Lajme

March 27, 2021

Llojet e ndryshme të kumarxhinjve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kumari ka qenë një argëtim i njohur për shekuj me radhë. Përveç ofrimit të argëtimit të pakrahasueshëm, kumari gjithashtu u lejon njerëzve të arrijnë fitore të mëdha që nuk mund t'i imagjinonin kurrë. Por prisni një sekondë! A e dini llojin e kumarxhiut që jeni?

Llojet e ndryshme të kumarxhinjve

Si fillim, përkufizimi i vetes si lojtar i fatit mund t'ju ndihmojë të vendosni qëllime dhe të jeni të suksesshëm në këtë industri disi të rrezikshme. Pra, ky artikull do të hedhë një vështrim të shkurtër në klasat e ndryshme të kumarxhinjve dhe do t'ju ndihmojë të zgjidhni atë të duhurin.

Kumarxhi rekreativ

Ky individ i bashkohet industrisë së lojërave të fatit vetëm për argëtim. Me fjalë të tjera, ai ose ajo nuk ka pritshmëri reale për të fituar një fitore. Shumica e kumarxhinjve i përkasin kësaj kategorie. Ata luajnë lojën e tyre të preferuar në tryezë ose slot makineri me plane sulmi zero. Për shembull, nëse ata luajnë slot machines, ata nuk japin një zhurmë për skajin ose ndryshimin e shtëpisë. Gjithçka që u intereson është adrenalina dhe argëtimi.

Por kjo nuk do të thotë se këtyre lojtarëve nuk u pëlqen të fitojnë. Në fakt, shumica e tyre ndonjëherë fitojnë. Kjo për shkak se kazino lojërat janë lojëra fati. Pra, nëse zgjoheni në anën e djathtë të shtratit, fati i zonjës mund t'ju buzëqeshë. Në botën tepër të paparashikueshme të lojërave të fatit në internet, është më mirë të veproni nën këtë grup. Mos harroni se shtëpia fiton gjithmonë në mbyllje të ditës së punës.

Kumarxhi profesionist

Ky grup përbëhet nga pakica. Siç u tha më parë, është pothuajse e pamundur të mundësh kazinonë në fund të ditës. Megjithëse shumica e njerëzve përpiqen të përdorin lojërat e fatit si punësim me kohë të plotë, shumica i kthehen kategorisë rekreative. Për t'u konsideruar si një lojtar profesionist, ju duhet një disiplinë e rreptë, qëndrueshmëri dhe menaxhim i parave. Me pak fjalë, nuk është kënaqësi të jesh lojtar profesionist i kumarit.

Një arsye tjetër që kjo kategori është kaq e vogël është se mund t'ju duhet një buxhet i madh. Kumarxhinjtë profesionistë nuk mund të humbasin bastet as për një ditë. Në këmbim, kjo mund të hajë një pjesë të bankrollit të tyre të përgjithshëm. Megjithatë, ju mund të ndërtoni bankrollin tuaj duke shfrytëzuar veçoritë e bonusit si rrotullimet falas, kthimin e parave të gatshme dhe paratë e bonusit. Duke marrë parasysh të gjitha gjërat, një lojtar profesionist i lojërave do të dijë se çfarë duhet të kërkojë saktësisht kur luan dhe të përfitojë plotësisht prej tij.

Kumarxhinj të rëndë

Kumarxhinjtë e rëndë ose seriozë luajnë me paratë që ndihen rehat t'i humbasin. Ata kanë gjithmonë një bankroll për bastet, gjë që është shumë e rëndësishme në këtë industri. Është interesante se lojtarët e rëndë nuk marrin hua para për të luajtur. Ata thjesht i duan bastet dhe kjo nuk ndikon në jetën e tyre personale. Gjithashtu, ata kalojnë mjaft kohë me familjet e tyre.

Megjithatë, shumica e lojtarëve të rëndë e marrin këtë aktivitet argëtues si pjesë integrale të jetës së tyre. Zakonisht u mungon kur shmangin bastet për një kohë, gjë që është pikërisht e kundërta e kumarxhinjve rekreativë. Në fund, disa prej tyre vuajnë nga varësia ndaj lojërave të fatit.

Kumarxhiu i Ligës së Vogël

Së fundi, lojtarët e ligave të vogla janë individë që bastojnë për argëtim, por mendojnë se ka një shans për të fituar para të vërteta. Këta kumarxhinj bëjnë shumë kërkime mbi shanset e kazinosë ose të librave sportiv. Siç pritej, ata hulumtojnë se cilat lojëra kazino paguajnë më shumë duke krahasuar përqindjet ose shanset e basteve anësore.

Në shumicën e rasteve, një lojtar i ligës së vogël nuk do të fitonte shumë në planin afatgjatë. Megjithatë, ata i shterojnë paratë e tyre pak më ngadalë se bastorët rekreativë. Edhe pse shumica kazinove online i duan këta lojtarë, u pëlqejnë më shumë klientët argëtues.

konkluzioni

Ashtu si me të gjitha grupimet e njerëzve, një kumarxhi nuk mund të bjerë në mes të këtyre katër kategorive. Dhe ndërsa nuk ka ndonjë kategori të mirë apo të keqe, secila ka të mirat dhe të këqijat e veta. Në një botë ideale, ju duhet të luani lojëra vetëm për argëtim. Çdo gjë tjetër është një bonus. Në këtë mënyrë, ju do të shmangni dhimbjet e zemrës që vijnë me humbjen e një basti.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme