Lajme

October 15, 2023

Një lojtar anonim arrin Jackpot-in e slotit prej 335 mijë dollarësh në kazinonë Las Vegas Strip

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Las Vegas Strip është shtëpia e disa prej kazinove më të shquara me bazë tokësore në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë botën. Prandaj, nuk është për t'u habitur që disa nga fitoret tronditëse në sektorin e lojërave kanë ndodhur në kazinotë e Las Vegasit. 

Një lojtar anonim arrin Jackpot-in e slotit prej 335 mijë dollarësh në kazinonë Las Vegas Strip

Këtë javë, një lojtar i njohur si Jesse kombinoi rrufetë dhe buallet në bobina për të fituar një shumë të rëndësishme prej 355,857,91 $ duke luajtur në slotin Lightning Buffalo Link. Kjo ishte sipas një raporti të lëshuar nga South Point Casino në llogarinë e tij X të hënën, 9 tetor 2023. 

Lightning Buffalo Link është një video slot klasik me temë kafshësh që luhet në gjashtë rrotulla me 243 mënyra fitimi. Si shumica lojëra elektronike në internet, kjo lojë shumë e paqëndrueshme ju lejon të shënoni një fitore të madhe pasi të keni përputhur të paktën tre simbole në bobina. Është një vend i mbushur me veçori me deri në 100 rrotullime falas dhe shumëzues ngjitjeje. 

kazino ende nuk ka dhënë ndonjë informacion shtesë në lidhje me këtë fitore. 

Ndërsa kjo po ndodhte, Pam nga Massachusetts, Shtetet e Bashkuara, fitoi $50,000 duke luajtur Turneun Super Bingo në Plaza Hotel & Casino. Sipas zëdhënëses së kazinosë, kjo fitore ishte një vit pasi ajo pësoi një atak në zemër duke luajtur bingo në vendin e ngjarjes. 

Këta fitues bashkohen me disa nga historitë më të fundit të fitimeve në Last Vegas. Muajin e kaluar, një lojtar anonim fitoi një Çmimi 1.52 milionë dollarë duke luajtur Wheel of Fortune Triple Gold Spin from IGT (WagerWorks) në Golden Nugget në Las Vegas. Në fillim të këtij muaji, një tjetër lojtar fitoi një Pagesa prej 1.18 milionë dollarë në slotin Dragon Link në Caesars Palace, një nga vendet kryesore argëtuese në Las Vegas.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme