Bonuset e depozitave të kazinosë kundrejt bonuseve pa depozita: Cili është i duhuri për ju?

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
Fact CheckerDylan ThomasFact Checker

Çdo lojtar i kazinosë i pëlqen bonuset, dhe kjo është arsyeja pse shumica e kazinove në internet janë bujare me bonuset e tyre. Dy nga llojet më të njohura të bonuseve janë bonuset e depozitave të kazinosë dhe bonuset pa depozita.

Thënë kjo, të dyja këto bonuse kanë për qëllim ta bëjnë atë më emocionues për lojtarët që janë tashmë të rregullt në një kazino online. Për më tepër, ajo tërheq edhe lojtarë të rinj. Por ka gjithmonë një debat se cili bonus është më i mirë, bonusi i depozitave apo ai pa depozitë. Epo, lojtarët nuk duhet të shqetësohen më për këtë pasi ne kemi shpjeguar gjithçka rreth këtyre dy bonuseve, së bashku me atë se cili është më i mirë.

Bonuset e depozitave të kazinosë kundrejt bonuseve pa depozita: Cili është i duhuri për ju?

Bonuset e depozitave

Sa herë që një lojtar bën depozitimin e tij të parë në llogarinë e tij të kazinosë, ai merr një bonus depozite. Sidoqoftë, varet nga kazino nëse lojtari mund të marrë një bonus për çdo depozitë. Shuma e bonusit është zakonisht një përqindje e shumës së depozitës, me përqindje që ndryshon në varësi të kazinosë. Për shembull, një kazino mund të sigurojë një bonus depozite prej 50% deri në 1000 dollarë. Me fjalë të tjera, nëse një lojtar depoziton 1000 dollarë, ai do të marrë gjithashtu 500 dollarë para bonus për të luajtur.

Bonuset e depozitave mund të vijnë në forma të ndryshme. Disa kazino mund të ofrojnë një bonus mirëseardhjeje që shpërndahet në depozitat e para që bën një lojtar, ndërsa të tjerët mund të ofrojnë të ringarkojnë bonuse për të inkurajuar lojtarët të vazhdojnë të luajnë dhe të depozitojnë. Më poshtë janë bonuset më të zakonshme të depozitave:

  • Bonusi i mirëseardhjes: Ky është një bonus që u ofrohet lojtarëve të rinj kur ata bëjnë depozitën e tyre të parë në kazino. Zakonisht është bonusi më i madh që ofron një kazino dhe mund të jetë një përqindje e shumës së depozitës, një shumë fikse ose një kombinim i të dyjave.
  • Bonusi i ringarkimit: Ky është një bonus që u ofrohet lojtarëve kur bëjnë një depozitë. Megjithëse përqindja është zakonisht më e ulët se bonusi i mirëseardhjes, mund të jetë ende një mënyrë e mrekullueshme për të fituar disa para shtesë bonus.
  • Bonusi i Lartë i Roller: Ky është një bonus i krijuar për lojtarët që duan të luajnë për shuma të mëdha parash. Zakonisht është një përqindje më e lartë se bonusi standard i mirëseardhjes, por gjithashtu kërkon një depozitë më të madhe.
  • Bonusi i mënyrës së pagesës: Është një bonus ekskluziv që u jepet vetëm atyre që bëjnë pagesa duke përdorur mënyrat e pagesës si kuletat elektronike. Zakonisht është një përqindje e vogël, por mund të jetë një bonus i mirë i shtuar për lojtarët që preferojnë një mënyrë specifike pagese.

Bonuset pa depozita

Ato u jepen lojtarëve pa kërkuar një depozitë. Këto bonuse janë shpesh më të vogla se bonuset e depozitave, por ato i lejojnë lojtarët të provojnë kazinonë pa pasur nevojë të rrezikojnë asnjë nga paratë e tyre. Bonuset pa depozitë mund të vijnë në formën e rrotullime falas në lojëra elektronike, patate të skuqura falas për të luajtur lojëra tavoline, apo edhe një bonus të vogël në para që mund të përdoret luani ndonjë lojë në kazino. Më poshtë janë më të zakonshmet bonuse pa depozitë:

  • Rrotullime falas: Ky është një bonus që u jep lojtarëve një numër të caktuar rrotullimesh falas në një lojë specifike slot. Çdo fitim i fituar nga këto rrotullime falas zakonisht i nënshtrohet kërkesave të bastit.
  • Bonusi i luajtjes falas: Ai u jep lojtarëve një shumë të caktuar parash që ata mund të shpenzojnë për të marrë pjesë çdo lojë e ofruar nga kazino online. Edhe pse kjo ofertë është zakonisht më e ulët se një bonus mirëseardhjeje, megjithatë mund të jetë një mundësi fantastike për të testuar kazinonë.
  • Bonusi i kthimit të parave: Ky është një bonus që u jep lojtarëve një përqindje të humbjeve të tyre si para në dorë bonus. Zakonisht u ofrohet lojtarëve që kanë luajtur në kazino për një kohë dhe kanë pësuar disa humbje.
  • Bonusi i besnikërisë: Vetëm ata lojtarë që kanë luajtur në atë kazino për një kohë të gjatë kanë të drejtë për këtë ofertë unike. Bonusi mund të jetë çdo gjë nga rrotullimet falas, paratë ose çdo shpërblim tjetër që kazinoja u ofron lojtarëve të tyre bazuar në programin e tyre të besnikërisë (ndryshon nga kazino në kazino).

Dallimet midis bonuseve të depozitave dhe pa depozitave

Bonuset e depozitave kërkojnë që lojtarët të bëjnë një depozitë, por bonuset pa depozitim jo. Ky është dallimi kryesor midis dy llojeve të bonuseve. Megjithatë, ka variacione shtesë për të cilat lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm.

Madhësia e bonusit është një nga variacionet kryesore. Bonuset e depozitave janë përgjithësisht shumë më të mëdha se bonuset pa depozita. Një bonus pa depozitë mund të vlejë vetëm 10 dollarë ose 20 dollarë, por një bonus depozite mund të vlejë shumë më tepër se kaq.

Bonuset e depozitave zakonisht vijnë me kërkesa për bast, që do të thotë se lojtarët duhet të bastojnë një shumë të caktuar parash përpara se të tërheqin çdo fitim të fituar nga bonusi. Bonuset pa depozitë mund të kenë gjithashtu kërkesa për baste, por këto janë zakonisht më të ulëta se ato të bashkangjitura me bonuset e depozitave.

Cili është më i mirë?

Përgjigja se cila është më e mira varet nga preferencat e çdo lojtari.

Për lojtarët që janë të papërvojë në lojërat e fatit dhe nuk doni të investoni fare para, një opsion pa depozitim mund të jetë fantastik. Ata mund të kenë një ide se çfarë ka për të ofruar kazinoja duke luajtur një ose dy herë me paratë falas që sapo kanë marrë pa shpenzuar asnjë qindarkë.

Megjithatë, nëse një lojtar nuk e ka problem të shpenzojë para dhe dëshiron të bëhet një lojtar i rregullt i kazinosë, atëherë bonuset e depozitave mund të jenë të mira për të. Lojtarët do të marrin deri në 100% të parave të tyre të depozituara (ndryshon nga kazino në kazino), por ata do të duhet të plotësojnë kërkesat e basteve, gjë që është më e mirë vetëm për lojtarët që duan të luajnë realisht.

Gjithkush ka këndvështrimin e vet, kështu që nuk do të jetë e drejtë të thuhet se një bonus është më i lartë se tjetri. Disa lojtarë do të donin bonuset e depozitave, ndërsa disa do të mendonin se bonuset pa depozite janë më të dobishme. Në fund, gjithçka varet nga preferencat personale.

konkluzioni

Bonuset e depozitave të kazinosë dhe bonuset pa depozite janë të dyja opsione të shkëlqyera për lojtarët që kërkojnë pak para shtesë bonus. Ndërsa ata kanë disa dallime kryesore, të dy llojet e bonuseve mund të jenë një mënyrë e shkëlqyer për të rritur bankrollin e një lojtari dhe për t'u dhënë atyre më shumë shanse për të fituar. Në fund të fundit, zgjedhja midis bonuseve të depozitave dhe pa depozitave varet nga lojtari individual dhe preferencat e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Cili bonus kazino është më i mirë - një depozitë apo një pa depozitë?

Të dy shpërblimet janë mjaft të mira, por nuk mund të themi se cili bonus, pasi të dyja janë krejtësisht të ndryshme. Një bonus depozite ofron bonuse të mëdha për lojtarët pasi ata do të marrin deri në 100% të çdo gjëje që kanë depozituar. Ndërsa nga ana tjetër, një bonus pa depozitë është thjesht para falas, kështu që lojtarët nuk duhet të bëjnë një depozitë, por ato nuk janë aq masive sa janë bonuset e depozitave. Pra, varet se çfarë mendon një lojtar.

A ka ndonjë anë negative për të pranuar një bonus?

Sigurisht, marrja e një bonusi mund të ketë të meta. Përpara se të tërhiqen ndonjë fitim, disa bonuse kanë kërkesa të rrepta bastesh që duhet të plotësohen. Gjithashtu, shumë bonuse mund të kenë kufizime në lojërat që mund të luhen duke përdorur paratë e bonusit.

A mund të pretendojnë lojtarët bonuse për depozitat dhe ato pa depozita?

Në të vërtetë, lojtarët kanë të drejtë të pretendojnë të dy kategoritë e bonusit.

Si funksionojnë kërkesat e basteve?

Kërkesat e bastit janë kushte që duhet të plotësohen përpara se çdo fitim nga një bonus të mund të tërhiqet. Zakonisht ato shprehen si shumëfish i shumës së bonusit. Për shembull, nëse një bonus ka një kërkesë për bast 30 herë dhe shuma e bonusit është 100 dollarë, lojtari duhet të vë bast 3,000 dollarë përpara se të tërhiqet ndonjë fitim.

A mund të tërheqin lojtarët fondet e bonusit?

Lojtarët zakonisht mund të tërheqin fondet e bonusit pasi të kenë përmbushur kërkesat e basteve. Megjithatë, disa bonuse mund të kenë kufizime se sa nga fondet e bonusit mund të tërhiqen.

A janë të disponueshme bonuset për të gjithë lojtarët?

Fatkeqësisht, jo të gjithë lojtarët kanë të drejtë për stimuj. Disa përfitime mund të jenë ekskluzive për lojtarë të rinj, ndërsa të tjerat mund të jenë të arritshme vetëm për lojtarët nga kombe të veçanta.

Cili është bonusi më i mirë i depozitave në kazino në internet?

Cili është bonusi më i mirë i depozitave në kazino në internet?

Kazinotë në internet po arrijnë lartësi të reja të popullaritetit, dhe për shkak të kësaj, më shumë lojtarë po i bashkohen tregut. Për të mbajtur lojtarët në kazino, ata ofrojnë bonuse depozitash dhe ato vijnë në shumë lloje të ndryshme. Megjithatë, ka ende disa lojtarë që nuk janë në dijeni të këtyre bonuseve të depozitave.

Të mirat dhe të këqijat e bonuseve të depozitave të kazinosë

Të mirat dhe të këqijat e bonuseve të depozitave të kazinosë

Bonuset e depozitave janë një nga ato shpërblime të shkëlqyera dhe me siguri tërheqin lojtarë të rinj dhe i mbajnë të rregullt të angazhuar në kazinonë online. Por, çka nëse ju themi se ka më shumë për vetëm profesionistët për bonuset e depozitave? Epo, ka padyshim shumë avantazhe të bonuseve të depozitave, kështu që do të kishte edhe disavantazhe, apo jo? Nëse lojtarët nuk e dinë tashmë këtë, atëherë mos u shqetësoni, pasi ne do të shpjegojmë gjithçka në lidhje me bonuset e depozitave.