Lajme

November 7, 2020

Bast për të jetuar: Mundësitë dhe disa mashtrime që mund të imitoni

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

A mund të mbijetoj në lojërat e fatit?

Gjithmonë e kam pasur këtë pyetje se ka diçka që është mbyllur në mendjen e shumicës së njerëzve. ndonjëherë, duket e paqartë të mendosh se njerëzit mund të jetojnë gjithë jetën e tyre nga paratë e fituara në lojërat e fatit. Epo, disa zbulime këtu do t'ju tronditin, por sigurisht që është e realizueshme. Ka me të vërtetë disa njerëz në të gjithë botën që bëjnë një jetë të mirë në lojëra fati.

Bast për të jetuar: Mundësitë dhe disa mashtrime që mund të imitoni

Kjo mund të vijë si një zbulim për këdo, rregulli i artë mbetet që ju duhet të keni para për të fituar paratë e mira që priten për të jetuar në lojëra të fatit. Shprehja e vjetër se "duhen para për ta bërë atë" është po aq e vërtetë për lojërat e fatit sa është për çdo përpjekje tjetër atje. Megjithatë, nëse jeni një rul i ulët, atëherë do të duhet të jeni të durueshëm për të filluar ta bëni mirë.

Faktori i madh i financimit

Për të filluar, do t'ju duhet ato që quhen paratë e kazinosë, kjo krejtësisht e ndryshme nga paratë me të cilat jemi mësuar të gjithë. Në mënyrë tipike, nëse vendosni të siguroni jetesën nga kumari, duhet të keni një rezervë të madhe parash. Të gjitha llojet e lojërave të fatit kanë vështirësi, duke fituar disa dhe duke humbur disa, kështu që ju duhet këto para të mëdha për të mbetur në lojë. Mos harroni se grumbulli juaj i parave është gjaku i sipërmarrjes suaj në lojërat e fatit. Ju nuk mund të fitoni nëse nuk keni para për të luajtur.

Ju duhet të keni para të mjaftueshme për t'u larguar nga vijat e fitoreve dhe humbjeve, efektin që zakonisht e ka avantazhi i shtëpisë mbi lojtarët e fatit. Gabimi i parë që bëjnë kumarxhinjtë me përvojë është të mos kenë një bankroll mjaftueshëm të madh. Përpara se të filloni të korrni nga bixhozi, do të jeni në gjendje të zbutni efektin e një situate të çrregullt të fitimit dhe humbjes.

Vendi i lojës përpara dhe me radhë për të jetuar

Fakti është se të luash lojëra elektronike për jetesë është pothuajse e paimagjinueshme nëse nuk je tashmë i pasur dhe nuk ke fonde të konsiderueshme nga të cilat mund të përballosh t'i heqësh dorë në një afat më të gjatë. Është pothuajse më e lehtë të humbësh 2000 dollarë në javë sesa të fitosh 2000 dollarë në javë duke luajtur lojëra elektronike. Megjithatë, ju mund të fitoni ende një shumë të fortë parash nëse jeni me mendje pozitive dhe i shmangeni besimit.

Por më duhet t'ju them se makinat e lojërave elektronike janë konfiguruar për të siguruar fitime afatgjata të kazinosë për shkak të avantazhit të shtëpisë, por mund ta kalojnë me zgjuarsi kazinonë.

Cila është kjo përqindje e avantazhit të shtëpisë ose e pagesës?

Përqindja e kthimit të automatit është shuma e të gjitha basteve që i kreditohen lojtarit me anë të fitoreve në makine, ndërsa skaji i shtëpisë është shuma që kazinoja kafshon çdo shumë të bastuar ose fiton ose humb, ato do të marrin një përqindje. Kurdoherë që një automat ka një përqindje kthimi prej 95 për qind që nënkupton se në total ajo i kthen 950 dollarë nga çdo 1000 dollarë të bastuara lojtarit.

Kur automati kthen 950 dollarë nga 1000 dollarët, 5 dollarët e tjerë mbahen për fitim në kazino, e cila quhet skaji i shtëpisë. Përmbledhje, kjo nënkupton që përqindja e kthimit është 95% ndërsa skaji i shtëpisë është 5%.

Si të gjeni një slot me avantazh të ulët shtëpie për përfitime të lehta kundër kazinosë

Shumica e lojërave të kazinosë janë ndërtuar në atë mënyrë që të jetë e lehtë të llogaritet skaji i shtëpisë dhe përqindja e shlyerjes, por ju gjithashtu mund t'i merrni përqindjet thjesht me një rishikim të thjeshtë në internet të kazinosë ose të lojës slot. Algoritmet që kontrollojnë sistemet kanë aq shumë parametra saqë, nëse nuk keni akses në softuer, është e vështirë të llogaritni skajin e shtëpisë dhe përqindjen e shlyerjes.

Një çështje tjetër është se slot i caktuar jep përqindje të ndryshme pagese nga furnizuesi, kështu që disa kazino zakonisht kërkojnë që slot-i i tyre të programohet me avantazhin e shtëpisë bazuar në dëshirën e tyre. Prandaj, sigurohuni që ta njihni këtë aspekt dhe gjithmonë përpiquni të luani lojëra elektronike me skajin shumë të ulët të shtëpisë për të zvogëluar paratë që humbni në kazino edhe kur jeni duke fituar.

Ushqehuni me kujdes në shumë bonuse në internet

Kazino onlineOfron gjithashtu oferta për adhuruesit e lojërave elektronike kur ata depozitojnë para. Disa ofrojnë sa më shumë për qind ose më shumë të depozitës suaj, kjo depozitë më pas do të çiftohet me paratë e bonusit që mund t'i përdorni për të vënë bast në lojëra elektronike. Kjo tingëllon si një mënyrë e mrekullueshme për të pushtuar skajin e shtëpisë. Megjithëse paratë e bonusit duken sikur janë shtesë, kur të lexoni termat dhe kushtet e përfshira me bonusin, do të zbuloni se nuk ishte aq e lehtë sa t'ju ofronte para falas në kazino.

Secili në internet slot bonusi vjen me rregulla se si po i përdorni paratë falas, çfarë do të bëni para se të mund të arkëtoni paratë tuaja dhe nëse duhet të mbani ndonjë shumë bonus kur të përmbushni kushtet e marrëveshjes. Sidoqoftë, nëse bëni kujdesin e duhur dhe të zgjuar, mund ta shkatërroni kazinonë me paratë e tyre. Kjo është veçanërisht e mirë për lojtarët e fatit që kanë një bankroll të ulët dhe të gatshëm për të ndërtuar në atë nivel ku mund të fillojnë të fitojnë jetesën me lojërat e fatit.

Kushtet ndryshojnë nga kazino online në kazino online, kështu që është e nevojshme t'i lexoni ato përpara se të bëni një depozitë. Disa stimuj zbriten nga gjendja juaj kur kërkoni para, ndërsa të tjerët do të arkëtohen.

Rekomandim për të mbajtur një bankroll të shëndetshëm për ushqim

Ndonëse nuk është plotësisht e qartë se mund të jetoni nga paratë e lojërave të fatit, një qasje më pragmatike mund të ndihmojë të mposhtni shanset kur mund të përballoni të bëni baste 500 dollarë ose 1000 dollarë për lojë. Megjithatë, ju duhet një bankroll i madh për ta arritur këtë, por çfarëdo që të financoni, përpiquni të vazhdoni të luani gjithmonë me 1% të bankrollit tuaj.

Kjo nënkupton që nëse keni një bankroll prej $100,000, bëni një bast prej $10o0 baste. Disa bastorë janë mjaft të mirë për t'i shtrirë bastet e tyre në 2%-3% të bankrollit të tyre, por unë nuk do t'ju sugjeroj këtë derisa të keni një rekord të gjatë të arritjeve të sukseseve masive.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme
2024-04-18

Lundrimi në rritjen e kazinove në internet: Një udhëzues për lojëra të sigurta dhe të këndshme

Lajme