Lajme

March 26, 2022

Arsyet për të shmangur lojërat e fatit online ose offline në mbrëmje

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

A ka një kohë të përsosur për lojërat e fatit në internet apo offline në kazino? Ndërsa nuk ka kohë specifike për lojërat e fatit, shumica e lojtarëve preferojnë ato seanca elektrike në mbrëmje. Por besoni, ka arsye të mjaftueshme për të shmangur vizitën e kazinosë gjatë atyre seancave të mbushura me bllokime. Jo, kjo nuk do të thotë të jesh në derën e kazinosë deri në orën 7 të mëngjesit. Në vend të kësaj, gjithçka ka të bëjë me goditjen në kazino gjatë atyre orëve të çuditshme kur gjërat ka të ngjarë të rrjedhin në rrugën tuaj. Më poshtë janë faktet!

Arsyet për të shmangur lojërat e fatit online ose offline në mbrëmje

Shmangni turmën

Llojet sociale do të jenë të mos pajtohen për këtë. Por fakti mbetet se bastet e mbushura me njerëz kanë disa disavantazhe. Së pari, jo duhanpirësit do të shmangin ato re të mëdha tymi dhe sjellje të tjera joetike në kazino. Shpesh, kazinotë në tokë janë të mbushura me duhanpirës dhe alkoolikë, gjë që mund të jetë shqetësuese. Gjithashtu, Covid-19 është gjithmonë një metër larg. 

Në anën tjetër, duke luajtur në orët e pikut në një kazino online mund të ndikojë në shpejtësinë e lojës. Kjo është veçanërisht e vërtetë gjatë seancave të luajtjes së drejtpërdrejtë kur mijëra lojtarë janë të zënë duke transmetuar të njëjtën lojë nga studiot e drejtpërdrejta. Por dukuri të tilla janë të rralla në kazinove të besuara në internet përveç nëse shpejtësia e internetit është e ngadaltë. Por megjithatë, ia vlen të luhet kur trafiku i faqes në internet është në rënie.

Gjeni me lehtësi tavolina dhe turne të hapura

Ky justifikim përfshin lojërat në internet dhe jashtë linje. Është e njohur që kazinotë zakonisht mbushen deri në buzë në mbrëmje. Dhe nëse jeni duke luajtur në një kazino të besueshme në internet, gjetja e një automati të hapur ose një tavoline pokeri mund të jetë një sfidë gjatë këtyre orëve. Sigurisht, kjo mund të jetë shumë frustruese. 

Por të vizitosh kazinonë në mesditë ose në orë të tjera të çuditshme eliminon problemin e gjetjes së një tavoline të hapur blackjack ose automat. Jo vetëm kaq, disa kazino në internet drejtojnë turne Sit and Go, ku veprimi fillon pasi të jenë mbushur të gjitha slotet. Lojtarët mund ta kenë të vështirë të rezervojnë një vend gjatë orëve të pikut në skenarë të tillë. Pra, shijoni fleksibilitetin maksimal duke luajtur herët gjatë ditës.

Luaj ndërkohë që ndihesh i mprehtë

A e dini se truri juaj është më i mprehtë në orët e mëngjesit? Epo, ju mund të merrni vendime më të mira herët gjatë ditës sesa vonë në mbrëmje kur sistemi juaj i trupit është i lodhur. Fatkeqësisht, shumica e lojtarëve e vizitojnë kazinonë vonë gjatë ditës për të pirë disa pije dhe për t'u çlodhur pas një dite të gjatë jashtë. Në këmbim, kjo vetëm i plaçkit në humbje.

Por nuk keni nevojë të shkoni në kazino menjëherë kur zgjoheni në mëngjes. Zakonisht, do të jeni në maksimumin tuaj nga rreth orës 10:00 deri në orën 11:00 Prandaj, shfrytëzojeni këtë moment për të bërë baste kazino më të informuara. Nëse punoni gjatë turneve të natës, aq më mirë bëhet.

Lironi kohë të mjaftueshme

Pushimi i mjaftueshëm është kritik për suksesin tuaj në jetë. Për këtë arsye, kumari herët liron pjesën tjetër të ditës për aktivitete të tjera konstruktive. Për shembull, mund të bëni një sy gjumë në mbrëmje ose madje të shkoni në palestër për t'u bërë më në formë. Gjithashtu, ju liron të merrni partnerin tuaj nga puna ose fëmijët nga shkolla, duke çuar në marrëdhënie më të shëndetshme.

Përveç kësaj, të luash herët gjatë ditës ju lejon të planifikoni aktivitetet e ditës së ardhshme pa asnjë presion. Shumica e lojtarëve të mbrëmjes shpesh e gjejnë veten duke vënë baste deri në orët e vona të natës. Jo vetëm kaq, disa lojtarë pinë marrëzi, duke e bërë mëngjesin e tyre të ngadaltë. Dhe ju nuk e dëshironi këtë, apo jo?

Shijoni seanca më të mira të gjumit

Kjo është si një vazhdim i pikës së mësipërme. Të luash në kazino në mbrëmje mund t'ju ekspozojë ndaj pirjes së tepërt, duke ndikuar në gjumin tuaj gjatë procesit. Për më tepër, seancat e mbrëmjes mund të jenë elektrike dhe të zgjasin deri në orët e vona të natës.

As lojtarët e kazinosë në internet nuk janë të sigurt. Mbrëmja është kur shumica e lojtarëve të drejtpërdrejtë janë aktivë në dhomë. Përveçse çon në seanca të zgjatura, kjo ju ekspozon ndaj shumë dritës blu. Dhe sipas shkencëtarëve, drita blu nga kompjuteri ose telefoni juaj shtyp ndjeshëm sekretimin e melatoninës. Ky është hormoni që rregullon modelet tuaja të gjumit.

Shijoni shërbimin e shpejtë dhe më të mirë

Cilësia e mbështetjes së klientit luan një rol jetik kur zgjidhni një kazino në internet për të luajtur. Shpesh, kazinove u duheshin ditë për t'iu përgjigjur pyetjeve të thjeshta në lidhje me kodet e bonusit, regjistrimin, verifikimet, pagesat, etj.

Pra, për të shmangur zhgënjime të tilla, është e mençur të kontaktoni mbështetjen kur shumica e lojtarëve janë jashtë. Për këtë arsye, luani vetëm në kazinotë e besuara në internet me mbështetje live 24/7. Ende nuk jeni të bindur? Provoni të kontaktoni mbështetjen përmes bisedës së drejtpërdrejtë gjatë orëve të pikut të lojërave? Ju ndoshta do të jeni i dhjeti në radhë!

Koha për të ndryshuar!

Shihni, është një ide e shkëlqyeshme për të vënë bast në mesditë ose herët në mëngjes. Gjatë këtyre orëve, do të luani duke u ndjerë më i freskët dhe më i mprehtë. Lojë e qetë dhe mbështetja e shpejtë mund të jenë gjithashtu të dobishme. Vini re, megjithatë, se do të sakrifikoni aspektin social të lojës. Por kush duhet të shkelë në kazino kur kazinotë në internet janë të ndotura gjithandej?

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA
2024-05-31

Lundrimi në labirint: Taksa Federale e Akcizës në Bastet Sportive në SHBA

Lajme