Lajme

October 9, 2020

Lojëra elektronike që pompojnë në fat

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Nuk ka dyshim se lojërat slot janë më të njohurat në të gjithë ekosistemin e lojërave të fatit të kazinove në internet. Është mjaft e madhe që ka mbi 6000 variante lojërash si sot, lojëra të prodhuara nga disa prej ofruesve më të mirë të lojërave në industri. Dy gjëra janë të sigurta në lidhje me lojërat slot përveç faktit se popullariteti i tyre ka mjegulluar çdo lojë tavoline.

Lojëra elektronike që pompojnë në fat

Njëra është se lojërat slot ofrojnë kazinonë online burimin më të madh të të ardhurave për shkak të numrit të njerëzve që e luajnë atë. Nga ana tjetër, deri më sot, asnjë zhanër tjetër i kazinosë në internet nuk i ka shpërblyer lojtarët aq para sa kanë lojërat slot. Ndërsa është një lopë me para për kazinotë në internet, është gjithashtu një terren që ndryshon jetën për lojtarët deri në këmbë.

Llojet e lojërave slot për të cilat duhet të keni kujdes

Në këtë pjesë, ne do të shikojmë kategoritë e ndryshme të lojërave slot që duhet të provoni për të rritur shanset tuaja për të fituar dhe mundësitë për të fituar të mëdha.

1. Slots progresive:

Këto janë lloji i lojërave elektronike që përfundimisht çojnë në atë që quhet çmim i parë progresiv. Ky çmim i parë progresiv mund t'ju fitojë një pasuri ndërsa jeni duke bërë thjesht gjërat themelore. Me këto lojëra, sa më shumë të vini bast, një pjesë e caktuar e bastit tuaj vazhdon të hyjë në një pishinë, njësoj me çdo lojtar tjetër. Këto para vazhdojnë të grumbullohen derisa dikush të arrijë kombinimin e duhur të simboleve për të shkaktuar jackpot-in dhe më pas të fitojë të gjitha. Pas së cilës xhekpoti kthehet në shumën bazë dhe fillon të ndërtohet përsëri. Këto lojëra mund t'ju bëjnë një milioner të menjëhershëm.

2. Shumëzuesit e bonusit:

Disa herë, fitimi i një jackpot-i mund të mos vijë kurrë për ju dhe kjo është zakonisht për shkak të frekuencës në të cilën shkaktohen këto jackpot. Por për lojëra elektronike me shumëfishues të shkëlqyer të bonusit, nuk do t'ju duhet fati i Jackpot-it. Ky slot ju ofron disa shumëzues bonus për fitoren tuaj normale gjatë një rrotullimi dhe nëse jeni me fat, mund të arrini një pasuri. Për të pasur një shans të mirë, sigurohuni që gjithmonë të vini bast afër bastit maksimal ose vetë bastit maksimal. Kjo zakonisht rrit dukuritë e shumëzuesit tuaj të bonusit.

3. Lojëra elektronike për lojëra të egra:

Këto janë lojëra elektronike argëtuese për t'u përfshirë. Lojërat me slot që kanë Wilds janë të shkëlqyera sepse zakonisht janë një zëvendësim për simbolet normale që zakonisht lidhen me lojërat slot dhe fitimet. Një kombinim me fat i Wilds mund të dyfishojë, trefishojë, katërfishojë dhe çuditërisht pesëfishojë fitimin tuaj, kjo është sa e çuditshme mund të fitoni. Gjerësisht, këto lojëra elektronike Wild disa herë, nëse kombinohen me simbolet e duhura, mund t'ju fitojnë disa veçori të mahnitshme bonusi duke rritur kështu fitimin tuaj.

4. Slot video:

Ky slot vjen me disa përparime, është gjithashtu një kategori e lojërave slot që shkojnë një hap përpara slotit të rregullt dhe tradicional, veçanërisht me linjat e pagesës. Për çdo lojtar të kazinosë në internet, besoj se qëllimi përfundimtar është të fitojë ose të përfshihet në lojëra që kanë mundësi më të larta fitimi. Kjo është ajo që do t'ju ofrojë një slot video, ndërsa sloti i zakonshëm i bazuar në teknologjinë e rrotullave ofron më së shumti 5 linja pagese, një slot video ofron më shumë linja pagese nga 7, 10, 20, 25, 50 dhe kjo mund të vazhdojë deri në 100 linja pagese. Disa video lojëra elektronike do t'ju shokojnë 250 linja pagese, që do të thotë shumë!

5. Mega Spin Slots:

Ashtu siç tregon emri, ky është një lloj slot masiv që lejon një lojtar të fitojë shumë duke luajtur disa lojëra slot në të njëjtën kohë ndërsa është në një ekran. Nuk jam i sigurt se sa ofrues të lojërave kanë në dispozicion këtë lloj slot, por të jeni të sigurt se kur të shihni një prej tyre, do të fitoni shumë duke kryer thjesht disa rrotullime në të njëjtën kohë.

6. Slot i sheshtë në krye:

Këto lojëra elektronike të tipit janë drejtpërdrejt të kundërta me lojëra elektronike progresive të jackpot-it. Siç thashë më herët, jackpoti progresiv rritet me çdo bast shtesë derisa dikush e godet atë. Megjithatë, me slotin Flat Top, jackpoti është i fiksuar dhe nuk rritet me një bast shtesë. Në mënyrë efektive, nuk do të fitoni aq shumë sa jackpoti progresiv, megjithatë, përforcuesi me këtë Flat Top është frekuenca në të cilën mund të aktivizohet. Është shumë më e shpejtë dhe më e shpejtë për të fituar. Kjo është arsyeja pse disa lojtarë do të shkonin për këtë në vend.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme