Lajme

January 9, 2022

5 këshillat kryesore për lojërat e fatit për të shmangur keqardhjen e basteve

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kumar në internet për para të vërteta mund të jetë shumë kërkuese. Duhet shumë punë, përkushtim dhe disiplinë për të krijuar një vend kumari.

5 këshillat kryesore për lojërat e fatit për të shmangur keqardhjen e basteve

Por sado sfiduese që tingëllon, disa lojtarë i trajtojnë fitimet në kazino si një ditë të zakonshme. Pra, çfarë e ndan një lojtar të suksesshëm nga një kumarxhi? Këtu janë disa këshilla të provuara dhe të provuara për lojërat e fatit për t'ju ndihmuar të shkoni profesionistë.

Këshilla #1. Përsosni stilin tuaj të lojës

Industria e lojërave të fatit në internet është një botë e gjerë. Lojtarët shijojnë një ton lojërash të shpërndara nëpër lojëra tavoline dhe automate. Për fillestarët, mundësia për të luani të gjitha këto lojëra kazino në internet në të njëjtën kohë mund të jetë i papërmbajtshëm.

Por zgjedhja e një ose dy ndeshjeve dhe angazhimi i kohës dhe energjisë për to është bileta e sigurt për sukses. Mos harroni se shtrirja shumë e hollë mund ta bëjë të vështirë përqendrimin në çdo lojë.

Pasi të zgjidhni një lojë për t'u fokusuar, vazhdoni dhe krijoni një sistem logjik. Filloni duke hulumtuar se çfarë duhet të bëni për ta fituar lojën në mënyrë më të qëndrueshme. Arsenali juaj i strategjisë mund të përfshijë gjëra të tilla si heqja dorë ndërsa jeni përpara, të luani në orë të caktuara, numërimin e letrave, e kështu me radhë. Vini re se lojërat si pokeri kërkojnë që lojtarët të jenë dinak për të fituar një avantazh.

Ju gjithashtu mund të bëni gjërat e mëposhtme për të përmirësuar stilin tuaj të lojës:

  • Mbani shënime për rezultatet tuaja të lojës.
  • Luaj shpesh për të përmirësuar aftësitë tuaja.
  • Shmangni lojërat e bazuara në fat sa herë që është e mundur.
  • Merrni rreziqe në situata të mira.

Këshilla #2. Menaxhimi i parave

Menaxhimi i bankrollit është një pjesë integrale e lojërave të fatit të suksesshëm në internet. Megjithëse krijimi i një bankroll nuk rrit domosdoshmërisht shanset tuaja për të fituar, ai i vendos lojtarët në një zonë komforti.

Mendojeni kështu; lënia mënjanë e një buxheti mjaft të madh të lojërave të fatit ju lejon të luani pa u shqetësuar për faturat në shtëpi. Një bankroll i lojërave të fatit ju mundëson gjithashtu të përqendroheni në lojë dhe jo në pakësimin e çipave.

Por ndërsa të kesh një bankroll të madh është i mirë, vendosja e një kufiri të humbjes së ndalimit është edhe më mirë. Lojtarët e suksesshëm të kazinosë përcaktojnë qartë qëllimet e tyre në dyshemenë e kazinosë. Për shembull, mund të vendosni një kufi 5% të ndalimit të humbjes për çdo seancë kumari.

Pra, duke supozuar se keni një bankroll prej 500 dollarësh, do të thotë që duhet të hiqni dorë nga seanca pasi të keni humbur 25 dollarë. Kjo ju lejon të luani më shpesh dhe të fitoni disa fitore gjatë procesit.

Këshilla #3. Mësoni nga më të mirët

Për të pasur sukses në çdo gjë, mësoni nga më të mirët. Ky koncept vlen edhe në industrinë e lojërave të fatit. Fillestarët inteligjentë përpiqen të kuptojnë se çfarë bëjnë profesionistët për të arritur rezultate.

Ky mund të jetë lloji i sistemit që përdorin, lojërat që luajnë, shuma e bankrollit, etj. Madje do të kuptoni se lojtarët e suksesshëm në kazinotë më të mira në internet nuk përdorin sisteme të komplikuara.

Por ndërsa kjo mund të duket e thjeshtë, gjetja e personit të duhur për të mbajtur dorën tuaj mund të jetë një sfidë. Për fat të mirë, ka qindra mësime të lojërave të fatit në kanale si YouTube, Vimeo dhe më shumë. Do të lexoni gjithashtu komente të shumta të mirë-hulumtuara për kazino dhe këshilla për lojërat e fatit. Pra, përdorni informacionin që gjeni në internet në avantazhin tuaj. Thjesht mos i besoni gjithçkaje që lexoni.

Këshilla #4. Përfitoni nga bonuset

Bonuset janë të zakonshme sot në hapësirën e lojërave të fatit në internet. Zakonisht, kazinotë më të mira në internet shpërblejnë lojtarët me para bonus dhe rrotullime falas.

Ky është zakonisht rasti pasi lojtari ka përfunduar procesin e regjistrimit dhe ka bërë një depozitë minimale. Të njëjtat kazino u ofrojnë lojtarëve gjithashtu shpërblime për besnikërinë si bonuse depozitash dhe zbritje për t'i mbrojtur ata nga humbjet.

Thënë kështu, shfrytëzoni gjithmonë çdo mundësi për të luajtur falas në kazino. Luajtja me rrotullime falas dhe paratë e bonusit do të ndihmojë shumë drejt mbrojtjes së bankrollit tuaj. Megjithatë, mos vazhdoni të kërkoni gjithçka që ofrohet. Disa kazino mund të anulojnë përparimin tuaj të bonusit thjesht për të kërkuar disa oferta njëherësh. Gjithashtu, lexoni printimin e imët të bonusit përpara se të luani.

Këshilla #5. Dini kur të hiqni dorë

Siç u tha më parë, është praktika më e mirë të hiqni dorë pasi të keni humbur një përqindje të caktuar të bankrollit tuaj. Por ky nuk është i vetmi skenar për të ngritur flamurin e bardhë. Gjithmonë largohuni sa më shpejt që të kuptoni disa fitime. Kjo mund të jetë pasi të keni shtuar 20%, 50%, apo edhe 100% në bankrollin tuaj. Nuk ka mënyrë më të thjeshtë për të mposhtur skajin e shtëpisë 'të ligë' se kjo.

Veç kësaj, jini të vetëdijshëm për simptomat e varësisë nga bixhozi dhe kapini ato në fillim sapo të shfaqen. Për shembull, mund ta bëni ngadalë kur filloni të bastni me kartën tuaj të kreditit ose paratë e destinuara për gjëra të tjera të rëndësishme.

Gjithashtu, bastet nuk duhet të zëvendësojnë jetën tuaj sociale ose profesionale. Në përgjithësi, luani kumar për argëtim dhe kërkoni ndihmë profesionale sapo gjërat të fillojnë të shkojnë në jug.

konkluzioni

Kumari në internet për para të vërteta supozohet të jetë argëtues në radhë të parë. Për këtë arsye, përcaktoni stilin tuaj të lojës dhe mos e humbisni mundësinë për të bastuar me para bonus. Mbi të gjitha, luani vetëm fondet e kumarit që ndiheni rehat t'i humbni.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA
2024-04-15

BetMGM dhe GameCode krijojnë një partneritet dinamik për të revolucionarizuar iGaming në SHBA

Lajme