Lajme

October 6, 2020

Fakte gazmore rreth kazinove në internet që do t'ju hapin

Emily Thompson
WriterEmily ThompsonWriter
ResearcherPriya PatelResearcher
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser

Konsensusi është se kumari nuk është për personat e mitur, zakonisht për këdo nën moshën 18 vjeç ose sipas rregulloreve të juridiksionit tuaj. Kjo tregon një gjë, se kumari i kazinosë në internet ose çdo lloj tjetër kumari është një angazhim serioz që mund të bëjë ose të dëmtojë një lojtar. Epo, mund t'ju them me të vërtetë se disa evente do t'ju bëjnë të hiqni dorë nga kurioziteti dhe serioziteti për pak kohë dhe të qeshni. Këto dukuri janë skenarët gazmorë që kanë ndodhur mes lojërave serioze. Me siguri do të mahniteni, do të argëtoheni, do të tronditeni dhe ndonjëherë mund të ngrini për disa sekonda. Në rregull! Tani le të hapim disa fakte të mahnitshme. 

Fakte gazmore rreth kazinove në internet që do t'ju hapin

1. Imagjinoni sa mund të fitoni 25p në një lojë:

Epo, ishte e gjitha ekstazë kur një ushtar në pension vendosi një bast në një lojë slot me shpresën për të fituar atë që është në përpjesëtim me aksionet e tilla të pakta vetëm për të arritur një çmim të parë. Ai shkatërroi një çmim të parë prej 13,2000,000 £ duke luajtur slotin Mega Moolah. Me të njëjtën vlerë të aksioneve, dikush tjetër theu atë rekord në 2013-ën kur theu një çmim të parë prej 17,860,000 £. Ndaloni derdhjen! 

2. Tip to Peak

A e dini se në një sallë tradicionale të kazinosë, një lojtar mund të japë bakshish krupierin (tregtarin)? Nuk është mashtrim! Nëse nuk është një takt mashtrimi në një kazino tradicionale, atëherë nuk është gjithashtu një takt mashtrimi në një kazino në internet, kështu që ju gjithashtu mund të bëni bakshish në një Kazino Live Online. Kjo mund t'ju sjellë një bakshish të mirë nga tregtari. 

3. Si mesatarisht 8 orë u bënë 8 vjet - Poker!

Zakonisht, koha më e gjatë që do të zgjasë një lojë poker është mesatarisht 8 orë duke marrë parasysh numrin e lojtarëve në seancë. Megjithatë, në 1881, një seancë Pokeri bëri të paimagjinueshmen me lojërat që shtriheshin në 8 vjet, 5 muaj dhe 3 ditë. Kjo është më e gjata deri më sot. 

4. Kush humbet 650,000 £ për gabimet e kompjuterit?

Epo, një italiani iu sekuestrua fitorja për shkak të një defekti kompjuterik ndërsa ishte duke luajtur. Bruno Venturi, 41-vjeçari, kishte vendosur 18 £ në një lojë slot me EuroBet UK dhe fitoi 650,000 £ vetëm për t'u thënë se fitimet e tij u rritën nga disa defekte në softuer. Ai e humbi çështjen në gjykatë sepse kushtet e fejesës thanë qartë se në rast të një defekti kompjuterik, fitimet do të ndaloheshin. 

5. Ai shiti të gjitha sendet e tij për The Red

Po ai e bëri! Por a mund ta bëni këtë? OK, më lejoni t'ju them! Një lojtar profesionist britanik, Ashley Revell në vitin 2004 shiti të gjitha gjërat e tij për të mbledhur një shumë prej 135,600 £. Ai mbeti me të vetmen veshje që kishte veshur, i çmendur apo jo? Një shfaqje televizive e lojërave të fatit, Double or Nothing ishte mikpritëse e këtij njeriu misterioz ndërsa Ashley u drejtua për në një kazino në Las Vegas për të vendosur të gjithë shumën në një lojë ruletë. Ai shkoi për KUQE me zemër në gojë. Për fat të mirë për Ashley, pas rrotullimit, 7 Red u ul. Kështu fitoi një dopio; £ 270,600. Ftojini ato! 

6. “E NDALAVA veten!"

A e dini se mund ta ndaloni veten nga përfshirja në lojërat e fatit kazino, qoftë në një kazino fizike apo në një kazino online? Epo, ju mundeni! Ky mekanizëm quhet 'Përjashtimi Vullnetar' siç është krijuar nga Shteti i Ohajos, SHBA. Ishte një program i krijuar posaçërisht për të frenuar varësinë nga kumari. Fushata ishte për të ndaluar veten të hyni në ndonjë kazino, duke përfshirë lojën në internet nëse zbulonit se jeni bërë i varur ose jeni duke luftuar me ndonjë rrëmujë financiare. Në fakt, mund ta zhbllokoni veten sa herë që mendoni se koka juaj është e pastër ose në një gjendje më të mirë financiare.

Të rejat e fundit

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave
2023-11-15

Optimizimi i performancës së lojës dhe përmirësimi i përvojave të përdoruesit: Udhëtimi i SuperScale në industrinë e lojrave

Lajme