Lajme

February 27, 2021

6 këshillat kryesore për të shmangur mashtrimin në kazino online

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Të luash lojëra kazino në internet mund të jetë argëtuese dhe fitimprurëse derisa të mashtrohesh në një moment. Ky mund të jetë hakerë, lojtarë të tjerë ose vetë faqja e lojërave të fatit në internet. Në varësi të sasisë së dëmit, shumica e lojtarëve ndihen të frustruar dhe zotohen të mos marrin pjesë më kurrë në lojërat e fatit në internet. Për fat të mirë, ky udhëzues ju prezanton me pesë këshilla dhe truke për t'ju ndihmuar të shmangni mashtrimin e kazinove në internet. Lexo!

6 këshillat kryesore për të shmangur mashtrimin në kazino online

6 këshilla për të shmangur mashtrimin në kazino online

1. Gjithmonë filloni me informacionin e licencimit

Kazinotë më të mira në internet zakonisht mburret me licenca të vlefshme me informacionin e licencimit të shfaqur qartë. Mjerisht, faqe të tilla kumari janë të pakta dhe të gjera. Prandaj, filloni kërkimin tuaj për një faqe kumari duke verifikuar tërësisht informacionin e licencimit. Platformat më të sigurta të kazinove në internet kanë licenca nga organe të njohura si UKGC, MGA, Qeveria e Curacaos, etj. Për ta konfirmuar, lëvizni poshtë faqen kryesore të faqes së lojërave të fatit dhe më pas klikoni emrin e autoritetit të licencimit të disponueshëm. Do të shihni certifikatën e licencimit.

2. Kontrolloni ofruesit e softuerit

Lloji i softuerit të zhvilluar në një faqe kumari jo vetëm që siguron argëtim të pakrahasueshëm, por edhe siguri. Luaj vetëm lojëra të ofruara nga zhvillues të besuar. Kërkoni për emra markash si Microgaming, Betsoft, Playtech, NetEnt, Greentube e kështu me radhë. Kazinotë mashtruese në internet zakonisht bashkëpunojnë me zhvillues softuerësh pak të njohur për të mashtruar lojtarët. Me pak fjalë, ata sigurojnë që një lojtar të humbasë të gjitha bastet, pavarësisht nga niveli i aftësive dhe përvojës së tyre.

3. Shikoni Certifikimin e Lojërave

Të gjithë lojtarët seriozë duan të fitojnë. Pra, është parësore për të luani lojëra kazino që janë të certifikuara për drejtësi dhe ndershmëri. Për të ditur nëse një lojë i ka kaluar të gjitha testet e drejtësisë, kërkoni certifikim nga organe të tilla si eCOGRA. Ky organ i pavarur siguron që lojtarët të luajnë kumar në një platformë të drejtë, të ndershme dhe të sigurt. Ato madje shkojnë deri aty sa garantojnë që fitimet të përpunohen menjëherë dhe zgjidhin çdo mosmarrëveshje midis palëve të përfshira. Ashtu si me licencën e kazinosë, klikoni logon eCOGRA për të parë certifikatat e lojës.

4. Kontrolloni metodat e miratuara të depozitimit

Në fillim të vitit 2020, bastet duke përdorur karta krediti dhe debiti u bënë të paligjshme në MB. Prandaj, është e paqartë që ndonjë kazino online në MB që mbështet këtë mënyrë pagese është një mashtrim. Por kjo nuk është e gjitha. Lojtarët duhet të kontrollojnë për metoda pagese me reputacion si PayPal, Skrill, Neteller dhe më shumë. Për shembull, PayPal dihet se punon me faqe të rregulluara dhe të ndershme të lojërave të fatit. 

Më e rëndësishmja, lexoni faqen T & C për të ditur kohëzgjatjen e depozitimit dhe tërheqjes për mënyrat e disponueshme të pagesës.

5. Testoni mbështetjen e klientit

Një nga truket më të lehta për të identifikuar një faqe mashtruese të lojërave të fatit është të kontaktoni mbështetjen. Dërgojini atyre një mesazh përmes veçorisë së bisedës së drejtpërdrejtë ose emailit dhe bëni pyetje në lidhje me shërbimet e tyre. Lojtarët madje mund t'i kontaktojnë ata drejtpërdrejt përmes mbështetjes telefonike. Nëse përgjigja e tyre është e shpejtë dhe profesionale, ka të ngjarë të jetë një kazino e ligjshme. Një tjetër gjë, kazinotë më të mira në internet ofrojnë mbështetje për klientët 24/7. Në këtë mënyrë, lojtarët mund të marrin ndihmë në çdo kohë, kudo.

6. Lexoni Kushtet përpara se të regjistroheni

Një kazino në internet e besuar duhet të ketë një faqe të qartë dhe të drejtpërdrejtë të Kushteve dhe Kushteve. Është këtu që një lojtar mund të dijë gjithçka për kazinonë. Kjo përfshin informacionin e licencimit, kërkesat e basteve të bonusit, mënyrat e pagesës, kushtet për mbylljen e llogarisë, disponueshmërinë e vendit, etj. Gjithashtu, kazinotë mashtruese shpesh operojnë në vende me rregullore të relaksuara të lojërave të fatit.

Marrëveshje kryesore

Është gjithmonë e mençur të jeni tepër të kujdesshëm me diçka që prek financat tuaja. Por mos kini aq frikë nga lojërat e fatit në internet sa të hiqni dorë fare nga kazinotë online. Masa e mençur është të ndërmerrni hapa proaktivë për të mbrojtur veten nga kazinotë mashtruese në internet. Dhe mos harroni të kërkoni për komente të lojtarëve në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme