Gabimet e zakonshme që bëjnë lojtarët me bonuset e kazinove në internet

Bonuset

2021-11-16

Benard Maumo

Bonuset e kazinosë online janë arsyeja pse disa lojtarë preferojnë të luajnë online. Sot, kazinotë në internet u ofrojnë lojtarëve bonuse si shpërblime të mirëseardhjes, kthim parash, pa depozitë dhe bonuse depozite. Disa madje do t'ju shpërblejnë me kohë lojërash falas për instalimin e aplikacionit të tyre celular.

Gabimet e zakonshme që bëjnë lojtarët me bonuset e kazinove në internet

Por sado joshëse që tingëllon, përdorimi i bonusit të kazinosë në internet me maturi është një aftësi për t'u zotëruar. Pra, ky artikull do të tregojë disa gabime të zakonshme të bonusit që duhen shmangur gjatë lojërat e fatit në kazino në internet.

Gabimi #1: Dështimi për të kuptuar bonuset e kazinosë

Përpara se të merrni në konsideratë pretendimin për bonusin e kazinosë, së pari njihni të gjitha bonuset e disponueshme në internet dhe si funksionojnë ato. Siç u tha në fillim, ka bonuse të shumta kazino të përshtatura për qëllime të ndryshme.

Për shembull, mund të merrni kohë për të mësuar se si funksionojnë bonuset e depozitave ose pa depozitave. Në disa raste, këto bonuse do të grumbullohen brenda shpërblimit tuaj të mirëseardhjes, plus disa rrotullime falas në krye. Në përgjithësi, mësoni një ose katër gjëra rreth bonuseve të kazinosë përpara se të vazhdoni.

Gabimi #2: Mosleximi i kushteve të bonusit

Pasi të keni veçuar promovimin më të mirë të bonusit për të kërkuar, tani është koha për të lexuar me kujdes faqen e kushteve dhe kushteve. Ndërsa leximi i gjithë faqes mund të jetë i lodhshëm, këtu do të mësoni lojërat e pranueshme (për rrotullime falas) dhe kërkesat e basteve.

Kushti i "playthrough" është numri i herëve që do të luani duke përdorur paratë e bonusit përpara se të arkëtoni. Gjithashtu, disa bonuse skadojnë pas një periudhe të caktuar. Pra, lexoni shtypjen e imët për të mësuar të gjithë këtë informacion.

Gabimi numër 3: Tërheqja shumë shpejt

Përpjekja për një tërheqje të hershme është një tjetër gabim i zakonshëm që lojtarët e rinj bëjnë me bonuset e kazinosë në internet. E vërteta është se përpjekja për të marrë para përpara se të plotësoni kërkesat e "playthrough" mund të anulojë fare fitimet tuaja pa depozitë.

Për shembull, nëse merrni një bonus pa depozite prej 20 dollarësh me një kërkesë 40x të luajtjes, do të thotë që 800 dollarë duhet të vihen bast përpara se të tërhiqni paratë. Pra, supozoni se ju fitoni $30 me bonusin dhe merrni para pasi keni vënë bast vetëm 500 $, kjo do të thotë se $30 është e vjetëruar. Dhe ju nuk e dëshironi këtë, apo jo?

Gabimi #4: Vendosja e kunjeve të mëdha

Nëse doni të zvogëloni paqëndrueshmërinë e bonuseve të kazinosë në internet, atëherë vendosja e basteve të mëdha është rruga përpara. Në fakt, shumica e lojtarëve e bëjnë këtë për të fituar fondet e tyre të bonusit sa më shpejt që të jetë e mundur. Por edhe pse mund të mendoni se jeni të zgjuar, realiteti është se shtëpia është më inteligjente se ju.

Zakonisht, kazinotë në internet kapin bastin maksimal që mund të bëni duke përdorur paratë e bonusit. Për shembull, një kazino mund t'i lejojë lojtarët të bastojnë me një maksimum prej $100 kur bonusi i tyre është aktiv. Shkuarja mbi këtë mund t'ju skualifikojë nga shpërblimi pa depozitim. Një gjë tjetër, vendosja e basteve të mëdha me bonusin tuaj do të çojë vetëm në humbje më të rëndësishme dhe më të dhimbshme.

Gabimi #5: Pretendimi i të njëjtit bonus veçmas

Shumica e bonuseve të kazinosë supozohet të jenë shpërblime një herë. Me fjalë të tjera, kazinotë nuk ofrojnë bonuse shumë herë për të rritur shanset tuaja për të fituar. Nëse kjo ndodh, atëherë shanset janë të mëdha që ky mund të jetë një problem softueri.

Por sido që të jetë, pretendimi i një bonusi të vetëm do t'ju vendosë në listën e "abuzuesve të bonusit". Më pas, do të gjeni të gjithë përparimin tuaj të bonusit të anuluar dhe të konfiskuar. Dhe në skenarët më të keq, kazinoja do t'ju ndalojë. Pra, kërkoni bonusin vetëm një herë dhe vazhdoni. As regjistrimi i llogarive të shumta të kazinove do të shpëtojë lëkurën tuaj në këtë rast.

konkluzioni

Kushtet e lidhura me bonuset e kazinosë në internet ndonjëherë mund të jenë të padrejta. Megjithatë, asnjë kazino nuk është në misionin për të frustruar lojtarët e saj nëse i ndiqni me kujdes rregullat e tyre. Thjesht lexoni me kujdes kushtet e bonusit dhe zbatojini ato në letër. Pjesa tjetër ka të bëjë me Lady Luck dhe pak aftësi.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme