Lajme

May 28, 2021

Mashtrimet në Kazino Online | Njihni flamujt e kuq

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Një nga arsyet kryesore pse industria e kazinove në internet po rritet kaq shpejt është sepse shumica e faqeve të lojërave të fatit janë të sigurta. Megjithatë, një pjesë e vogël e tyre po prish emrin e mirë të kësaj industrie. Kazinotë mashtruese mund të ikin me depozitat ose fitimet tuaja dhe, në skenarët më të keq, të vjedhin të dhënat tuaja personale. Për fat të mirë, ky postim do t'ju udhëzojë në shmangien e mashtrimeve të kazinove në internet duke i dalluar ato nga larg.

Mashtrimet në Kazino Online | Njihni flamujt e kuq

#1. Duke kërkuar për të dhënat tuaja personale

Sipas hulumtimit të bërë në 2017, mashtrimet në internet vodhën 107 miliardë dollarë nga njerëzit në mbarë botën. Edhe pse kazinotë në internet përbëjnë një përqindje të vogël të shumës, prapëseprapë vlen të përmendet se kazinotë mashtruese mund të vjedhin të dhënat tuaja financiare. Faqet e mashtrimit të lojërave të fatit zakonisht u kërkojnë lojtarëve të japin të dhëna personale të panevojshme.

Shpesh, të dhënat shiten në tregun 'e zi', ose vetë kazinoja i përdor për mjete të dyshimta. Pra, jini të kujdesshëm kur një kazino në internet pezullon papritur llogarinë tuaj, duke ju kërkuar të konfirmoni identitetin tuaj.

#2. Vonesa ose mospagesa e fitimeve

Një tjetër flamur i kuq i kazinosë në internet është vonesa e pagesave ose mospagesa krejtësisht. Fatkeqësisht, zbulimi i këtyre kazinove mund të jetë sfidues sepse shumica e tyre nderojnë pagesën e fitimeve të vogla. Por kur një lojtar shënon rezultate të mëdha, kazinoja në internet mund të refuzojë të paguajë, duke përmendur arsye të dobëta.

Një shembull i mirë është Andrew Green, i cili u privua nga fitimet e tij prej 1.7 milion £ nga një kazino online në Mbretërinë e Bashkuar në 2018. U desh ndërhyrja e Gjykatës së Lartë që lojtari të merrte paratë e tij. Pra, në përgjithësi, bëni kërkimin tuaj se sa shpesh paguan kazino.

#3. Ofruesit e softuerit të panjohur

Vitet e fundit kanë pasur lindjen e qindra online ofruesit e softuerit të kazinosë për shkak të kërkesës së lartë për lojë. Por midis zhvilluesve të ligjshëm të softuerit, ka furnitorë, lojërat e të cilëve janë manipuluar në favor të kazinove mashtruese.

Në mënyrë tipike, lojërat e manipuluara të kazinove në internet i lejojnë lojtarët të marrin një ose dy fitore vetëm për të shteruar të gjithë bankën e tyre në afat të gjatë. Por, përpara se të filloni të fajësoni ofruesin e softuerit, dijeni se të mposhtni skajin e shtëpisë është pothuajse e pamundur.

#4. RTP super e ulët ose aspak

Ky është një vazhdim i pikës numër tre më sipër. Kazinotë mashtruese në internet jo vetëm që ofrojnë lojëra nga zhvillues pak të njohur, por gjithashtu ofrojnë lojëra me tarifa të dhimbshme RTP (Kthimi te lojtari). Jini të kujdesshëm ndaj kazinove që ofrojnë norma RTP më pak se 80%. Për shembull, kur luani lojëra elektronike në internet, mos u kënaqni me asgjë më pak se 90% nëse nuk është një çmim i parë. Gjithashtu, mendoni dy herë kur RTP është më shumë se 98%.

#5. Shërbimi ndaj klientit që nuk përgjigjet

Kontaktimi me kazinotë me hije është zakonisht një mision i pamundur. Zakonisht, kazinotë më të mira në internet ofrojnë metoda të shumta të mbështetjes së klientit 24/7. Kjo mund të jetë përmes emailit, bisedës së drejtpërdrejtë ose telefonatës. Nëse dëshironi të kontaktoni mbështetjen në mënyrë më efikase, është më mirë të kënaqeni me një kazino në internet me mbështetje të bisedës live 24/7. Mundohuni t'i arrini ata dhe shikoni nëse ata i zgjidhin problemet tuaja në mënyrë profesionale.

#6. Promocione bonus befasues

Për shkak të konkurrencës së ashpër për lojtarët, shumë kazino të ligjshme ofrojnë bonuse për lojtarët e rinj dhe ekzistues. Megjithatë, rimendoni kur marrëveshja duket shumë tërheqëse. Kazinotë mashtruese zakonisht ofrojnë bonuse marramendëse, vetëm për t'i kërkuar lojtarit marrës të depozitojë para përpara se të marrë shpërblimin. Edhe më keq, kërkesat e basteve mund të jenë të paqëndrueshme. Me pak fjalë, kazinotë mashtruese fshihen brenda skemave të tyre të bonusit.

konkluzioni

Këto janë vetëm disa nga mashtrimet e kazinove online për t'u kujdesur në vitin 2021. Por ju mund të siguroni sigurinë tuaj të kazinosë në internet duke luajtur në një faqe e licencuar dhe e rregulluar e lojërave të fatit. Ju gjithashtu mund të kontrolloni nëse lojërat janë testuar për drejtësi nga organe si eCOGRA. Dhe më e rëndësishmja, përditësoni rregullisht sistemin operativ të desktopit ose smartfonit tuaj për të shijuar veçoritë më të fundit të sigurisë. Luaj i sigurt!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme