Drück Glück Rishikimi 2024 - Games

Drück GlückResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus 100 dollarë
Pranon PayPal
Xhekpote për orë
Aplikacioni i disponueshëm
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Pranon PayPal
Xhekpote për orë
Aplikacioni i disponueshëm
Drück Glück is not available in your country. Please try:
Games

Games

Lojëra të ndryshme janë në dispozicion për ju kur bashkoheni me familjen Drueck Glueck. Pavarësisht se cila është shija juaj në lojëra, mund të gjeni atë që ju pëlqen në kazino. Lajmi i mirë është se ju mund të luani shumicën e lojërave falas për të parë se për çfarë bëhet fjalë. Dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer për të praktikuar rregullat ose për të zhvilluar një strategji nëse jeni adhurues veçanërisht i lojërave në tryezë.

Bakarat

Baccarat është një nga ato lojëra që është tërheqëse si për lojtarët e rinj ashtu edhe për ata të avancuar. Me skajin e saj të ulët të shtëpisë dhe rregullat e drejtpërdrejta, ju do të mësoni litarët në asnjë kohë.

Ka 10 rezultate të mundshme në këtë lojë, ku zero është më i keqi dhe 9 më i miri. Ti mundesh`t'ia dalësh në Baccarat sepse rezultati i dorës tënde do të jetë gjithmonë ndërmjet zeros dhe 9.

Tani, ju mund të luani me lehtësi Baccarat sa herë që dëshironi falë kazinove të shumta në internet. Për më tepër, ju mund ta luani lojën edhe në lëvizje, pasi Drueck Glueck ka një platformë celulare që është e lehtë për t'u përdorur.

Loja mund të duket konfuze kur e shikoni për herë të parë, por është një nga lojërat më të lehta që mund të luani në internet. Për më tepër, tregtari bën të gjithë punën. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të vendosni një bast dhe të prisni për rezultatin.

Ju mund të bastni në dorën e lojtarit ose bankierit`dorën, cilado që besoni se do të fitojë. Loja mund të përfundojë në barazim, kështu që kjo është mundësia e tretë. Gjegjësisht, këto janë bastet që mund të vendosni në baccarat:

 • Bast mbi bankierin, ose tregtarin.
 • Bast mbi lojtarin.
 • Bast në një barazim.

Kartat në Baccarat kanë një vlerë pak më të ndryshme se në lojërat e tjera. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, letrat 10, jack, mbretëresha dhe mbret kanë vlerën zero, ndërsa letra Ace vlen një. Në rast se merrni një dorë me një vlerë totale që është më e lartë se 9, atëherë llogaritet vetëm shifra e dytë. Për shembull, nëse merrni një 6 dhe një 7, të cilat mblidhen deri në 13, atëherë vlera e dorës suaj do të jetë vetëm 3.

Bastet për lojtarin dhe bankierin paguajnë madje edhe para dhe basti në barazim paguan 8 me 1. Basti i barazimit mund të duket si një opsion më i mirë për ju pasi ofron një pagesë më të lartë, por statistikisht, ky bast do të ndodhë rrallë. Kjo nuk do të thotë se fitoi`t, kështu që nëse keni një parandjenjë me fat, atëherë duhet të shkoni për të. Por, nëse jeni fillestar, ky është një bast që duhet ta shmangni derisa të mësoni se si funksionon loja.

Të luash baccarat është shumë e thjeshtë. Pasi të vendosni një bast, do të merrni 2 letra, po ashtu edhe tregtari. Ju së pari luani dorën tuaj dhe vlera totale e dorës suaj do të diktojë nëse letra të tjera duhet të tërhiqen apo jo.

Nëse secila dorë ka një rezultat 8 ose 9, kjo konsiderohet e natyrshme dhe nuk do të tërhiqen letra të tjera dhe fituesi do të marrë një pagesë.

Nëse vlera juaj totale është midis 0 dhe 5, ju do të tërheqni një kartë të tretë. Nëse vlera totale e dorës suaj është midis 6 dhe 7, ju do të qëndroni në këmbë. Të njëjtat rregulla vlejnë për bankierin, vetëm nëse nuk merrni një kartë të tretë.

Por, nëse merrni një kartë të tretë, atëherë rregullat janë paksa të ndryshme për bankierin. Këtu loja bëhet më e ndërlikuar, por lajmi i mirë është se nuk duhet të dini rregullat për kartën e tretë. Tregtari do të luajë me dorën e tij dhe ju do të shihni vetëm rezultatin.

Këshilla për fillestarët

Baccarat është një lojë fati, por ka diçka që mund të bëni për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar dhe për të lëvizur shanset në favorin tuaj. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të mësoni rregullat e lojës dhe të dini se si të bëni bastet e duhura.

Është mirë të dini se një bast në Banker ka një avantazh shtëpie prej vetëm 1.06% dhe në planin afatgjatë, ka shumë gjasa që ky bast të fitojë më shumë në krahasim me bastet e tjera.

Një tjetër gjë shumë e rëndësishme për të luajtur Baccarat, ose ndonjë lojë tjetër në internet, është të mbani gjurmët e buxhetit tuaj dhe të mos kaloni kurrë kufirin tuaj.

Slot

Lojëra me video slot në internet janë deri tani lojërat më interesante për të luajtur në çdo kazino online, dhe lajmi i mirë është se pasi të bashkoheni me Drueck Glueck, mund të gjeni shumë lojëra të ndryshme për të zgjedhur.

Pra, pyetja tjetër që lind është se si të fitoni dhe a është e mundur të fitoni kur luani lojëra elektronike në internet. Puna është se lojërat elektronike në internet janë një lojë fati dhe nuk mund të bëni asgjë për të ndryshuar rezultatin. Kjo do të thotë që ju mund të relaksoheni dhe të shijoni udhëtimin. Por nëse doni të futeni më thellë në lojë, mund të mësoni disa truke kur bëhet fjalë për këtë lojë.

Gjëja më e rëndësishme është të mësoni rregullat e një loje të caktuar përpara se të vendosni ta luani dhe si funksionon loja.

Për shembull, lojëra elektronike me emërtim më të lartë kanë një përqindje më të lartë kthimi. Kjo do të thotë rreziqe më të larta dhe baste më të mëdha gjithashtu. Pra, nëse jeni gati për një sfidë, atëherë duhet të zgjidhni këto lojëra elektronike për të luajtur.

Kur luani lojëra elektronike progresive, duhet të vendosni baste maksimale për t'u kualifikuar për xhekpotin.

Zgjidhni gjithmonë lojëra që do t'i përshtaten qëllimeve dhe personalitetit tuaj të lojës.

Mos harroni të luani gjithmonë brenda buxhetit tuaj dhe pasi të keni arritur një kufi, duhet të mësoni se si të ndaloni. Për të qenë i sinqertë, shumë seanca në makinat e fatit do të rezultojnë në humbjen e parave dhe ju nuk mund të bëni asgjë për ta ndryshuar këtë. Kjo është diçka që ju duhet ta pranoni. Kjo është arsyeja pse ju duhet të vini bast paratë që mund të përballoni për të humbur.

Filloni të luani pak dhe sapo fitimet fillojnë të fillojnë, ju mund të rrisni bastin tuaj.

Fakte interesante rreth automateve

Në të kaluarën, mashtruesit zbuluan se si të luanin lojëra elektronike pa humbur shumë para. Domethënë, ata lidhën një fije në një monedhë dhe e futën monedhën në makinë. Pasi makina u jepte një kredi për të luajtur, ata do ta tërhiqnin monedhën prapa. Kjo iu dha fund kur një grua në Nevada u kap duke përdorur një copë fije me ngjyra shumë të ndezura. Është e pamundur ta punosh këtë mashtrim në ditët e sotme, falë kamerave të shumta në kazinotë tokësore.

Një problem tjetër me të cilin duhet të përballeshin kazinotë me bazë tokësore në të kaluarën ishte përdorimi i monedhave të rreme ose slugs. Në ditët e sotme, softueri i njohjes së monedhave është më i sofistikuar dhe ju mund të mashtroni më makinat.

Në vitet '60, makinat e fatit ishin të prekshme nga magnetët e zakonshëm. Magnetët u përdorën për t'i bërë bobinat të notonin lirshëm dhe pasi të rreshtoheshin në një kombinim fitues, ata hoqën magnetin.

Në vitet '90, pati një mashtrim të madh në të ashtuquajturat lojëra elektronike Big Bertha. Për këtë mashtrim, makina u hap dhe një grua u fut brenda për të manipuluar rezultatet.

Sot mundesh`t'i mashtroni makinat në çdo mënyrë të mundshme, por nëse doni të luani dhe të argëtoheni, atëherë ju sugjerojmë të provoni një nga lojërat e mëposhtme: Hooks Heroes - Starburst - Cash Spin - Flip Flap - Medusa - Cool Jewels - Foxin Wins - Dolphin Gold - Hot Wheels - Dracula Online Slot - Gonzo's Quest - Millionaire Genie - Monopoly Big Event - Jack and the Beanstalk - WOZ Ruby Slippers - Ninja Master - Twin Spin - Super Monopoly Money - Irish Eyes 2 - Rainbow Riches - Wild West - Steam Tower - Merlins Millions SuperBet - Zeus III - Super Safari - Medusa II - DeadorAlive - Dolphin Gold - Neon Staxx - Diamond Double - RamessesRiches - Unicorn Legend.

Poker

Pokeri është një tjetër lojë shumë e njohur që ka shumë variacione të ndryshme. Gjëja me pokerin është se sapo të mësoni bazat e lojës, nuk do të keni asnjë problem të luani ndonjë variant që dëshironi. Loja më e njohur e pokerit është Texas Hold`em dhe nëse jeni fillestar atëherë ju këshillojmë të filloni nga këtu.

Në këtë lojë, ju do të merrni dy letra të ndjekura nga një raund bastesh. Më pas, tre letra kthehen në të njëjtën kohë që quhen flop dhe ndodh një raund tjetër bast. Kartat e bordit rrotullohen një nga një dhe ndodh një bast tjetër. Madje mund të përdorni vetëm letrat e bordit për të formuar një dorë, e cila quhet 'luani tabelën'.

Kështu ndodhin më në detaje bastet. Ju do të filloni duke marrë dy letra me fytyrë poshtë, të cilat quhen letra me vrima ose letra xhepi. Lojtari në të majtë të "big blind" fillon të vë bast dhe ai mund të ngrejë ose palos.

Tregtari shpërndan tre letra përballë, tre letrat e para quhen një flop dhe letrat e komunitetit quhen bordi. Ndodh raundi i dytë i basteve dhe më pas tregtari shton një kartë të katërt në letrat e komunitetit, dhe kjo letër njihet si letra e kthesës.

 1. Raundi i tretë i basteve ndjek të njëjtin format, por madhësia e bastit zakonisht dyfishohet në kufi.
 2. Tregtari shton kartën e pestë në letrat e komunitetit dhe letra e pestë njihet si karta e lumit.
 3. Ndodh raundi i fundit i basteve dhe pasohet nga përballja ku fituesi merr vazon.

Omaha është një tjetër variant shumë i popullarizuar i pokerit. Loja luhet pothuajse në të njëjtën mënyrë si Texas Hold`em, por këtu lojtari merr 4 letra vrima në vend të 2. Raundet e basteve janë të njëjta edhe këtu, por ju mund të`t luani tabelën në këtë version, pasi duhet të përdorni dy letrat tuaja të xhepit dhe tre kartat e tabelës.

Një tjetër gjë shumë e rëndësishme që duhet të mësoni janë duart e pokerit. Kjo është thelbësore për lojën, dhe ato janë si më poshtë:

 • Royal Flush është dora më e mirë e mundshme në Poker. Nga kjo anë, ju duhet të keni një A, K, J, 10 të gjitha të njëjtat kostume.
 • Straight Flush është një dorë ku ju duhet të keni 5 letra në një sekuencë, të gjitha të të njëjtit kostum.
 • Katër e një lloji është një dorë ku të katër letrat janë të së njëjtës rang.
 • Shtëpia e plotë është një dorë ku keni tre të një lloji me një palë.
 • Flush është një dorë me çdo pesë letra të të njëjtit kostum, por jo në një sekuencë.
 • Straight janë pesë letra në një sekuencë, por jo të të njëjtit kostum.
 • Tre të një lloji është një dorë ku keni tre letra të së njëjtës rang.
 • Dy palë është një dorë ku keni dy palë të ndryshme.
 • Çifti është një dorë ku keni dy letra të së njëjtës rang.

Një kartë e lartë është një dorë ku karta juaj më e lartë paguan. Kjo do të thotë që ju nuk keni arritur të bëni asnjë nga duart e përmendura më sipër.

Bingo

Bingo është një lojë interesante që në ditët e sotme i drejtohen shumë lojtarë. Falë thjeshtësisë dhe biletave të lira, ju mund të luani sa më shumë raunde që dëshironi. Loja u luajt për herë të parë në vitet 1500 dhe në atë kohë quhej 'beano'.

Ka ende salla bingo ku mund ta luani këtë lojë, por nëse nuk ka një rreth jush, mund ta luani lojën online. Të luash bingo është shumë e thjeshtë, por nëse kjo është hera e parë, atëherë mund të jetë pak frikësuese për ju. Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar pasi ne do t'ju ndihmojmë të kuptoni më mirë lojën.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të blini një biletë, dhe mund të blini sa të doni, dhe pasi t'i keni biletat para jush, duhet të kaloni numrat kur të thirren.

Gjëja e mirë kur luani në internet është se numri do të shënohet automatikisht. Numrat do të thirren derisa dikush t'i ketë kryqëzuar të gjithë numrat. Çmimi i parë zakonisht fitohet kur të keni përfunduar një rresht, por nëse ka shpërblime të tjera, mund të vazhdoni të luani.

Kur luani bingo në internet, ka një sërë opsionesh për të përfituar duke përfshirë:

 • Luajtja automatike është ndoshta opsioni më i dobishëm nga i cili mund të përfitoni. Kjo do të shënojë automatikisht numrat në kartat tuaja kur ato thirren.
 • Renditja më e mirë e kartave do t'ju ndihmojë të rregulloni letrat tuaja në rend, duke e vendosur kartën që ka më shumë shanse për të fituar të mbetet në krye.
 • Theksimi më i mirë i kartës do të shënojë kartën që po i afrohet fitimit.

Blackjack

Blackjack është një lojë shumë e njohur që duhet të provoni të paktën një herë. Me rregullat e tij të thjeshta dhe lojën tërheqëse, do të keni shumë argëtim. Gjëja e parë që duhet të bëni kur ngarkoni lojën është të vendosni një bast. Tregtari do t'ju shpërndajë dy letra juve dhe dy letra vetes, njëra prej letrave të tij është me fytyrë poshtë dhe tjetra me fytyrë lart.

Pasi të shihni kartat tuaja dhe të shihni tregtarin`s up-card ju mund të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme. Kur të keni mbaruar së luajturi me dorë, tregtari do të luajë sipas rregullave të paracaktuara. Ata gjithmonë godasin nëse kanë 16 ose më të ulëta dhe do të ndalojnë së godituri sapo të arrijnë një dorë me një vlerë totale prej 17.

Siç thamë më parë, Blackjack është një lojë shumë e thjeshtë për t'u luajtur, por kjo nuk do të thotë që ju mund të vazhdoni të luani pa mësuar më parë rregullat bazë. Mund, por kjo do të thotë se loja juaj mund të rezultojë në vendime të këqija dhe do të bëni lëvizje të gabuara.

Këtu janë pikat kryesore që duhet të dini:

 • Loja synon të marrë një dorë me një vlerë totale prej 21.
 • Nëse dora juaj i kalon 21, ju do të "bustisni" dhe do të humbni raundin.
 • Kur rezultati juaj lidhet me tregtarin`s, kjo quhet shtytje dhe basti juaj kthehet.
 • Ju duhet të vendosni bast përpara se të merrni letrat.
 • Ju do të merrni 2 letra ballore nga tregtari.
 • Tregtari do të marrë një kartë me fytyrë lart dhe një kartë me fytyrë poshtë.
 • Ace vlen ose 1 ose 11, cilado që është më e mira për dorën tuaj.
 • 10-tat dhe letrat e fytyrës vlerësohen me 0.
 • Kartat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale.
 • Kur të goditni, do të merrni një kartë shtesë.
 • Kur qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se nuk keni nevojë për karta shtesë.
 • Nëse keni një ndjenjë me fat, mund të dyfishoni bast tuaj.
 • Kur merrni letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani dhe t'i luani si duar të veçanta.

Si të fitoni në Blackjack?

Kjo është një nga pyetjet që çdo lojtar ka mbetur në mendjen e tij dhe ne e urrejmë t'ju zhgënjejmë, por nuk ka një gjë të sigurt që mund të bëni për të fituar kur luani Blackjack. Kjo është një lojë që bazohet në shansin sepse nuk mund të bëni asgjë për të parashikuar letrat që do të merrni.

Ka disa gjëra që duhet të bëni, veçanërisht nëse doni të përmirësoni lojën tuaj. Gjëja e parë dhe më e rëndësishme është të dini rregullat e lojës që luani. Për ta bërë këtë, mund të përdorni një tabelë strategjike bazë të blackjack-ut, dhe për më tepër, ju mund t'i luani lojërat falas në Drueck Glueck.

Pastaj, gjithmonë duhet të godisni nëse vlera totale e dorës suaj është më e vogël se 8.

Dhe, kur bëhet fjalë për ndarjen, ka disa çifte që duhet t'i duhet`t ndahet ne cdo rast. Pra, nuk duhet të ndani kurrë çifte me 4, 5 ose 10.

Kur tregtari`s upcard tregon një 7, atëherë nuk duhet të qëndroni kurrë në një dorë me një vlerë totale midis 12 dhe 16.

Në fillim, bastet e sigurimit mund t'ju duken tërheqëse, por duhet t'i shmangni ato. Sinqerisht, kjo nuk i zhvendos shanset në favorin tuaj, kështu që është më mirë t'i shmangni ato.

Ruletë

Ruleta është një nga lojërat më të njohura ju mund të luani në çdo kazino në internet dhe në tokë. Drueck Glueck ju ofron mundësinë për të luajtur shumë variacione të ndryshme të ruletës, kështu që ju mund të luani një nga ato të mëposhtmet: Ruletë Amerikane - Ruletë Evropiane - Ruletë Franceze - Makinë e Ruletës Amerikane - Machine Ruletë Evropiane - American Roulette Pro - European Roulette Pro - European Roulette Pro Special - French Roulette Pro - French Roulette Pro Special

Ruleta, ashtu si çdo lojë kazino, është një lojë fati. Është luajtur për herë të parë në vitet 1970 dhe që atëherë është përhapur në të gjithë botën.

Ekzistojnë tre variacione kryesore të ruletës, ruleta amerikane, evropiane dhe franceze. Ato janë pothuajse të njëjta, ndryshimi i vetëm është se versioni amerikan i lojës ka një zero shtesë, dhe ruleta franceze ka disa baste anësore që dy të tjerët jo.

Në ruletë, do të duhet të parashikoni se ku do të zbresë topi i bardhë. Ju mund të shihni se kjo është një lojë fati sepse do të ishte e pamundur të merret me mend numri sa herë që luani. Por ka disa gjëra që mund të bëni për të përmirësuar shanset tuaja për të fituar. Rregulli i parë dhe më i rëndësishëm është të mësoni rregullat e lojës.

Ka lloje të ndryshme bastesh, dhe njëri prej tyre ofron shanse më të mira për të fituar, por ofron pagesa më të ulëta, ndërsa të tjerët ofrojnë pagesa të mëdha, por shanset për të parashikuar këto baste janë mjaft të pakta.

Si të luani ruletë në internet?

Të luash ruletë në internet është shumë e thjeshtë, por nëse je fillestar, do t'i kalojmë rregullat për ty edhe një herë. Loja do të fillojë duke zgjedhur një bast dhe duke vendosur çipat tuaja. Kur luani ruletë në internet, mund të merrni kohën tuaj, por nëse jeni duke luajtur drejtpërdrejt, atëherë do të keni një kufi kohor që duhet ta respektoni.

Vendosni bastin tuaj dhe shpresoni që topi të bjerë në numrin tuaj. Ka 37 numra në ruletën franceze dhe evropiane dhe 38 numra në timonin amerikan. Numrat në timon renditen në mënyrë të rastësishme dhe alternojnë të zezën dhe të kuqen, dhe zerot janë jeshile. Rrota rrotullohet në një drejtim ndërsa topi rrotullohet në drejtim të kundërt.

Ka shumë baste të ndryshme që mund të vendosni kur luani ruletë dhe është shumë e rëndësishme të bëni dallimin midis basteve në mënyrë që të mund ta bëni lojën të funksionojë në favorin tuaj.

Dhe, lajmi i mirë është se ju mund të vendosni shumë baste të ndryshme në të njëjtën kohë, nuk duhet të kufizoheni vetëm në një numër të vetëm. Ka dy lloje bastesh kryesisht, baste brenda dhe jashtë dhe të gjitha kanë avantazhet dhe disavantazhet e tyre. Është mirë të dini gjithçka rreth tyre, edhe para se të vendosni të luani.

Bastet e brendshme janë ato që bëhen në seksionin e numëruar të tryezës së ruletit dhe ajo që i bën këto baste kaq të njohura janë pagesat e larta. Këto janë bastet e brendshme që mund të vendosni:

 • Bast i drejtpërdrejtë – Ky është një bast në një numër të vetëm dhe për të vendosur këtë bast ju duhet të vendosni çipat tuaja direkt në numrin tuaj të zgjedhur. Nëse topi bie në atë numër të saktë, ju fitoni. Basti i drejtpërdrejtë ofron pagesën më të lartë që është 35 me 1.
 • Një bast i ndarë është një bast i vendosur në dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë. Ju do të fitoni nëse topi bie në njërin prej numrave.
 • Një bast rruge është një bast i vendosur në tre numra me radhë, dhe ky bast njihet edhe si treshe. Ju do të fitoni nëse topi bie në njërin nga tre numrat.
 • Një bast këndor është një bast mbi katër numra që bëjnë një katror në tryezë. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat në qendër të të katër numrave.
 • Një bast i shportës është një bast që mund ta vendosni vetëm në rrotën amerikane sepse përfshin zeron e dyfishtë. Ky është një bast në numrat e mëposhtëm 0, 00, 1, 2 dhe 3, dhe në të njëjtën kohë, konsiderohet të jetë një nga bastet më të këqija në ruletë.
 • Një bast Line është një bast që vendosni në dy rrugë fqinje. Ju do të fitoni nëse topi ulet në cilindo nga gjashtë numrat që përfshin basti.

Bastet e jashtme, nga ana tjetër, janë shumë më të lehta, por gjëja është se ato ofrojnë pagesa më të vogla. Nuk ka asnjë person në të gjithë botën që të mos ketë dëgjuar për bastin kuqezi. Pra, do të fillojmë me bastin e qartë edhe këtu.

 • Një bast Kuq/Zi është një bast që topi do të bjerë në një xhep të kuq ose të zi. Do t'ju duhet të vendosni patate të skuqura në një pjesë të kuqe ose të zezë në tryezë dhe nëse topi bie në atë që ju zgjidhni për të fituar.
 • Çift/Tek është një bast që topi do të bjerë në një numër tek ose çift.
 • Lart/Low është një bast që topi do të bjerë në një numër të ulët, i cili përfshin numrat nga 1 deri në 18, ose në një numër të lartë që përfshin numrat nga 19 deri në 36.
 • Basti i kolonës përfshin një nga tre kolonat e ndryshme të numrave, dhe basti juaj është fitues nëse topi ulet në cilindo numër në kolonë.

Një duzinë bast është një bast në një nga tre grupet e numrave të njëpasnjëshëm. Duhet të vendosni çipat tuaja në hapësirat 12, 2, 12 ose 3 12.

Asnjë formulë nuk do t'ju ndihmojë të fitoni gjatë gjithë kohës, por nëse mësoni litarët e lojës, do të përmirësoni shanset tuaja për të fituar në planin afatgjatë. Ju duhet të vendosni nëse ju pëlqen të luani në anën e sigurt apo dëshironi më shumë një sfidë.

Sido që të jetë, nëse jeni fillestar ju këshillojmë t'i përmbaheni versionit evropian të lojës. Për më tepër, në fillim duhet të zgjidhni edhe baste parash. Këto përfshijnë të kuqe/zi, tek/çift dhe të lartë/të ulët. Këto baste ofrojnë me të vërtetë shpërblimet më të ulëta, por ato ju ofrojnë mundësinë më të lartë për të fituar. Dhe, nëse sapo po filloni me lojën, nuk dëshironi që përvoja juaj e parë të jetë e kushtueshme.