A janë bonuset e kazinove në internet më të mëdha se bonuset e librave sportiv?

Bonuset

2021-10-31

Industria e iGaming është një industri konkurruese. Sot, më e mira kazinove online dhe librat sportiv ofrojnë shpërblime në para dhe baste falas për të ndihmuar në joshjen dhe mbajtjen e lojtarëve. Por megjithëse shumica e faqeve të lojërave të fatit ofrojnë shërbime kazinoje dhe librash sportiv, shpërblimet e bonusit vijnë veçmas.

A janë bonuset e kazinove në internet më të mëdha se bonuset e librave sportiv?

Tani, për ata që janë mjaft të etur, do të kuptoni se bonuset e kazinosë në internet janë 5 herë ose edhe 10 herë në madhësinë e bonuseve të librave sportiv. Pra, pse është kështu? Dhe a janë të përdorshme bonuset e kazinosë në internet në bastet sportive dhe anasjelltas? Këtu është e gjithë e vërteta!

Bonuset e kazinosë vs. Bonuset e Librit Sportiv

Pas regjistrimit për një llogari në kazino ose libër sportiv në internet, lojtarët marrin rrotullime falas ose baste falas. Në shumicën e rasteve, këto shërbime bastesh ofrojnë gjithashtu bonuse pa depozite për lojtarët e rinj.

Nga ana tjetër, lojtarët besnikë marrin shpërblime si kthim parash, bonuse depozitash, trajtime VIP, etj. Prandaj, nuk ka shumë për të dalluar bonuset e kazinosë në internet nga bonuset e librave sportiv.

Por këtu gjërat bëhen shumë më të qarta. Kazinotë më të mira në internet u japin lojtarëve më shumë para bonus për t'i përdorur në lojërat e kazinosë sesa ofrojnë librat sportiv. Pse kështu?

Shtëpia Edge fiton gjithmonë

Lojtarët e kalitur të kazinosë e dinë se "shtëpia fiton gjithmonë" pavarësisht se çfarë. Pra, ndërsa bastet sportive kanë të bëjnë me kërkimin e thellë dhe vendosjen e basteve të sakta, lojërat e kazinosë janë programuar për t'i siguruar shtëpisë një avantazh ndaj lojtarëve.

Shpesh, shumica e lojërave të kazinosë vijnë me një tarifë RTP (Kthimi te lojtari). Në thelb, kjo do të thotë që kazinoja është e siguruar për disa kthime nëse një lojtar e humbet bastin ose e fiton atë.

Për shembull, nëse një lojë ka një avantazh shtëpie prej 5%, kjo do të thotë që kazinoja merr 5 dollarë për çdo bast prej 100 dollarësh që bëni. Kjo i garanton shtëpisë një fitim dhe siguron që një lojtar të humbasë më shumë nëse vazhdon të luajë.

Kërkesa për bast

Kazinoja shpesh i bashkangjit kërkesat për lojëra ose baste bonuse për t'u siguruar që skaji i shtëpisë merret me ju tërësisht. Mbani mend, më shumë kohë për të luajtur do të thotë më shumë humbje, dhe kërkesa e bastit është në thelb numri i herëve që luani duke përdorur shumën e bonusit përpara se ta tërhiqni atë.

Për shembull, një kazino mund të bashkojë një normë 20x të luajtjes në një bonus prej 200 dollarësh. Tani kjo do të thotë që ju duhet të luani me të paktën 4000 dollarë përpara se të arkëtoni paratë e bonusit dhe çdo fitim. Deri në kohën që do të keni përmbushur kërkesat, kazino do të ketë rikuperuar bonusin prej 200 dollarësh plus më shumë.

Por kur vini bast në një libër sportiv, nuk do të keni nevojë të shqetësoheni për avantazhin e shtëpisë dhe taktikat e ekipit për ditën. Sidoqoftë, lexoni me kujdes termat dhe kushtet e bonusit për të shmangur çdo ndërlikim me bonuset e librave sportiv.

A mund të përdoren bonuset e kazinosë në bastet sportive?

Gjasat janë që kazinoja juaj e preferuar në internet të ofrojë gjithashtu shërbime të librave sportiv. Por mund t'ju zhgënjejë të dini se bonuset e kazinosë nuk mund të përdoren në bastet sportive dhe anasjelltas.

Kjo për shkak se operatorët përshtatin promovimet e tyre për lojëra të ndryshme. Zakonisht, bonuset e kazinove në internet mund të përdoren vetëm në makinat e fatit, megjithëse disa lejojnë kontribute në lojërat e tavolinës.

Por për fat të mirë, disa operatorë ofrojnë bonuse universale pa depozite ose depozite, megjithëse gjetja e një të tillë mund të jetë e vështirë. Sido që të jetë rasti, ka një ton falas si për adhuruesit e basteve sportive ashtu edhe për lojërat e kazinosë.

konkluzioni

Në përgjithësi, kazinotë në internet ofrojnë stimuj më të mëdhenj për lojtarët sesa librat sportiv. Megjithatë, kazinoja e di se skaji i shtëpisë do të sigurojë që ata të mos dalin kurrë jashtë biznesit. Kjo është arsyeja pse bonuset e kazinosë janë më fitimprurëse për operatorët sesa bonuset e librave sportiv.

Përveç kësaj, lojtarët nuk mund të përdorin bonuset e kazinosë në bastet sportive, përveç në raste të jashtëzakonshme. Në mënyrë tipike, faqja e lojërave të fatit do të përshtatë marrëveshje të veçanta për të dyja shërbimet. Pra, lojtarët inteligjentë mashtrojnë mes të dyjave dhe kërkojnë bonuse në të dyja llogaritë.

Të rejat e fundit

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic
2023-09-28

Përgatituni për ngjarje argëtuese në Hot Chilli Fest të organizuar nga Stakelogic

Lajme