të tilla janë të neveritshme, veçanërisht kur dikush dëshiron vetëm një lojë të qetë pa asnjë shqetësim.

Lloji mesatar

Këta personazhe janë shumë të zakonshëm në komunitetet online. Ka raste që lojtarët mund të kërkojnë ndihmë, këshilla ose rekomandime. Djaloshi i poshtër do të dalë gjithmonë jashtë temës dhe do të sjellë trolle të kota dhe do të përhapë urrejtje kudo. Këta janë djem që nuk duan të shohin një lojtar tjetër duke marrë ndihmë.

I dehuri

Një nga parimet e lojërave të fatit të përgjegjshëm është shmangia e alkoolit kur luan kumar. Por kjo nuk është e lehtë për shumë njerëz, pasi pijet alkoolike janë të disponueshme në shumicën e kazinove tokësore. Epo, ka pijetarë të përgjegjshëm, por shumica përfundojnë duke prishur argëtimin për të gjithë lojtarët e tjerë kur fillojnë të sillen keq në hollin e kazinosë.

Më sipër janë vetëm disa personazhe të bezdisshëm atje në kazinotë tokësore dhe forumet e kazinove në internet. Si lojtar, është e rëndësishme të shmangni me çdo kusht personazhe të tillë pasi mund të prishin ditën. Në rast se kalojnë kufijtë, është më mirë t'i injoroni në vend që të përfshiheni në grindje ose zënka të kota.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme