Bonuset

July 3, 2022

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e kazinosë

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

Kazinotë kanë zotëruar artin e tërheqjes dhe mbajtjes së lojtarëve besnikë. Megjithëse faktorë si reputacioni i kazinosë dhe cilësia e lojës mund të tërheqin lojtarë me përvojë, fillestarët shpesh shikojnë bonuset e kazinosë. Në fund të fundit, nuk ka kuptim të regjistroheni për asgjë në një botë të mbushur me opsione.

Gjithçka që duhet të dini për bonuset e kazinosë

Por mos pretendoni vetëm gjithçka që ju del përpara. Kjo për shkak se disa kazino përfshijnë kushte joreale të bonusit, duke e bërë të pamundur tërheqjen e parave të bonusit. Gjithashtu, disa bonuse janë thjesht më të mira se të tjerët.

Pra, ky lexim 3-minutësh diskuton bonuset më të mira të kazinosë në internet dhe si të përfitoni sa më shumë prej tyre.

Cilat janë bonuset e kazinosë?

Bonuset e kazinosë janë në thelb promovime ose shpërblime për lojtarët e rinj dhe besnikë. Lojtarët e rinj duhet vetëm të krijojnë një llogari kazino për të kërkuar bonusin. Sidoqoftë, mund t'ju duhet të depozitoni një shumë specifike për t'u kualifikuar për bonusin. Gjithashtu, kazinoja mund të përfshijë një kod bonus për të shkaktuar shpërblimin. Sa për lojtarët besnikë, duhen vetëm disa depozita dhe rrotullime me para reale për të marrë promovimet. Do të mësoni më shumë rreth tyre në seksionin vijues.

Llojet e zakonshme të bonusit të kazinosë në internet

Bonusi i depozitës

Bonusi i depozitës është shpërblimi më i zakonshëm i mirëseardhjes në kazino online. Pas krijimit të një llogarie, kazinoja do të ofrojë të përputhet me bonusin tuaj deri në një shumë të caktuar. Thjesht duhet të bëni një depozitë fillestare dhe të kërkoni shpërblimin.

Për shembull, kazinoja mund t'ju ofrojë një paketë mirëseardhjeje 100% deri në 100 dollarë. Në atë rast, një depozitë prej 100 dollarësh tërheq një shpërblim prej 100 dollarësh. Thjesht thoni që kazinoja do të dyfishojë depozitën tuaj fillestare deri në shumën e specifikuar. Mbani mend, bonusi nuk mund të tërhiqet.

Bonus pa depozitë

Pa bonus depozite është "Grali i Shenjtë" i të gjitha bonuseve të kazinosë për shumicën e lojtarëve. Siç sugjeron emri i tij, lojtarët e rinj nuk kanë nevojë të bëjnë një depozitë fillestare për të kërkuar këtë shpërblim. Thjesht plotësoni procesin e regjistrimit dhe kërkoni bonusin. 

Por për shkak të natyrës së tyre falas, shumica e kazinove në internet nuk ofrojnë bonuse depozitash. Dhe nëse gjeni një, shpërblimi është zakonisht nga 10 deri në 50 dollarë. Krahasoni atë me qindra ose mijëra dollarë që merrni me bonuset e depozitave.

Kthim parash

Kazinotë në internet e dinë se lojtarët humbasin shumë para, prandaj nevoja për të prezantuar bonuset e kthimit të parave. Është një program besnikërie që u jepet lojtarëve në varësi të numrit të basteve të humbura. Promovimet e kthimit të parave zhvillohen në baza javore ose mujore. 

Ja një shembull; një kazino mund t'u ofrojë lojtarëve kthim parash javore prej 50% deri në 50 dollarë. Pra, nëse keni humbur 50 dollarë atë javë, kazino do të kthejë 25 dollarë në baste falas. Kjo është më mirë se asgjë!

Nivelet VIP

Lojtarët që nuk janë në Mbretërinë e Bashkuar dinë një ose dy gjëra rreth tyre Promocione VIP. Është një program besnikërie që përdor një sistem niveli, zakonisht Ari, Argjendi dhe Bronzi. Ky program besnikërie është zakonisht për lojtarët më aktivë që bastojnë me shuma të mëdha. Lojtarët mbledhin pikë sa herë që bastojnë duke përdorur para të vërteta për t'u ngjitur në shkallët VIP.

Por cilat janë përfitimet e fitimit të statusit VIP? Lojtarët VIP marrin trajtime preferenciale si tërheqje të menjëhershme, kufij më të lartë të basteve, ftesa për turne dhe bonuse speciale. Disa kazino madje u ofrojnë lojtarëve VIP menaxherët e llogarive të tyre personale. 

Turne slot dhe pokeri

Kazinotë mbajnë lojëra elektronike të shumta dhe turne pokeri. Ju mund të bashkoheni me lojtarë të tjerë profesionistë në këto gara dhe të fitoni çmime marramendëse. E bukura e këtyre ngjarjeve është se ato janë kaq të lehta për t'u bashkuar dhe luajtur. Akoma më mirë, kazinoja nuk ka dorë në këto gara. Gjithçka ka të bëjë me aftësitë tuaja dhe pak fat. 

Por gjithmonë kontrollohet se sa njerëz marrin pjesë në turne dhe në grupin e çmimeve. Për shembull, nëse 50 lojtarë paguajnë 20 dollarë, shuma totale e çmimeve do të jetë 1000 dollarë. Pra, nëse shuma ndahet mes dhjetë lojtarëve të parë, shuma mund të jetë minimale. Por hej, të drejtat e mburrjes janë tuajat nëse fitoni diçka. 

Këshilla për të gjetur bonusin më të mirë të kazinosë në internet

Puna është se pothuajse të gjitha faqet e basteve ofrojnë bonuse të mirëseardhjes dhe shpërblime besnikërie. Kjo mund ta bëjë zgjedhjen tuaj të drejtpërdrejtë disi konfuze. Pra, si i gjeni bonuset më të mira të kazinosë në internet? Më poshtë është lista e kontrollit:

Madhësia e bonusit

Kjo është gjëja e parë që shumica e lojtarëve shikojnë kur zgjedhin një bonus kazino, prandaj mos e nënvlerësoni madhësinë e bonusit. Asnjë lojtar i kazinosë nuk do të donte të zgjidhte një paketë bonus më të vogël sesa një më të madhe. Por kini kujdes sepse bonuset më të mëdha tërheqin po aq kërkesa më të mëdha bastesh, siç do ta shihni në pikën tjetër. 

Kërkesat e bastit

Kërkesa për bast ose për të luajtur është se sa herë lojtarët duhet të vënë bast paratë e bonusit për t'u tërhequr. Dhe po, kjo shkurton të gjitha shpërblimet. Supozoni se një kazino ofron një bonus mirëseardhjeje prej 200 dollarësh me një kërkesë bastesh 30 herë. Kjo do të thotë që lojtarët duhet të vënë bast bonusin prej $200 tridhjetë herë ($200 x 30) përpara se të tërheqin bonusin dhe çdo fitim. Pra, shmangni kërkesat më të larta të basteve.

Kufiri maksimal i basteve

Kazinotë mund të krijojnë justifikime të çalë për të anuluar përparimin dhe fitimet tuaja të bonusit. Këto faqe shpesh anulojnë përparimin tuaj të bonusit nëse kaloni kufirin maksimal të basteve. Shumica kazinove online lejoni lojtarët të përdorin 1 deri në 5 dollarë për raund në shumën e bonusit. Kjo është një arsye tjetër për të qenë të kujdesshëm ndaj atyre paketave jorealiste të mëdha bonus.

Kushtet e tjera të bonusit

Shtypja e imët e bonusit përfshin gjithashtu kushte të tjera që lojtarët duhet të plotësojnë. Shpesh, kazino do të specifikojë kohëzgjatjen për të cilën bonusi do të jetë aktiv. Kjo mund të jetë 5 deri në 30 ditë. Gjithashtu, kontrolloni kushtet e bonusit për të njohur lojërat e pranueshme, të cilat shpesh janë lojëra elektronike. Plus, fleta e bonusit mund të specifikojë depozitën minimale dhe metodat kualifikuese të depozitimit. 

Merr bonusin!

Bonuset janë gjëja më e mirë që mund t'i ndodhë çdo lojtari të kazinosë në internet. Përdorini ato për të testuar lojërat e kazinosë dhe për të fituar diçka në një ditë me fat. Por mos bini vetëm për ndonjë bonus. Sigurohuni që kushtet e bonusit të jenë miqësore me lojtarët duke lexuar mirë shtypjen e imët. Përveç kësaj, bëni kërkimin tuaj për të konstatuar se po kërkoni bonusin e duhur në kazinonë e duhur në internet.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme