Lajme

October 13, 2021

Hapat për t'u bërë një lojtar mjeshtëror

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Të bëhesh mjeshtër i bixhozit nuk është detyrë e lehtë. Duhet të punosh shumë dhe zgjuar, nuk ka rrugë tjetër.

Hapat për t'u bërë një lojtar mjeshtëror

Për ta bërë udhëtimin tuaj më të lehtë dhe për të rritur shanset tuaja për sukses, ne po ndajmë 3 këshilla mahnitëse për t'u bërë një lojtar profesionist i kumarit. Duke ndjekur këto këshilla, e vetmja gjë që qëndron mes jush dhe ëndrrës suaj për t'u bërë një lojtar mjeshtër i fatit do të jetë koha. Nëse jeni të interesuar të gjeni kazinotë më të mira në internet, shikoni listën e faqeve kryesore të kazinosë dhe lojërave më të mira të kazinosë.

Këtu janë 3 hapat kryesorë për t'u bërë një lojtar mjeshtër i kumarit

Kultivoni një mentalitet të të mësuarit

Ata thonë se të mësuarit është një proces i përjetshëm. Kjo thënie vlen edhe për lojërat e fatit. Për të qenë një lojtar i madh kumari, duhet t'i mbani gjithmonë sytë hapur. Në momentin që luani kumar me sy të mbyllur, i ulni ndjeshëm shanset për sukses.

Ka shumë njerëz që thonë se dinë gjithçka për lojërat e fatit. Të gjithë ata dështojnë shumicën e kohës.

Këta kumarxhinj nuk e thithin lojën. Në fakt, ata janë të mirë në të. Këtu është problemi, në lojërat e fatit duhet të jesh i shkëlqyeshëm ose do të jesh gjithmonë pak vonë.

Ajo që më së shumti bëjnë këta lojtarë profesionistë është të mësojnë nga më të mirët, por ata nuk arrijnë të mësojnë nga gabimet e tyre. Për të qenë një lojtar i madh kumari, ju duhen të dy përbërësit. Duhet të mësosh nga më të mirët, është mënyra më efikase për të ecur përpara. Por, ju gjithashtu duhet të mësoni gjithmonë nga gabimet tuaja, përndryshe, do të vazhdoni të bëni të njëjtat gabime.

Përdorni metrikë për të gjetur mundësitë e lojërave të fatit

Shpesh do të keni më shumë se një mundësi për të bastuar. Në këtë kohë, ju duhet të vendosni se cili opsion ka më shumë kuptim.

Një strategji profesionale e lojërave të fatit përdoret për të zbuluar se cili opsion ju jep shanset më të mira, do t'ju duhet të krijoni një sistem të besueshëm. Këtu janë tre metrikë që duhet të përdorni kur vendosni se në cilin opsion të bastni.

Shanset

Në lojërat e fatit, shanset funksionojnë në mënyra të ndryshme. Në ruletë, shanset tuaja për të goditur një numër të vetëm janë 37 me 1 dhe në një lojë me letra shanset tuaja për të zgjedhur një as nga një kuvertë letrash janë 1 nga 13. Të kuptuarit se si funksionojnë shanset është tepër e rëndësishme sepse ato luajnë një rol të madh në strategjinë tuaj. Ato ndikojnë në "House Edge", "Rikthim te përqindja e lojtarit" dhe çdo metrikë tjetër që vendosni të përdorni.

Buzë shtëpie

House Edge përcakton përqindjen që ka një aktivitet kumar mbi një shtëpi. Përdoret për të zgjedhur opsionin më të mirë. Opsioni me një përqindje më të ulët House Edge është një opsion më i mirë. Çdo lojtar profesionist i kumarit e ka zotëruar House Edge, prandaj ju rekomandojmë të bëni të njëjtën gjë.

Kthehu te përqindja e lojtarit (RTP)

Është më shumë një pjesë e enigmës që mungon sesa një strategji e pavarur. Kur shtoni skajin tuaj të shtëpisë dhe përqindjen e kthimit te lojtari, përqindja që duhet të merrni gjithmonë është %100. Kjo siguron që ju të keni rritur shanset tuaja për sukses sa më shumë që të jetë e mundur.

Dëgjo kokën

Dëgjimi i zemrës është i rëndësishëm në jetë, por harrojeni zemrën dhe përqendrohuni vetëm te koka kur luani kumar.

Duke i lënë emocionet tuaja të marrin kontrollin mbi ju, nuk do të jeni në gjendje të krijoni vendime të qeta dhe të llogaritura. Kjo është edhe më e rëndësishme kur luani poker. Ju duhet të mbani një fytyrë pokeri dhe nuk mund të krijoni një fytyrë të fokusuar kur nuk mund të kontrolloni zemërimin, eksitimin ose zemërimin tuaj.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme