Spinamba Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

SpinambaResponsible Gambling
CASINORANK
7.73/10
BonusBonus 3,000 dollarë + 100 rrotullime falas
Mbështetje 24/7 e disponueshme
Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
Sportet virtuale të disponueshme
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mbështetje 24/7 e disponueshme
Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
Sportet virtuale të disponueshme
Spinamba is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Spinamba Casino ofron veçori të ndryshme që mund t'i përdorni për t'ju ndihmuar të kontrolloni lojën tuaj të fatit. Varësia nga bixhozi është një çështje serioze që nuk duhet ta anashkaloni dhe duhet të merrni të gjitha masat e nevojshme për t'i mbajtur gjërat nën kontroll.

Shumë organizata të ndryshme do t'ju ndihmojnë të përballeni me problemin tuaj. Ju mund të kontaktoni dikë nga organizatat e mëposhtme për udhëzime dhe këshilla:

BeGambleAware – kjo është një organizatë e pavarur jofitimprurëse që ndihmon në parandalimin dhe trajtimin e varësisë ndaj lojërave të fatit.

Këshilli përgjegjës i lojërave të fatit – kjo është një tjetër organizatë e pavarur jofitimprurëse që ekziston prej më shumë se 35 vitesh. Ata janë lider në parandalimin e problemeve të lojërave të fatit në Kanada dhe në mbarë botën.

Kufiri i depozitave

Kufiri i depozitave

Ju keni mundësinë të kufizoni depozitën tuaj. Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'i mbajtur gjërat më shumë në kontroll. Ne i këshillojmë lojtarët që në momentin që krijojnë llogarinë e tyre të përfitojnë nga kjo veçori. Në këtë mënyrë nuk do të tundoheni të kaloni kufirin tuaj.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Nëse nuk jeni të sigurt nëse bixhozi juaj po del jashtë kontrollit apo jo, mund të bëni testin e vetëvlerësimit. Ky është një grup pyetjesh që do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë zakonet tuaja të lojërave të fatit. Nuk mund të thuhet se duhet të jeni të sinqertë kur u përgjigjeni pyetjeve të mëposhtme:

 • A shmangni shkuarjen në punë apo shkollë, për të pasur më shumë kohë për të luajtur?
 • A luani për të kaluar pak kohë kur jeni të mërzitur?
 • A luani vetëm për një kohë të gjatë?
 • A ju thonë njerëzit se kaloni shumë kohë duke luajtur bixhoz?
 • A kaloni më shumë kohë duke luajtur bixhoz sesa me familjen tuaj?
 • A gënjeni për të mbuluar kohën që kaloni duke luajtur bixhoz?
 • A vidhni para për të sponsorizuar lojërat tuaja të fatit?
 • Ndiheni të gatshëm të shpenzoni para për diçka tjetër?
 • A luani derisa të humbni të gjitha paratë tuaja?
 • A ndiheni të dëshpëruar pasi humbisni të gjitha paratë tuaja?
 • A ndjeni një dëshirë për të luajtur kumar kur ndiheni të zhgënjyer ose të zemëruar?
Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi është një veçori e shkëlqyeshme që duhet ta keni parasysh nëse keni probleme me kontrollin e lojërave të fatit. Kjo do t'ju lejojë të përjashtoni veten nga kumari për një periudhë të caktuar. Gjatë kësaj kohe nuk do të mund të depozitoni fonde në llogarinë tuaj dhe të luani lojëra për para të vërteta.

Kazinoja do të respektojë vendimin tuaj dhe nuk do t'ju dërgojë asnjë material promovues gjatë kësaj kohe.

Problemi i lojërave të fatit

Problemi i lojërave të fatit

Nëse e gjeni veten duke menduar për lojërat e fatit gjatë gjithë kohës dhe akoma më keq nëse e gjeni veten duke shpenzuar para që nuk i keni, atëherë është koha për të marrë ndihmë. Varësia nga kumari, ashtu si çdo varësi është një çështje serioze dhe në disa raste, mund t'ju duhet gjithashtu të kërkoni ndihmë profesionale.

Ka shumë organizata të ndryshme të cilave mund t'u drejtoheni për udhëzime dhe këshilla dhe ne do t'i rendisim disa prej tyre këtu:

 1. Be Gamble Aware – kjo është një organizatë jofitimprurëse që do të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e varësisë nga kumari. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit: www.begambleaware.org.

 2. GamCare – kjo është një organizatë lider që ofron këshilla dhe ndihmë në zgjidhjen e pasojave të lojërave të fatit në MB. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit: www.gamcare.org.uk.

 3. Kumarxhinj Anonim – ky është një komunitet i burrave dhe grave që janë mbledhur për të ndihmuar njerëzit që po kalojnë të njëjtat probleme si ata. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit www.gamblersanonymous.org.uk.

 4. Terapia e bixhozit – kjo është një organizatë që operon brenda Britanisë së Madhe. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit: www.gamblingtherapy.org.

 5. Këshilli i përgjegjshëm i lojërave të fatit - kjo është një organizatë e pavarur jofitimprurëse që ka qenë lider në parandalimin e problemeve të lojërave të fatit në të gjithë botën. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit: https://responsiblegambling.org/.

 6. Biseda në lojë – ky është një komunitet mbështetës që i ndihmon njerëzit duke i lejuar ata të ndajnë mendimet dhe shqetësimet e tyre. Ju mund të lexoni histori frymëzuese të të tjerëve dhe të ndani edhe tuajat. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit: www.gamtalk.org.

 7. Shoqata Gordon Moody - kjo është një organizatë që ofron këshilla për lojtarët e prekur nga kumari dhe mbështetje inovative terapeutike me cilësi të lartë. Mund t'i gjeni në faqen e mëposhtme të internetit: www.gordonmoody.org.uk.

Ruajtja e kontrollit

Ruajtja e kontrollit

Ajo që duhet të kuptoni edhe para se të filloni të luani në një kazino online është se kumari është një formë argëtimi. Kjo është diçka që mund ta bëni kur keni pak kohë për të vrarë, dhe jo ta shihni atë si një formë të fitimit të të ardhurave. Këtu janë disa gjëra që duhet të keni parasysh sa herë që luani një lojë:

 • Të luash lojëra duhet të jetë një proces relaksues.
 • Kur humbni, kjo është pjesë e lojës dhe nuk duhet të përpiqeni të rifitoni paratë që keni humbur.
 • Asnjëherë mos luani me paratë që nuk mund të përballoni të humbni.
 • Nëse besoni se kumari po del jashtë kontrollit, atëherë duhet të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe ata do t'ju ndihmojnë të vendosni se çfarë të bëni.