Lajme

October 11, 2020

Bingo në internet: Këshilla për të rritur shanset për të fituar

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Në lojërat e sotme të kazinove në internet, Bingo është rritur me hapa të mëdhenj duke fituar më shumë vëmendje. Zakonisht, njerëzit e kanë parë bingon tradicionale si një humbje kohe për shkak të kohës së rikthimit përpara se loja të përfundojë, veçanërisht gjatë një periudhe rritjeje kur shumë njerëz janë të përfshirë. Megjithatë, me shfaqjen e versionit online, ky nocion është shuar me përfshirjen e teknologjisë, një plus për kazinotë online.

Bingo në internet: Këshilla për të rritur shanset për të fituar

Ndërsa ka shumë strategji për të fituar një Bingo lojë, ky artikull do të fokusohet më tepër në disa këshilla të fshehura që duhet të përdorni për të shmangur konkurrencën edhe kur të gjithë në tryezë po eksplorojnë takte ose strategji të ngjashme. Këto janë vetëm ato gjëra të vogla që duhet të dini dhe të bëni për të mposhtur konkurrentët e tjerë.

Pavarësisht nga strategjitë, thjesht përdorni këto këshilla dhe mund të buzëqeshni në çdo kohë.

1. Kartat Bingo të grumbulluara:

Kjo këshillë e veçantë do t'ju ndihmojë të rrisni shanset tuaja për të fituar thjesht nga numri i letrave që mbani, gjë që do të rrisë artificialisht numrin e njerëzve që luajnë, megjithatë, ju jeni lojtarët e shumtë. Duke e ndarë këtë, nëse ka vetëm 9 persona në një dhomë Bingo dhe blini një kartë për të qenë personi i 10-të, shanset tuaja për të fituar janë 1/10.

Për të zbatuar këtë këshillë, do të vazhdoni të blini 9 letra të tjera, duke e bërë në mënyrë efektive numrin e lojtarëve në 19. Kjo lejohet dhe do të rrisë mundësinë për të fituar me 10 letra nga 19, që është një probabilitet 52% ndaj jush. avantazh ndërsa aksionet e lojtarëve të tjerë zgjerohet në 1/19. Kjo do t'ju kushtojë më shumë para, por gjithashtu do të rrisë shanset tuaja. Së fundi, sigurohuni që kur blini kartat tuaja të shumta, zgjidhni karta me disa numra të shpërndarë në të gjithë kartën.

2. Luaj në periudhën e rritjes së ulët:

Përsëri, kjo nuk është një strategji, por një këshillë që më së shumti i mposht strategjitë. Gëzimi për të luajtur një Bingo arrin në çati kur numri i njerëzve të përfshirë është shumë për seancë. Kjo me siguri do të rrisë kuletën e fitimit, veçanërisht nëse ka një jackpot progresiv, ai është gjithmonë masiv, por fatkeqësia është se shanset për të fituar do të ulen në mënyrë drastike nga numri i njerëzve të përfshirë.

A bingo dhoma që ka një numër të vogël njerëzish nuk do të rrisë një çantë të madhe ose jackpot progresiv, por ju mund të fitoni në një kohë të shpejtë, gjë që në afat të gjatë do të mposhtë një xhekpot të madh; megjithatë kjo është relative. Për informacionin tuaj, bingo e kazinosë në internet është shumë e zënë nga ora 18:00 deri në 10:00. Janë kohë që njerëzit janë jashtë punës. Më së miri duhet të luani Bingo Pasditeve kur dhomat janë më pak të mbushura me njerëz, kohë kur njerëzit janë në punë.

3. Zgjidhni telefonatat dhe modelet e kartave Bingo me kujdes:

Kjo zakonisht është e ndërlikuar për t'u marrë me të, por nëse mund të gjeni një ekuilibër dhe t'i përmbaheni armëve tuaja, do t'i rrisni pak më shumë shanset tuaja për të fituar. Nuk është aspak e rëndësishme që modeli në një kartë ose lloji i lojës luan një rol kryesor në probabilitetin që një lojtar të fitojë një Bingo lojë. Një Bingo me 50 top do të ketë një thirrje numrash me 50 dhe do të përfundojë shumë më shpejt se një Bingo me 75 topa, i cili do të tërheqë numrin që do të thirret 75 herë.

Është një fakt i njohur që sa më i lartë të jetë numri, aq më e madhe është shuma që mund të fitohet me numra më të vegjël që kanë fitime më të vogla por kohë më të shpejtë të kthimit. Ju gjithashtu duhet të vëzhgoni modelin, kartat me modele më të thjeshta të përfundojnë në kohë, por të paguani më pak. Këto modele në dukje të komplikuara të kartave janë të vështira për t'u rrumbullakosur, por tepër fitimprurëse. Pra, zgjidhni me mençuri sipas strategjisë që po miratoni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme