Lajme

April 5, 2022

1xBet premton 1 milion € në ndihmë humanitare për Ukrainën

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherPriya PatelResearcher

1xBet, një kompani botërore e bastbërësit dhe teknologjisë me bazë në Qipro, ka bërë një 1 milion euro donacion për bamirësi dhe organizatat e ndihmës në përgjigje të krizës humanitare në rritje në Ukrainë. 

1xBet premton 1 milion € në ndihmë humanitare për Ukrainën

Për më tepër, 1xBet vazhdon të ofrojë mbështetje të plotë për qindra punonjësit e saj në Ukrainë dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë në të ardhmen. Ajo po bën gjithçka që është e mundur për të mbrojtur sigurinë e tyre dhe të familjeve të tyre.

Përfaqësuesi i 1xBet deklaroi se të gjithë në kompani janë thellësisht të shqetësuar nga ngjarjet në Ukrainë dhe shpresojnë se do të gjendet një zgjidhje diplomatike për të sjellë paqen në vend. 

"Ne jemi thellësisht të pikëlluar nga kriza në Ukrainë dhe shpresojmë për një zgjidhje paqësore sa më shpejt të jetë e mundur," tha zëdhënësi. “Ne kemi shumë punonjës në vend, siguria dhe mirëqenia e të cilëve janë prioriteti ynë kryesor dhe do të bëjmë gjithçka që kemi në dorë për t'i ndihmuar ata dhe të dashurit e tyre

Zëdhënësi deklaroi gjithashtu se 1xBet do të ofrojë mbështetjen e nevojshme për të bashkëpunuar me organizatat bamirëse të Ukrainës: "Përveç kësaj, ne shpresojmë se zotimi që kemi shpallur sot do të sigurojë ofrimin e mbështetjes urgjente praktike për shumë ukrainas të tjerë. Mendimet dhe lutjet tona mbeten me miliona e njerëzve në vend në këtë kohë shumë të vështirë”

Më shumë informacion mbi zotimin 1 milion euro do të publikohen më vonë.

1xBet premton 1 milion € në ndihmë humanitare për Ukrainën

Foto: Kiev, kryeqyteti i Ukrainës

Rreth 1xBet

1xBet, me qendër në Qipro, është një prodhues ndërkombëtar bastesh premierë, i vlerësuar me çmime, dhe kompani teknologjike. 1xBet operon në mbi 20 vende në Amerikën Latine, Evropë, Afrikë dhe Azi, duke punësuar mbi 5000 njerëz. Kompania është njohur dhe ka marrë nderime të shumta në SBC Awards, International Gaming Awards dhe Global Gaming Awards.

1xBet është gjithashtu një sponsor kryesor i ligave kryesore të futbollit, si La Liga në Spanjë dhe Seria A në Itali, dhe është sponsori zyrtar i Kupës së Kombeve të Afrikës. 1xBet ka qenë partneri zyrtar i basteve i klubeve të ndryshme të nivelit të lartë si një kompani që bashkëpunon vetëm me më të mirët.

Futbollistët mund të vendosin baste para ndeshjes për një sërë aktivitetesh, ku futbolli, UFC dhe sportet elektronike janë ndër më të spikaturat. Çdo ditë, rreth 1000 ngjarje nga më shumë se 90 sporte janë në dispozicion.

Si një besimtar i patundur në lojërat e fatit të përgjegjshëm, 1xBet ka miratuar një politikë strikte që synon të minimizojë ndikimet negative të lojërave të fatit me probleme duke nxitur një përvojë të sigurt dhe të këndshme për të gjithë klientët e saj. 1xBet nuk ofron produktet ose shërbimet e saj në Rusi ose në Mbretërinë e Bashkuar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay
2024-05-25

Dystopia: Rruga Rebel: Një Epokë e Re e Lojërave Slot nga Octoplay

Lajme