Lajme

September 26, 2020

Këshilla kryesore për t'ju ndihmuar të fitoni në Keno

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Keno është ndër lojërat më interesante që mund të luani në një kazino. Loja ka një histori të pasur pasi është luajtur për mijëra vjet përpara se të arrinte në katin e kazinosë. Loja është gjithashtu e disponueshme në pothuajse të gjitha kazinotë kryesore në internet. Ndryshe nga sa besojnë shumë, keno nuk bazohet tërësisht vetëm në fat. Ka shumë strategji që lojtarët mund të përdorin për të rritur shanset e tyre për të fituar. Të kuptuarit se si funksionon loja përbën bazën për të fituar. Më poshtë janë disa këshilla që çdo lojtar mund të përdorë për të përmirësuar shanset për të fituar.

Këshilla kryesore për t'ju ndihmuar të fitoni në Keno

Kuptimi i Shanseve

Grafiku i shanseve e bën të qartë se lojërat e pikës së mesme, të cilat janë pikat katër, pesë dhe gjashtë, ofrojnë shanset më të mira të fitimit për çdo çmim. Vendet më të larta në keno online mund të duken pak më tërheqës për lojtarët, sepse ata ofrojnë çmime më të mira, por shanset e tyre për të fituar janë më të ulëta. Për shkak se të gjitha bastet janë të gjitha me të njëjtën kosto, një lojtar mund të menaxhojë lehtësisht pritshmëritë duke luajtur brenda një gamë të vogël pikash. Strategjia duhet të bazohet në një raport të arsyeshëm rreziku ndaj shpërblimit që ofron një çmim të arsyeshëm. Sa më i ulët të jetë rreziku, aq më pak ka gjasa që një lojtar të prishet.

Përdorimi i ofertave të bonusit

Një tjetër gjë që shumica e lojtarëve të Keno zakonisht nuk arrijnë të përdorin është ofertat e bonusit të dhëna nga kazinotë në internet. Një lojtar duhet të fillojë duke zgjedhur një kazino që ofron ofertat më të mira të bonusit, bazuar në aspekte të tilla si shuma dhe kushtet e ofertës. Përfitimi i ofertave të bonusit zvogëlon rreziqet. Për më tepër, një lojtar duhet të marrë parasysh pagesat e ofruara nga kazino për lojën. Variacione të ndryshme të lojës ofrojnë pagesa të ndryshme për të njëjtat shanse, duke ndikuar në sasinë e parave që një lojtar mund të fitojë. Kjo do të thotë që një lojtar duhet të marrë në konsideratë edhe kazinonë që ai zgjedh bazuar në varietetet keno që ofron kazinoja.

Zgjedhja e numrave të njëpasnjëshëm

Shumë lojtarë zakonisht e kanë problem të vendosin se cilët numra të zgjedhin kur luajnë në internet Keno. Një këshillë e mirë është gjithmonë të zgjidhni numra të njëpasnjëshëm. Zgjedhja e numrave të njëpasnjëshëm nuk garanton një fitore sepse numrat e tërhequr janë zakonisht të rastësishëm, por statistikat tregojnë se luajtja e numrave të njëpasnjëshëm i jep lojtarit shanse më të larta për të fituar. Një lojtar mund të bastojë në numra të nxehtë ose të ftohtë. Numrat e nxehtë janë numrat më të tërhequr, ndërsa numrat e ftohtë janë e kundërta. Ndërsa kjo strategji nuk ka një mbështetje matematikore, ajo këshillon që lojtarët të bastojnë në numra të nxehtë. Bastet në numrat e ftohtë janë të bazuara në faktin se mundësia për të pasur numra të nxehtë të njëpasnjëshëm vazhdon të zvogëlohet.

Një udhëzues fillestar për të luajtur lojëra Keno në internet: Këshilla kryesore

Keno është një lojë strategjie dhe fati. Ky artikull ndan disa këshilla të pranuara gjerësisht që i kanë ndihmuar lojtarët të përmirësohen ndërkohë duke luajtur keno.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme