Lajme

June 27, 2022

Lloji më i mirë i ideve të tatuazheve të lojërave të fatit 2022

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kur hyni në një kazino, një gjë e zakonshme që do të shihni në shumicën e lojtarëve janë tatuazhet. Ky është një tregues i qartë se bixhozi dhe tatuazhet janë të pandashme. Por merrni parasysh nga ne në CasinoRank që krijimi i një liste kontrolli plot me ide tatuazhesh kumari nuk është një shëtitje me cakewalk. Ju duhet të shikoni gjëra të tilla si besimet personale, preferencat e lojës, natyra etike e tatuazhit, dizajni, etj. 

Lloji më i mirë i ideve të tatuazheve të lojërave të fatit 2022

Pra, nëse ju pëlqen të luani në faqet më të mira të kazinove në internet apo kazinotë me bazë tokësore, këto dizajne të tatuazheve të lojërave të fatit janë për ju që të merrni parasysh. Shpresoj t'ju pëlqejnë!

Modelet më të mira të tatuazheve të lojërave të fatit

Pa zgjatje të mëtejshme, këtu është lista në asnjë rend të veçantë. 

1. Flush mbretëror

Jeni një adhurues i guximshëm i pokerit? Atëherë mos e humbisni mundësinë për të tërhequr dorën më të mirë në këtë lojë në dorën tuaj. Ky tatuazh klasik i lojërave të fatit mund të përmbajë simbolin Ace of Spades, kartën e pokerit të rangut më të lartë në kuvertë. 

Ju mund të shtoni një trëndafil të bërë nga USD, EUR, CAD ose monedhën tuaj vendase për ta bërë të gjithë idenë më argëtuese. Ky tatuazh do t'ju bëjë të dukeni më të bukurat në tryezën e pokerit. 

Lloji më i mirë i ideve të tatuazheve të lojërave të fatit 2022

2. Xhokeri

Mbani mend Xhokerin në filmin e vitit 2008, Kalorësi i Errët, bazuar në komike DC? Ju mund të mos tërhiqeni nga ky personazh i filmit imagjinar, por ai është ende sinonim i asaj që shumica e kumarxhinjve pëlqejnë të bëjnë - guximi i madh! 

Ju mund të vizatoni Xhokerin duke mbajtur disa Ace, një simbol i mirënjohur i lojërave të fatit. Përsëri, ju mund ta përshkruani veten si një dashnor i lopëve në këtë dizajn tatuazhi të lojërave të fatit. 

Lloji më i mirë i ideve të tatuazheve të lojërave të fatit 2022

3. Zare që bien

A mund ta imagjinoni një tatuazh shumëngjyrësh me zare që bien në kurrizin e dikujt në palestër? Duket bukur, apo jo? Lojërat me zare si Sic Bo, Bac Bo dhe Craps janë ndër lojërat më të pëlqyera të kazinosë në Macau dhe Las Vegas. 

Ju mund të tregoni dashurinë tuaj për këto lojëra duke vizatuar një tatuazh me zare që bien. Një tatuazh me zare gjithashtu mund të tregojë dëshirën tuaj për të marrë rreziqe të konsiderueshme në jetë dhe kumar.

Lloji më i mirë i ideve të tatuazheve të lojërave të fatit 2022

4. Mbreti i Zemrave

"Mbreti vetëvrasës" është një tjetër kartë ikonë e lojërave të fatit që mund ta shtoni në tatuazhin tuaj. Por për t'u dukur më kreative, shtoni një rrotë rulete me xhepa të kuq, të zinj dhe jeshil në sfond. 

Ju gjithashtu mund të shtoni disa zare të kuq, një ngarkesë malore me patate të skuqura dhe një pako parash për të nxjerrë në pah ndjenjën ideale të kumarit. Ky tatuazh i lojërave të fatit do t'u tregojë kujtdo që interesohet të shohë se ju jeni një kumarxhi krenar. 

Lloji më i mirë i ideve të tatuazheve të lojërave të fatit 2022

Tatuazhet më të mira të lojërave të fatit

5. Djemtë e këqij fitojnë

Nëse jeni një lloj moralisht i rreptë, ju lutemi anashkaloni fare këtë ide të tatuazhit të lojërave të fatit dhe merrni parasysh opsionet e tjera. Thënë kjo, ekziston një nocion në jetë që zonjat i duan djemtë 'të këqij'. Edhe pse juria është ende e paditur për këtë, ju mund ta mbështesni idenë me një tatuazh të mirëmenduar të lojërave të fatit. 

Kërkojini tatuazherit tuaj të nxjerrë një "Mbret" në kartën përkatëse duke mbajtur "Mbretëreshat" e tij të veshura pak në të dyja anët. Gjithashtu, thuaj artistit tënd që t'i japë mbretit të skeletit një kurorë. 

6. Qesh me fatin

Joker bën një tjetër rikthim në këtë ide tatuazhi të lojërave të fatit. Të qeshësh me fatin nuk është diçka që shumica e lojtarëve të bixhozit pëlqejnë ta bëjnë, por Xhokeri i fuqishëm nuk ka asnjë shqetësim për këtë. 

Pra, vizatoni një tatuazh të këtij personazhi DC që mban një kartëmonedhë gjysmë të djegur prej 100 dollarësh. Ende nuk e kupton kuptimin e kumarit në të? Pse të mos shtoni një ace të djegur me lopata në përzierje?

7. Kumarxhiu i guximshëm

A jeni gjithmonë gati për të marrë rreziqe në tryezën e pokerit apo blackjack? Ju mund të jeni djali më i vogël në tryezë, por ky tatuazh do të nxjerrë në pah bishën e kumarit në ju. Vizatoni një fytyrë të ashpër tigri ose luani në gjoksin tuaj të majtë ose të djathtë për të treguar se jeni guximtari në këtë tatuazh. 

Më pas, plotësoni atë me letra joortodokse, zare të shumta dhe një rrotë ruletë në krahun përkatës. Në përgjithësi, kjo është padyshim një nga idetë më të mira të tatuazheve të lojërave të fatit ndonjëherë.

8. E shkuara

Këtu është një ide tatuazhi kumari që ka një kuptim më të thellë nga sa shohin sytë. Në krahun e veshur, vizatoni një orë rëre me diçiturat; "Respekt" dhe "E kaluara" 

Më pas, mund të shtoni një lule trëndafili të bërë nga dollarë dhe A në J lopatë mbretërore. Ideja e këtij tatuazhi është t'u tregojë atyre që duan ta shohin atë se ju keni kaluar shumë gjëra. 

9. Las Vegas

Shumë e konsiderojnë Las Vegasin kryeqytetin e lojërave të fatit dhe ky tatuazh po bëhet disi i njohur këto ditë. Përdoruesi i këtij tatuazhi unik tregon qartë se i pëlqen kumari dhe se do të hidhej në avionin tjetër për në Las Vegas. 

Mos harroni të shtoni gjëra të tilla si rrota e ruletës, zare dhe letra për ta bërë tatuazhin më tërheqës.

konkluzioni

Këto janë vetëm disa modele tatuazhesh kumari për të shprehur dashurinë tuaj për lojën. 

Mos harroni se tatuazhet mund t'ju ndihmojnë të thoni diçka më të thellë dhe personale pa shqiptuar asnjë fjalë. Dhe, sigurisht, konsultohuni me tatuazhistin tuaj për më shumë ide për tatuazhet e kumarit. Asnjëherë nuk mjafton!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme