Lajme

June 1, 2021

Mitet e njohura të pokerit në internet u hodhën poshtë

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Bota e kazinove në internet është plot mite dhe iluzione. Ndërsa shumica janë të pavërteta, të tjerët mbajnë pak ujë në to. Epo, një lojë e tillë e rrethuar nga mite dhe histori është poker online. Fatkeqësisht, thashethemet rreth kësaj loje janë ndonjëherë të çuditshme dhe qesharake. Pra, ky artikull do të vendosë të gjitha mitet dhe tregimet e pokerit në internet për t'ju lejuar të luani pa frena.

Mitet e njohura të pokerit në internet u hodhën poshtë

Miti numër 1. Pokeri në internet është i manipuluar

Ky është padyshim miti më i zakonshëm që do të hasni kur luani ndonjë lojë kazinoje në internet. Megjithatë, ky thashethem i pabazuar përhapet kryesisht nga lojtarët e pokerit që kuptojnë pak për pjesën matematikore të lojës. Duhet të dini se lojërat e pokerit në internet përdorin RNG (Random Number Generator) për të zgjedhur në mënyrë të rastësishme një kartë nga kuverta me 52 letra gjatë një dore të vetme. Pra, jo, pokeri në internet nuk është i manipuluar.

Miti numër 2. Pokeri në internet është një lojë fati

Siç mund ta dini tashmë, duke fituar ndërsa luani ndonjë lojë kazino varet kryesisht nga fati. Por si blackjack, pokeri në internet mbështetet jashtëzakonisht në strategjinë dhe aftësinë për të fituar. Në poker, lojtarët zakonisht zënë skenën qendrore duke përdorur teknika për të ndikuar në rezultatin e lojës.

Avantazhi kryesor i të luajturit lojëra të bazuara në aftësi është se rezultatet bëhen më të mira me kalimin e kohës. Prandaj, mprehni aftësitë tuaja në poker në internet dhe shijoni rezultate pozitive në afat të gjatë.

Miti numër 3. Vetëm magjistarët e matematikës mund të fitojnë duke luajtur poker

Kur luani poker në internet, ekziston një supozim se dikush duhet të jetë vërtet i mirë në matematikë për të fituar. Ndërsa është e vërtetë që ju nevojiten disa aftësi matematikore për ta kuptuar lojën në mënyrë të përsosur, nuk keni nevojë të jeni profesor në të. Thjesht dini bazat, të tilla si shanset për të goditur një flush ose një straight me një ose dy letra të mëpasshme.

Mund të mësoni gjithashtu kur të palosni, ngrini ose telefononi. Në përgjithësi, ju nuk duhet të jeni një gjeni matematikor për të fituar pokerin online.

Miti numër 4. Ju duhet të lexoni kundërshtarët tuaj për të fituar

Disa lojtarë poker besojnë se leximi i lëvizjeve të një kundërshtari është një pjesë thelbësore e lojës. Ndërsa kjo është pjesërisht e vërtetë, nuk është një mënyrë e provuar për të fituar. Së pari, të luash poker në kazinotë online të privon nga privilegji për të lexuar fytyrën, gjuhën e trupit të kundërshtarit apo edhe për të dëgjuar zërin e tyre. Por e vërteta është se të fitosh gjatë lojës online është 100% e mundur.

Kjo sepse të mësuarit e matematikës dhe strategjisë së pokerit mund t'ju ndihmojë të parashikoni lëvizjet e ardhshme të kundërshtarit tuaj edhe pa i parë fizikisht.

Miti numër 5. Lojtarët profesionistë të pokerit janë milionerë

Do t'ju falet që mendoni se të gjithë lojtarët profesionistë të pokerit jetojnë një mënyrë jetese magjepsëse. Por, çuditërisht, kjo është larg nga e vërteta. E shihni, të gjithë lojtarët e kazinove në internet dhe në tokë (përfshirë profesionistët) përjetojnë një seri humbjesh në një moment të karrierës së tyre.

Por ajo që nuk dini është se disa nga këta profesionistë janë 'armë' me qira. Zakonisht, ato financohen nga persona të pasur me një marrëveshje për të mbajtur vetëm një përqindje të vogël të fitimeve të tyre. Gjithashtu, lojtarët profesionistë të pokerit në internet luajnë në lojëra të shumta kazino. Kjo i mban ata në këmbë edhe gjatë një serie humbjesh të pafalshme.

Miti numër 6. Burrat janë lojtarë më të mirë se gratë

Në përgjithësi, numri i meshkujve që luajnë poker është më i madh se i femrave. Por kjo nuk do të thotë se meshkujt e kuptojnë lojën më mirë se femrat. Sot, shumë femra të suksesshme lojtarësh pokeri si Annette Obrestad, Annie Duke dhe Venessa Selbst mund të turpërojnë shumicën e lojtarëve profesionistë të pokerit. Disa nga emrat e mësipërm kanë fituar turne në internet pa i parë fare kartat e tyre.

konkluzioni

Në përgjithësi, besëtytnitë e çuditshme të pokerit në internet janë këtu për të qëndruar. Pra, mënyra më e mirë për të rrëzuar këto mite është të luani vetë lojën dhe të arrini në një përfundim të sigurt. Në fund, do të kuptoni se pokeri është një nga lojërat e kazinosë më miqësore për kumarxhinjtë, i dyti pas blackjack. Provojeni!

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme