A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Bonusi VIP

2023-02-04

Benard Maumo

Bonuset e kazinosë në internet vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme. Lojtarët e rinj të kazinosë mund të marrin bonuse pa depozita, bonuse depozitash dhe rrotullime falas. Por faqet e lojërave të fatit e dinë se besnikëria nuk është e lirë në një industri me konkurrencë të ashpër. Këto kazino ofrojnë shpërblime VIP dhe programe të tjera besnikërie për të mbajtur lojtarë besnikë. Pra, cilat janë programet VIP dhe si krahasohen ato me bonuset standarde të kazinosë? Vazhdoni të lexoni për të mësuar!

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Çfarë është një program VIP i Kazinosë?

Humbja e një klienti në konkurs është rezultati më i keq i mundshëm për çdo vend kumari. Është madje një makth nëse lojtari në fjalë herë pas here luan shuma të konsiderueshme parash. Mos harroni se kazinotë janë biznese si çdo tjetër dhe varen nga bastet tuaja me para reale për të bërë fitime. Pra, humbja e një lojtari është krejtësisht jashtë ekuacionit.

Arsyeja kryesore pse faqet më të mira të kazinove në internet në 2023 Oferta e programeve VIP është për të mbajtur lojtarë besnikë. Në pjesën më të madhe, lojtarët do të duhet të provojnë besnikërinë e tyre duke luajtur kumar duke përdorur para të vërteta për ca kohë për të marrë anëtarësimin prestigjioz VIP. Megjithatë, regjistrimi në programin VIP të kazinosë menjëherë pas bërjes së një depozite minimale është i mundur.

Ja se si funksionojnë programet VIP; çdo para reale e vënë bast do të tërheqë një numër të caktuar pikësh në tabelën VIP. Zakonisht, një monedhë e vetme e vënë bast do t'ju fitojë një pikë të vetme VIP. Më pas, ndërsa mblidhni më shumë pikë VIP, do të ngjiteni në shkallët VIP dhe do të shijoni përfitime më të mëdha dhe më të mira VIP. Për shembull, një program VIP mund të ketë katër nivele: Bronz, Argjend, Ar dhe Diamant.

Si ndryshojnë programet VIP nga bonuset standarde të kazinosë

Shpërblimet VIP ndryshojnë nga bonuset standarde të kazinosë në shumë mënyra. Para së gjithash, lojtarët fitojnë statusin VIP pasi grumbullojnë një numër të caktuar pikësh duke luajtur duke përdorur para të vërteta. Por me bonuset tipike të kazinosë, ju do t'i kërkoni shpërblimet pasi të përmbushni kushte specifike. Për shembull, ju mundeni kërkoni bonuse të kazinosë në internet si bonuset e depozitave, bonuset e ringarkimit dhe bonuset pa depozite pas krijimit të një llogarie dhe bërjes së një depozite minimale. Vini re se kjo është një gjë vetëm një herë. 

Një tjetër ndryshim kritik është disponueshmëria. Ndërsa bonuset standarde të kazinosë ofrohen rreptësisht në internet, programet VIP mund të jenë të disponueshme në një kazino me bazë tokësore. Kazinotë me tulla dhe llaç mund t'u ofrojnë lojtarëve besnikë përfitime VIP për t'i inkurajuar ata të vizitojnë më shpesh vendin. Por mbani mend se bonuset VIP mund të mos jenë të disponueshme në disa rajone. Në prill 2021, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar u ndaluan kazinove të pranojnë lojtarë nën 25 vjeç në skemat e tyre VIP. 

Përfitimet e Shpërblimeve VIP të Kazinosë

Anëtarësimet VIP mund të duken frikësuese, veçanërisht për lojtarët e kazinosë për herë të parë. Por lojtarët me përvojë e dinë se këto shpërblime mund të jenë jashtëzakonisht të dobishme në kazino. Pra, pa mëdyshje të mëtejshme, më poshtë janë përfitimet e të qenit anëtar VIP në kazino:

Bonuset dhe promovimet ekskluzive

Lojtarët VIP mund të përfitojnë nga bonuse më të mëdha dhe oferta speciale të personalizuara të përshtatura për të përmbushur stilin tuaj unik të lojës. Për shembull, shumica e faqeve të lojërave të fatit dihet se u ofrojnë lojtarëve VIP bonuse të rifreskimit deri në 500%. Në një skenar tipik, përqindja nuk do të kalonte 100%. Përveç kësaj, disa bonuse VIP janë në dispozicion vetëm për klubin ekskluziv VIP. 

Rritja e kufijve të depozitave dhe tërheqjeve

Shumë kazino online kanë kufij depozitash dhe tërheqjesh. Kufiri minimal i depozitave shpesh bie në të gjithë bordin, ndërsa kufiri i tërheqjes mund të varet nga specifikat Metodat bankare të kazinosë në internet. Kartat e debitit/kreditit si Visa, MasterCard, Maestro dhe American Express zakonisht kanë kufij më të lartë se kuletat elektronike si PayPal dhe Skrill. Fitimi i një anëtarësimi VIP do të ndihmojë në shmangien e këtyre shqetësimeve, sepse kazinoja do të heqë çdo kufi transaksioni. 

Pagesat e menjëhershme të kazinosë

Nëse jeni një lojtar me përvojë në kazino, do ta dini se sa e vështirë është të presësh për një pagesë të vonuar. Disa kazino do t'ju thonë se pagesat do të përpunohen brenda 24 orëve, vetëm për të marrë disa ditë. Por nëse jeni një lojtar VIP, pagesat zakonisht janë të menjëhershme. Sigurisht, kjo është nëse jeni duke përdorur një portofol elektronik, kartë krediti/debiti ose monedhë dixhitale. 

Pritës personal VIP 24/7

Si ndihet kur të caktohet një host personal VIP i cili do të trajtojë të gjitha çështjet e llogarisë suaj? Pasi të keni arritur nivelin më të lartë të skemës VIP, kazinoja mund t'ju japë një menaxher llogarie personale. Pritësi VIP do t'ju ndihmojë të mbani gjurmët e financave tuaja, të dini statusin e transaksioneve tuaja, t'ju përditësojë për shpërblimet e ardhshme VIP dhe më shumë. Thjesht nuk bëhet kurrë më mirë në kazino!

Qasje në lojëra vetëm VIP

Kazinotë në internet përditësojnë shpesh ofertat e tyre të lojërave. Dhe për të vlerësuar reagimet e lojtarëve ndaj shtesave të reja, këto kazino mund t'u japin disa lojtarëve kredite bastesh falas për të luajtur falas. Lojtarët VIP zakonisht do të jenë të parët që do të luajnë titujt e lojërave të reja. Çfarë është më e mira? Çdo fitim që bëni nga seancat falas janë tuajat për t'u mbajtur. 

Shlyeni pikët VIP

Ju duhet të pyesni veten se çfarë ndodh me pikët VIP që grumbulloni. Përveç marrjes së dhuratave dhe trajtimeve unike pas grumbullimit të një numri të caktuar pikësh VIP, ju mund t'i shlyeni ato edhe si kredite kazino. Kjo mund të jetë e dobishme nëse dëshironi luaj lojra kazino online por nuk kanë buxhet të mjaftueshëm. Vini re se paratë e bonusit zakonisht nuk mund të tërhiqen. 

Gjërat për t'u marrë parasysh me Shpërblimet VIP të Kazinosë

Shpërblimet VIP të kazinosë online kanë pjesën e tyre të drejtë të përfitimeve. Por ka disa të meta. Si fillim, lojtarët duhet të bëjnë një investim të rëndësishëm për të marrë statusin VIP. Tani merrni parasysh këtë; lojtarët mund të kenë nevojë për të paktën 2,500 pikë për të marrë një promovim të nivelit VIP në një kazino online. Pra, nëse çdo pikë VIP është e barabartë me të luajturit për 1$, duhet të luani kumar për 2500$ për të marrë promovimin. 

Një tjetër pengesë e programeve VIP është varësia nga kumari. UKGC ndaloi disa lojtarë që të merrnin trajtim VIP sepse hulumtimi i tyre dëshmoi se mund të katalizojë problemin e kumarit midis lojtarëve. Kjo mund të jetë e vërtetë, sepse disa lojtarë të kazinosë mund të mashtrohen lehtësisht me përpjekjet e tyre për t'u bërë lojtarë VIP. Dhe siç u tha më parë, anëtarësimi VIP nuk është i lirë në shumicën e kazinove online. 

Fjalët e fundit

Ky shkrim mund të konkludojë se programet VIP janë disa nga bonuset më të gjera të kazinosë në internet. Lojtarët VIP gëzojnë shumë përfitime, duke përfshirë shërbimet thelbësore si kufijtë më të lartë të transaksioneve, pagesat e menjëhershme dhe mbështetjen e klientit 24/7. Por mos harroni se mund të duhet pak kohë për të marrë statusin VIP. Pra, mos u fiksoni për të qenë një lojtar VIP, dhe luani kumar me përgjegjësi.

Të rejat e fundit

Yggdrasil lëshon kombinimin e frutave me shumë potencial frutash
2023-05-25

Yggdrasil lëshon kombinimin e frutave me shumë potencial frutash

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
Betwinner
Betwinner:100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë