Lajme

August 20, 2022

Lojërat më të mira të reja Slot: Shtesa emocionuese në Slot Universe

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Interesi për lojëra elektronike me cilësi të lartë në internet vazhdon të rritet me shpejtësi dhe duket se është e pamundur të ndalet, me qindra ofrues të lojërave që shpallin mijëra lojëra të reja slot çdo vit. Slotet e fundit të videove me grafika të dizajnuara në mënyrë të këndshme, jackpote progresive novator, rrotullime falas, raunde bonus interaktive dhe përmbajtje të markave të autorizuara e kanë çuar përvojën e lojërave elektronike në internet në nivelin tjetër. 

Lojërat më të mira të reja Slot: Shtesa emocionuese në Slot Universe

Tani, ofruesit e lojërave elektronike duhet të përpiqen më shumë për të gjeneruar lojëra që do të argëtojnë dhe angazhojnë lojtarët e lojërave elektronike në internet me një oreks të pangopur për përmbajtje të re. Ata punojnë ditë e natë për të përmbushur kërkesën për lojëra elektronike unike dhe të freskëta pasi është mënyra e vetme për të qëndruar përpara konkurrencës së ashpër.

Në CasinoRank, ne synojmë të ndihmojmë lexuesit tanë të jenë të njohur me lajmet më të fundit në lidhje me industrinë e kazinove në internety. Në këtë udhëzues, ne ju ofrojmë një listë të lojërave slot të sapo shpallura dhe që do të publikohen së shpejti dhe veçoritë e tyre. Kjo listë u bë sapo kishim dëgjuar për to përmes njoftimeve për shtyp dhe kanaleve mediatike iGaming. 

Kjo lojëra elektronike Lista ju ofron të dhëna teknike dhe rishikime gjithëpërfshirëse për 5 lojëra elektronike të reja që renditen sipas cilësisë dhe njohjes së parashikuar në shoqërinë e lojërave elektronike në internet. 

1. Shtegu i kalorësve të vdekur

Kjo lojë ka një sfond të mbushur me çiklistët me pamje të trashë dhe grabitës të maskuar, duke na kujtuar një poster filmi aksion të viteve '80. Dead Riders Trail është sekuenca e slotit jashtëzakonisht tërheqës të piratëve Dead Man's Trail, por do të thoshim se është më aventureske se loja e parë. Ajo ka disa ngjashmëri me një lojë tjetër të quajtur Temple Tumble 2, siç është veprimi i saj për heqjen e pllakave.

Në këtë slot me paqëndrueshmëri të lartë, opsionet e basteve variojnë nga një minimum prej 0,1 £ në një maksimum prej 20 £ për rrotullim. Nëse jeni duke luajtur në mënyrën e paracaktuar, RTP është 96,20% dhe rritet në 96,50% për të tre opsionet e blerjes së veçorive. 

Karakteristikat e slotit të shtegut të kalorësve të vdekur

Megjithëse vlerat e simboleve janë relativisht të ulëta, ju mund të arrini të rrisni numrin e fitimeve deri në 46.656 duke hequr pllakat bllokuese. Nëse hiqni të gjitha pllakat bllokuese duke shpërthyer simbolet fituese, ju merrni një rrotullim në Rrotën e Veçorisë si shpërblim. 

Ju mund të fitoni 4 rrotullime falas, 7 rrotullime falas, Shtegun e Bonusit ose Shtegun Super Bonus nga Rrota. Nëse fitoni 4 rrotullime falas dhe vendosni t'i luani ato, ju merrni një shans 33% për të fituar shtegun e bonusit. Ka një shans 52% për ta bërë këtë nëse fitoni 7 rrotullime falas. 

Në rrotullimet falas, do të kuptoni se ka disa blloqe guri me bomba të bashkangjitura në to. Fitoret pranë këtyre blloqeve nxisin bombën, e cila i kthen të gjitha simbolet në bobinën e saj në të njëjtin lloj. Përveç kësaj, ju jepen +3 rrotullime falas kur pastroni blloqet e gurëve. 

Në funksionin Bonus Trail, ju jepet një shenjë që lëviz 1-6 hapësira rreth shtegut për çdo kthesë. Ju filloni me 3 jetë të kanaçeve të karburantit dhe një kanaçe humbet në kthesë. Nëse zbarkoni në një kanaçe karburanti, numri i karburantit kthehet në 3 ndërsa hiqni kutinë e karburantit nga shtegu. Funksioni përfundon kur humbisni të gjithë kanaçet e karburantit ose goditni kapakun e fitimit. 

Përmbledhje e rishikimit

Kjo lojë e mbushur me aksione dhe me ritme të shpejta ju ofron kaskada të zgjatura rregullisht, edhe pse fitimet e rregullta nuk paguajnë shumë për shkak të vlerave të ulëta të simboleve. Edhe nëse kjo do të thotë që ju duhet të aktivizoni veçori për të fituar të mëdha në këtë lojë, ka shumë të ngjarë ta bëni këtë me deri në 46.656 mënyra për të fituar. 

2. Bar-X Triple Play Megaways

Ka një prekje retroje në dizajnin e shtesës së re të Storm Gaming, përkatësisht Bar-X Triple Play Megaways, në linjën e tyre në rritje të shpejtë të lojërave elektronike me fuqi Megaways. Bar-X Triple Play Megaways u ofron lojtarëve një plan urbanistik më të madh në krahasim me lojërat e rregullta të Bar-X. Ai gjithashtu përfshin disa veçori të reja të shtuara që rrisin potencialin fitues nga 10,000x në 76,000x, por me të njëjtin kapak prej 250,000 £.  

E krijuar për të funksionuar në çdo pajisje, loja përmban baste nga një minimum prej 0,2 £ deri në një maksimum prej 100 £ për rrotullim. RTP e slotit është në një shifër të mirë prej 96.03%. Loja zhvillohet në një plan urbanistik prej 6 rrotullash kryesore dhe një mbështjellje horizontale shtesë me 4 simbole që shfaqet në krye. Bobinat kryesore japin 2-7 simbole secila, dhe kjo do të thotë se loja ofron deri në 117.649 mënyra për të fituar me avull të plotë.

Karakteristikat e slotit të Bar-X Triple Play Megaways

Si një vend me paqëndrueshmëri të lartë, përdorimi i mekanikës kaskadë Bar-X Triple Play Megaways nuk na befason kur bëhet fjalë për lojën. Sistemi i kaskadës heq kombinimet fituese për të lejuar që simbolet e tjera të bien në boshllëqe. Do të vazhdoni të keni kaskada dhe fitore të përsëritura për sa kohë që kombinimet vazhdojnë të rreshtohen. 

Nëse keni luajtur ndonjëherë një nga lojërat elektronike të Megaways të ofruara nga Lojëra me stuhi, do të njihni tre veçoritë e mëposhtme: Super Pay, Pick Me dhe rrotullime falas. 

Veçoria Super Pay aktivizohet rastësisht gjatë lojës dhe rrotullimeve falas. Kur është në përdorim, kjo veçori fshin të gjitha simbolet mbretërore me pagesë të ulët nga bobinat. Kaskadat premium mbushin boshllëkun e bërë nga anëtarët mbretërorë që mungojnë. Kjo mund të shkaktojë një sasi të madhe kaskadash ku shfaqen vetëm primet. 

Bonusi Pick Me, nga ana tjetër, aktivizohet kur rreshtohen 3 ose më shumë mini-slots-slots. Ju duhet të zgjidhni një nga automatet që shfaqet në ekran për t'u shpërblyer me një shumëzues bastesh. Sa më shumë shpërndarje të përdoren për të aktivizuar funksionin, aq më shumë opsione të automateve nga ju mund të zgjidhni.  

E fundit, por jo më pak e rëndësishme, ju keni rrotullimet falas. 4 simbolet e shpërndarjes do t'ju japin akses në 10 rrotullime falas dhe çdo shpërndarje shtesë do t'ju sjellë +5 rrotullime shtesë secili. Rrotullimet falas shoqërohen nga një shumëzues fitimi që fillon nga 1x dhe rritet me një kaskadë pasuese pa një kufi të sipërm të përcaktuar.  

Përmbledhje e rishikimit

Ne besojmë se do ta shijoni këtë vazhdim nëse jeni adhurues i konceptit klasik Bar-X, megjithëse nuk ka ndryshime gjithëpërfshirëse të bëra në veçoritë e lojës bazë nga Storm Gaming. Ndërsa bar-X Megaways të rregullt përfshijnë vetëm një raund bonusi shumëfishues progresiv, ky vazhdim vjen me disa veçori shtesë. 

3. Piramida në rritje x33

Pyramid Rising x33 është slot-loja më e fundit që Win Fast ka prodhuar dhe tashmë është lëshuar. Megjithëse vëzhgojmë mjaft veçori unike, tema e Egjiptit të Lashtë nuk është absolutisht një prej tyre. Loja miqësore për celularët përfshin një fushë loje jokonvencionale që ka një konfigurim 2-3-2 me 6 linja pagese. 

Pyramid Rising x33 përmban një nivel mesatar paqëndrueshmërie dhe çmimi i parë 3.000x duket i mirë kur shoqërohet nga një RTP e jashtëzakonshme 96,46%. Ju gjithashtu do të jeni të kënaqur me gamën e gjerë të basteve duke filluar nga 0,20 £ deri në 100 £.

Karakteristikat e slotit të Piramidës Rising x35

Në Pyramid Rising x33, ka 7 simbole pagese që kategorizohen në 4 paga të ulëta dhe 3 paga të larta. Ju merrni 0.5x në bast tuaj në pagën e ulët për një kombinim fitues. Paga e lartë është simboli tematik, duke përfshirë maskat e perëndisë që paguajnë x3 të bastit tuaj. 

Pyramid Rising x33 përmban simbole të veçanta si Scarab Wilds dhe Piramida Scatters. Scarab Wilds paguan 0,2 herë në bastin tuaj secili dhe Piramida Scatter rrit shumëzuesin tuaj të fitoreve globale me +1x. 

Kur keni 3 fitore të njëpasnjëshme, ju aktivizoni funksionin Rrotullime Falas. Llambat e vendosura në krye të ekranit tregojnë përparimin tuaj dhe ju merrni 3 rrotullime falas si fillim. Të njëjtat llamba tregojnë gjithashtu se sa rrotullime falas kanë mbetur dhe ju mund t'i rivendosni ato duke arritur ndonjë fitore. 

Përmbledhje e rishikimit

Edhe pse nuk mund të themi se Pyramid Rising x33 është unik, mendojmë se ia vlen ta provojmë për idetë e saj argëtuese të lojës dhe fushën e lojës jokonvencionale. Ajo vjen me rrotullime falas të bashkuara me një shumëzues fitimi në rritje që do t'ju ndihmojë të largoheni nga sesioni si fitues.

4. Goditje e Shpejtë

NetGame ka arritur të prodhojë një tjetër lojë inovative që do të tërheqë menjëherë vëmendjen e adhuruesve të lojërave elektronike. Rapid Strike është një lojë luftarake me një rrjet veçanërisht të madh 5x4 dhe 1024 mënyra pagese fikse. 

Rapid Strike sjell kampionë të ndryshëm MMA në bobina, megjithëse nuk ka asnjë licencë legjitime. Pra, është mbresëlënëse se si dizajnerët grafikë kanë siguruar cilësi kaq të lartë në vlerat e prodhimit duke punuar rreth kufizimeve të ndryshme. 

Vendi ka një nivel premtues të luhatshmërisë së ulët-mesatare dhe ju mund të fitoni vetëm deri në 2200x në bastin tuaj. Megjithatë, ajo vjen së bashku me një RTP të tmerrshme prej vetëm 92% që ne mendojmë se do të largojë shumë lojtarë. Ju mund të vendosni bast në rangun prej 0,50 £ dhe 50 £. 

Karakteristikat e slotit të goditjes së shpejtë

Simbolet e Rapid Strike përfaqësohen nga simbolet klasike mbretërore nga Dhjetëra në Aces. Do të gjeni gjithashtu kampionë MMA dhe simboli më i paguar na kujton Conor McGregor. Fatkeqësisht, nuk ka simbole Wild në këtë slot, por do të jeni të lumtur të keni Scatters Rrotullime Falas dhe disa simbole Sphere që duken si rripa MMA.

Tipari Mighty Gold është avantazhi kryesor që loja u ofron lojtarëve të saj. Ju duhet të keni të paktën 5 simbole Sphere për të aktivizuar këtë funksion. Në varësi të numrit të Sferave që arrini, do të merrni 5,6,7,8,9,10 rrotullime falas. Ju e luani këtë raund vetëm me Sferat që ngjiten në ekran deri në fund të raundit. Raundi përfundon kur përdorni të gjitha rrotullimet ose mbuloni të gjithë rrjetin me Sfera. 

Nëse e mbushni të gjithë rrjetin me 20 simbole Sphere, mund të aktivizoni funksionin Super Rrota, e cila do t'ju shpërblejë me çmime shtesë dhe do të fitojë shumëfishues. Çmimi më i madh është Jackpoti i Madh, i cili vlen 2000 herë bast tuaj. 

Ju gjithashtu mund të aktivizoni funksionin e Rrotullimeve Falas duke vendosur "Scatters Free Spins". Për shembull, 

  • 3 Scatters do t'ju japin 8 rrotullime falas,
  • 4 Scatters do të shkaktojnë 16 rrotullime falas, 
  • 5 Scatters do t'ju sjellin 24 rrotullime falas.

Përmbledhje e rishikimit

Nëse jeni adhurues i lojërave luftarake, besojmë se do t'ju pëlqejë kjo slot me temë të fortë shkëmbi. Ka vlera mbresëlënëse prodhimi dhe dy veçori magjepsëse të lojës. Shqetësimi ynë i vetëm është se ofron një RTP zhgënjyes të ulët prej 92%, kështu që ndoshta është një përshtatje e shkëlqyeshme për lojtarët më të rastësishëm. 

5) Rishikimi i Fire Warlock Megaways

Fire Warlock Megaways është lëshimi i ri nga MGA Games, i cili ka qenë një ofrues softuerësh i themeluar dhe me reputacion në biznesin Megaways. Shumë lojtarë kanë shijuar disi lojërat e tyre, të tilla si Boxing Champion Megaways, edhe pse ata nuk ishin të përsosur. Në fakt, Fire Warlock Megaways duket mjaft i ngjashëm me publikimet e tyre të mëparshme në shumë mënyra. Sigurisht, nuk është një kopje e saktë e lojës së lartpërmendur, por ka mjaft të përbashkëta mes dy lojërave. 

Le të zhytemi në detaje, duke filluar me fushën e lojës së lojës. Loja përfshin 6 bobina, dhe fusha e lojës vazhdon të ndryshojë me çdo rrotullim. Në rastin optimal, mund të merrni deri në 117.649 shanse për të fituar. 

Fire Warlock Megaways është një lojë fantazi. Tema e lojës është si më poshtë - një luftëtar mistik që lufton dhe del fitimtar nga fusha e betejës. Me të vërtetë do të gjeni një luftëtar që qëndron pranë fushës së lojës gjatë gjithë kohës. Ne mendojmë se është një lojë e mirë kur bëhet fjalë për pamjet vizuale, por dizajnet e simboleve ende mund të përmirësohen. 

Sloti Fire Warlock Megaways bashkon një nivel mesatar paqëndrueshmërie me një fitim të moderuar maksimal prej 1,525x. Ai përmban një gamë bastesh nga një minimum prej 0,20 £ deri në një maksimum prej 10 £ që tregon se është krijuar kryesisht për lojtarë të rastësishëm. Kjo është në të vërtetë mirë, por ajo që na shqetëson për këtë lojë është RTP e saj teorike. Mesatarja aktuale e industrisë është 96%, por RTP teorike e Fire Warlock Megaways është vetëm 83.27%. 

Karakteristikat e slotit Fire Warlock Megaways

Në Fire Warlock Megaways, ka 10 simbole standarde të pagesës. Simbolet me pagesë të ulët përfshijnë gradat e kartave, duke filluar nga Nëntë në Aces. Janë 6 prej tyre, dhe Aces vlejnë deri në 1x bast tuaj. Simbolet me pagesë të lartë janë unazat, tomet, shishkat dhe rruzullat magjike. Simbolet më fitimprurëse janë rruzullat magjike, dhe ato paguajnë deri në 50 herë bastin tuaj. 

Ka edhe Character Wilds dhe Shield Scatters. Nëse zbarkoni të paktën 3 Shield Scatters në një rrotullim, do t'ju kërkohet funksioni i Rrotullimeve Falas, i cili do t'ju lejojë të luani kumar ose të mblidhni rrotullimet tuaja falas. Këto rrotullime falas vijnë me një shumëzues progresiv të fitimeve që rritet me çdo Kaskadë. 

Përmbledhje e rishikimit

Fire Warlock Megaways është një vend i mirë, nëse jo veçanërisht emocionues, Megaways. Megjithatë, ne e vendosëm këtë lojë në vendin e fundit në listën tonë për shkak të RTP-së së saj të ulët.

konkluzioni

Shpresojmë që ky informacion të jetë i dobishëm dhe ju gjithmonë mund të vizitoni CasinoRank nëse jeni në kërkim të lojërave elektronike të reja me veçoritë më të mira. Çdo version i ri që kemi renditur ofron veçori dhe mundësi bonus unike dhe bindëse për të fituar çmime të shkëlqyera.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme