Lajme

November 3, 2020

Çfarë e bën Elk Studio kaq të njohur?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Elk Studios është një nga lojtarët më të rinj në ligën e ofruesve të lojërave, që është krijuar vetëm në vitin 2013. Ofruesi suedez i softuerit të lojërave elektronike fokusohet në krijimin e një game të kufizuar të jashtëzakonshme lojëra elektronike me cilësi të lartë që synohen posaçërisht për t'u përdorur në pajisjet celulare dhe kazinotë celulare.

Çfarë e bën Elk Studio kaq të njohur?

Moment themelor në 2020

Gjatë ICE London 2020, EIK Studio zhvilloi një konkurs slot industrie në të cilën fituesi i çmimit të parë do të përfshihet në zbulimin e një loje unike më vonë këtë vit. Operatori suedez Svenska Spel Sport & Casino përfundoi në krye të tabelës së rezultateve. Loja e tyre e ardhshme Nitropolis do të dalë më 3 nëntor.

"Ne gjithmonë na pëlqen të provojmë lojërat e reja të ELK Studios kur është koha për garat e operatorëve. Ishte shumë e ëmbël të fitoje gjatë ICE kur çmimi i parë ishte një lançim ekskluziv i lojës. Tani ne mezi presim t'u ofrojmë Nitropolis lojtarëve tanë ekskluzivisht për dy javë!"

Stefan Molin – Menaxher i kazinosë në internet në Svenska Spel Sport & Casino AB

"Angazhimi është zakonisht i lartë kur ne zhvillojmë garat tona të operatorëve slot në ELK Compete. Por gjatë ICE kur vendi i parë ishte një nisje ekskluzive, numrat kaluan në çati. Luajtur mirë Svenska Spel! Shpresojmë që lojtarët tuaj të shijojnë atë që ne besojmë se do të jetë publikimi ynë më i madh këtë vit!"

Martin Lerby – Shef i Shitjeve në ELK Studios

Lojëra kazinoje dhe pamje mahnitëse

Ndërsa kaq shumë firma që zhvillojnë softuer përqendrohen vetëm në shpërndarjen e një numri të madh lojërash, Elk Studios ka zgjedhur ta marrë thjesht numrin dhe të ndërtojë lojëra që do të portretizojnë me saktësi interesin e lojtarëve të kazinove në mbarë botën. Me pamjet dhe animacionet e tyre mahnitëse dhe kornizat matematikore novatore që bëjnë disa mekanikë mbresëlënës të lojës, krijuesit suedezë padyshim ia kanë dalë ta bëjnë gjithashtu.

Elk Studios ka fituar privilegjin t'ju ofrojë shërbimin celular për herë të parë përmes qindra operatorëve dhe filialeve të miratuar në të gjithë globin.

EIK Studio Online Kazino Ideologjia

ELK ka shtyrë fuqishëm kufijtë e kazino online treg në një përpjekje për të bërë përshtypje dhe optimizuar përvojën e lojës së lojtarëve.

Koncepti është çelësi

Ata po prodhojnë gjithmonë ideologji lojërash të gatshme për t'u kthyer në koncepte. Përvoja e tyre është se idetë më të mira të lojës duhet të kenë një model të fuqishëm loje dhe një tregim frymëzues që përzihet mirë së bashku.

Një pjesë e mrekullueshme e artit

Ata e duan artin dhe dizajnin e qartë. Nga tingulli i caktuar, animacionet rrotulluese dhe grafika e jashtëzakonshme, studioja e tyre e brendshme nuk lë vend për boshllëqe për të prodhuar një produkt profesional të nivelit të lartë.

Modeli i fortë matematik

Struktura matematikore është vendi ku ata u krijuan gradualisht. Ata punojnë me modelimin statistikor, kompjuterin cloud dhe të dhëna të mëdha për të krijuar, përmirësuar dhe vërtetuar produktet e tyre. 


Karakteristikat ekskluzive të EIK Studio Games - Strategjia e basteve

Elk ka zhvilluar një mjet inovativ të quajtur Strategjitë e basteve. Kjo i mundëson softuerit të gjenerojë një strategji të paracaktuar bastesh për lojtarët që mund të rregullojnë në mënyrë dinamike nivelet e basteve bazuar në një koleksion udhëzimesh të paracaktuara. Sidoqoftë, duhet ta fikni nëse dëshironi të luani pa të.

Një aspekt edhe më i veçantë i Elk Studio është veçoria "Luaj në", e cila do të aktivizohej nëse lojtari ka vendosur 25 baste dhe i ofron lojtarit mundësinë për të fituar rrotullime falas. Është një lloj skeme besnikërie, jo vetëm që do të nxiste kënaqësinë e konsumatorit, por gjithashtu krijon një shkallë shtesë ngazëllimi.

4 Strategjia e basteve të EIK Studio Games

Jumper - Rrit në fitore

Rritni ndjeshëm normën e bastit me një në çdo raund fitues derisa të arrini katër nivele mbi bastin tuaj bazë. Norma e bastit do të rivendoset në bazën e bastit në një raund humbës. Rifresko pas çdo humbje.

Optimizer - Bast një % të bilancit

Ndryshon automatikisht shumën e bastit tuaj ndërsa sinkronizoni me bilancin tuaj. Optimizer e lëviz bastin lart e poshtë në nivelin më të afërt të bastit nën përqindjen e zgjedhur.

Booster - Rrit në humbje

Rritni nivelin e bastit me një pas çdo raundi tjetër humbës derisa të arrini katër nivele mbi bastin tuaj bazë. Niveli i bastit rivendoset në bastin bazë pas raundit fitues. Rivendos pasi fiton lojën.

Nivelues - Rrit pas 5 humbjeve radhazi

E ngre bastin dy nivele pas pesë humbjeve radhazi. Rivendos pas fitores.

Lojërat EIK Studio që duhet të luani:

  • Vizitorët
  • Madhësia e madhe
  • Rrotulla Diabola
  • Zona e ëndrrave
  • Ari i lumit të zi
  • Epshet e gjakut
  • kryqtar
  • Mikro Kalorës
  • E goditi fort
  • Cygnus

Leximi më tej

Lëshimi i ri i lojës 2022: Aventurë e mahnitshme hapësinore me Illogicool nga Elk Studios

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?
2023-12-13

A munden kazinotë në internet të nxjerrin një lojtar jashtë?

Lajme