Lajme

January 2, 2021

Këshilla për filmat e mrekullueshëm të lojërave të fatit

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Të pëlqen të pushosh me filma? Shijoni filmat ku fantazitë tuaja të lojërave të fatit dhe basteve gjallërohen në veprimet e personazheve? Epo, këtu janë një numër i filmave më të mirë të lojërave të fatit, të cilët besojmë se do të përputhen me dëshirat tuaja specifike. Nëse i keni parë, shkëlqyeshëm! Nëse nuk e keni, merrni një paketë kokoshkash dhe ndihuni rehat, sepse patjetër do të keni një udhëtim të gjatë interesant.

Këshilla për filmat e mrekullueshëm të lojërave të fatit

Këtu është një përzgjedhje e filmave të analizuar me kujdes që kanë në to elementë të Poker dhe Kazino stil lojëra, kështu që kënaquni!

Rounders (1998)

Filmi Rounders luan Matt Damon, Edward Norton, Gretchen Mol dhe u drejtua nga John Dahl. Ky film, i shkruar nga David Levien dhe Brian Koppelman zbulon vendet më të brendshme të lojërave të fatit në Nju Jork. Filmi tregon historinë e Mike McDermott (Matt Damon) i cili hyn në një lojë kundër mafiozit rus Teddy (John Malkovich) dhe humb kursimet e tij të jetës dhe shkollimin në më pak se 5 minuta.

Kjo ndodh të jetë një ndryshim i jetës për Mike pasi ai vendosi të linte lojën përgjithmonë. Më pas ai vendos të kthehet në shkollë dhe të kalojë kohë me të dashurën e tij Jo (Gretchen Mol).

Në këtë pikë, papritur, jeta e Majk merr një kthesë ndërsa ai takon shokun e tij të fëmijërisë Lester Murphy (Edward Norton). Lester, i njohur gjithashtu si "Worm", sapo doli nga burgu dhe fillon të ndikojë në Majk.

Dëshironi të dini se çfarë bëri? Ne dëshirojmë që ju ta shihni vetë.

 • Buxheti i arkës: 12,000,000 dollarë

 • Fundjava e hapjes në SHBA: 8,459,126 dollarë (13 shtator 1998)

 • SHBA bruto: 22,912,409 dollarë

 • Bruto Kumulativ në mbarë botën: 22,912,409 dollarë 

  Maverick (1994)

  Maverick u drejtua nga Richard Donner, i njëjti person që drejtoi Teoritë e Konspiracionit. I shkruar nga Roy Huggins dhe William Goldman, filmi Maverick luan Mel Gibson, Jodie Foster dhe James Garner. Maverick është eponim pasi tregon historinë e Bret Maverick i cili preferon të luajë Poker sesa të sfidojë njerëzit në duele.

Filmi zhvillohet në Perëndimin e Egër dhe tregon Bretin duke u përpjekur të mbledhë para për të marrë pjesë në një turne pokeri Winner Take All. A ishte ai i suksesshëm? Zbulojeni!

 • Buxheti i arkës: 75,000,000 dollarë

 • Fundjava e hapjes në SHBA: 17,248,545 dollarë (22 maj 1994)

 • SHBA bruto: 101,631,272 dollarë

 • Bruto Kumulativ në mbarë botën: 183,031,272 dollarë

  Ocean's Eleven (2001)

  Me George Clooney, Brad Pitt dhe Julia Roberts, Ocean's Eight u drejtua nga Steven Soderbergh dhe u shkrua nga George Clayton. Ky film i Kazinosë tregon historinë e tre grabitjeve të planifikuara mirë të kryera nga Danny Ocean (George Clooney) dhe ekipi i tij. Këto grabitje ndodhën pak për t'u hakmarrë ndaj Terry Benediktit (Andy Garcia), i cili u bë i dashuri i ri i ish-të dashurës së Danit.

Ju dëshironi ta shihni këtë lojë.

 • Buxheti i arkës: 85,000,000 dollarë

 • Fundjava e hapjes në SHBA: 38,107,822 dollarë (9 dhjetor 2001)

 • SHBA bruto: 183,417,150 dollarë

 • Bruto Kumulativ në mbarë botën: 450,717,150 dollarë

  Gurë Kristali të paprerë (2019)

  Uncut Gems është një dramë me Adam Sandler, i cili luan rolin e Howard Ratner, një njujorkez që merret me gurë të çmuar. Kjo histori e shkruar nga Ronald Bronstein e paraqet Howardin si një të varur nga bixhozi, varësia e të cilit e shtyn atë të intensifikojë rreziqet e tij kur vë baste. Ai vazhdon t'i japë hua një gur të çmuar një personi të profilit të lartë dhe në këtë pikë, shpaloset një ngjarje krejt e re. Ne dëshirojmë që ju ta zbuloni vetë!

 • Buxheti i arkës: 19,000,000 dollarë

 • Fundjava e hapjes në SHBA: 537,242 dollarë (15 dhjetor 2019)

 • SHBA bruto: 50,023,780 dollarë

 • Bruto Kumulativ në mbarë botën: 50,023,780 dollarë

  21 (2008)

  Keni dëgjuar ndonjëherë për thënien "të lëmë më të mirën për të fundit"? Kjo është ajo që ne bëmë këtu. Real Time Gaming ju prezanton filmin 21.

21 është një film që sillet rreth Ben Campbell (Jim Sturgess) i cili duhej të luante kumar nën kujdesin e profesorit Micky Rosa (Kevin Spacey) për të paguar shkollimin e tij në Shkollën e Mjekësisë në Harvard. Megjithëse ky ishte plani i tij në fillim, ai kupton se zgjuarsia e tij mund të ishte një avantazh shtesë për të. Ky film portretizon Las Vegasin, shtëpinë e lojërave të fatit me gjithë madhështinë e tij. Ne ju këshillojmë që të shkoni dhe ta kontrolloni sa më shpejt të jetë e mundur! Ky film me Kate Bosworth, Kevin Spacey dhe Jim Sturgess u shkrua nga Peter Steinfield dhe u drejtua nga Robert Luketic.

 • Buxheti i arkës: 35,000,000 dollarë
 • Fundjava e hapjes në SHBA: 24,105,943 dollarë (30 mars 2008)
 • SHBA bruto: 81,159,365 dollarë
 • Bruto Kumulativ në mbarë botën: 159,808,370 dollarë
About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme