Lajme

January 16, 2020

9 histori të çmendura dhe të vërteta bastesh që kanë ndodhur me të vërtetë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Keni dëgjuar ndonjëherë për grabitjet e kazinove, fitimet dhe humbjet që duken të pabesueshme? Këtu janë 10 histori që kanë ndodhur vërtet në kazino dhe platforma të lojërave të fatit.

9 histori të çmendura dhe të vërteta bastesh që kanë ndodhur me të vërtetë

Herë pas here, njerëzit e godasin shumë, ndërsa të tjerët humbasin bastet e tyre të pasurisë. Është e vërtetë të thuhet se kumari mund të ndryshojë jetën e një personi.

Dhjetë historitë e mëposhtme janë disa nga më të çmendurat në botën e lojërave të fatit.

1. Rip-Off Exit Ethereum

Një lojtar në internet u largua me një pasuri të madhe pasi mundi Fomo3D, lojën e njohur Ethereum. Ai arriti t'i siguronte vetes 3 milionë dollarë. Ai e kapërceu suksesin e vështirë të lojërave të fatit në internet. Ishte një përpjekje e jashtëzakonshme që e ndihmoi atë të tejkalonte lojtarët njerëzorë dhe bot.

2. Talenti i Michael Jordan është tretur

Sjellja e lojërave të fatit të Michael Jordan bëri që NBA ta tërhiqte atë. Ai vuri bast për gjithçka, madje edhe për ngarkimin e bagazheve në aeroporte, dhe një herë humbi 300,000 dollarë bast për golf.

3. Pastori grabitës i kazinosë

Gregory Bolusan, një pastor në Las Vegas, i armatosur me një armë dhe një çantë shpine vodhi 29,000 dollarë dhe 30,000 dollarë përpara se të arrestohej.

4. Grabitja gjatë lojërave të fatit

Kerry Johnson grabiti një bankë në vitin 2016 në Virxhinia Perëndimore gjatë pushimit të tij të lojërave të fatit. Ai u kap për shkak të pamjeve video, të cilat tregonin se po largohej nga zona e lojërave të fatit para grabitjes.

5. 60 mijë në Ruletë

Jake Cody, një lojtar i mirë i pokerit në Mbretërinë e Bashkuar, vuri bast fitimet e tij në kampionatin e pokerit, afër 59,992 dollarë dhe fitoi, duke dyfishuar paratë e tij.

6. Ndjekja e këshillave të të dashurës i fitoi 1300 dollarë nga thjesht cent

Kevin Maselli mori këshillën e të dashurës së tij dhe luajti 0,14 dollarë në një bast me shanse 1000 me 1 në lojërat NCAA. Ai me të vërtetë nuk mund ta besonte kur zbuloi se kishte fituar 1,345,78 dollarë. Me para ai synon t'i blejë të dashurës së tij një unazë propozimi.

7. Një histori më e çmendur rreth investimit të 5 dollarëve dhe korrjes së 1 milion dollarëve në kthim

Duke vënë bast 5 dollarë në "Bastin e Bonusit me 6 Karta", Harold McDowell nuk mund ta besonte fatin e tij. Ai goditi Royal Straight Flush of Diamonds me gjashtë letra për të fituar 1,000,000 dollarë. Edhe gruaja e tij sapo ishte shpallur pa kancer një ditë më parë.

8. Humbje që ndryshon jetën gjatë një loje rulete në internet

Një i varur nga kumari pranoi se kishte humbur 155,270 dollarë në një lojë ruletë në internet brenda 26 minutave.

9. Pendim për kumarxhinjtë

Një burrë australian humbi 400,000 dollarë në kumar brenda një dite, në ato që ai i quajti si vendime të këqija për shkak të një reagimi mjekësor ndaj ilaçeve të tij kundër dhimbjeve.

Këto janë vetëm disa nga historitë kryesore në botë. Shumica janë tronditëse, ndërsa të tjerat janë magjepsëse. Megjithatë, është mirë të gjesh një këndvështrim të duhur për të parë historitë. Ata ofrojnë shumë udhëzime se çfarë të bëni dhe çfarë të mos bëni kur bëhet fjalë për lojërat e fatit.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme