Spinamba Rishikimi 2024 - Live Casino

SpinambaResponsible Gambling
CASINORANK
7.73/10
BonusBonus 3,000 dollarë + 100 rrotullime falas
Mbështetje 24/7 e disponueshme
Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
Sportet virtuale të disponueshme
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mbështetje 24/7 e disponueshme
Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
Sportet virtuale të disponueshme
Spinamba is not available in your country. Please try:
Live Casino

Live Casino

Të luash lojëra në Spinamba Casino me një tregtar të drejtpërdrejtë është një përvojë e paharrueshme.

Ju mund të ndërveproni me tregtarin dhe me lojtarët e tjerë gjithashtu, kështu që për një moment mund të ndjeni se po luani në një kazino të vërtetë me bazë tokësore.

Blackjack live

Blackjack live

Blackjack është një lojë emocionuese për të luajtur, dhe tani ju mund të luani lojën tuaj të preferuar drejtpërdrejt në Spinamba Casino.

Ka shumë versione të ndryshme të lojës në dispozicion, kështu që ju mund të gjeni ato të mëposhtmet këtu:

 • Live Blackjack B
 • Silver Blackjack live
 • Blackjack live 6
 • RNG drejtpĂ«rdrejt BlackJack pĂ«r personin e parĂ«
 • Partia live Blackjack
 • RuletĂ« e drejtpĂ«rdrejtĂ« nĂ« katin e kazinosĂ«
 • Blackjack live VIP H
 • Blackjack live A
 • VIP live Blackjack
 • Blackjack live 3
 • Blackjack live VIP H
 • Live Blackjack Platinum VIP
 • Blackjack live 2
 • Blackjack live C
 • Live Blackjack M
 • Live Blackjack L
 • Live Blackjack G
 • Baccarat live A
 • Live Blackjack I
 • RNG BlackJack i personit tĂ« parĂ« me baste anĂ«sore
 • Live Blackjack D
 • Blackjack rus live i zi
 • Blackjack live 16
 • Blackjack Vegas live
 • Blackjack rus i bardhĂ« i gjallĂ«
 • Blackjack live 7
 • Live Blackjack Atlantic
 • Live Blackjack Makao
 • Blackjack live

Pasi të mësoni rregullat bazë të lojës, mund të luani çdo variant të lojës në dispozicion.

Lajmi i mirë është se loja është shumë e lehtë për t'u luajtur dhe rregullat do t'i mësoni shumë shpejt. Lojtarët gabojnë se objektivi i lojës është të fitojnë një dorë me një vlerë totale prej 21 kur ideja është të mposhtin tregtarin pa kaluar mbi 21.

Loja luhet me deri në 8 kuverta letrash, në varësi të variacionit që zgjidhni për të luajtur.

Aset numërohen si 1 ose 11, letrat nga 2 deri në 9 numërohen sipas vlerës së tyre nominale dhe 10-të dhe letrat e fytyrës numërohen si 10.

Loja fillon me ju që vendosni një bast dhe tregtari do t'ju shpërndajë dy letra, ballë-lartë dhe dy letra për vete. Tregtari do të merret me një kartë të kthyer nga lart dhe një kartë me fytyrë poshtë.

Kur shihni kartat tuaja dhe tregtarinJu duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e radhës.

Nëse letra lart e tregtarit është një Ace, ju keni mundësinë të vendosni një bast Sigurimi. Ky është një bast anësor që tregtari ka një Blackjack.

Nëse vendosni bastin e sigurimit, atëherë tregtari do të kontrollojë kartën e tij me fytyrë poshtë dhe nëse ka një Blackjack, ju do të merrni një pagesë, por do të humbni bastin tuaj origjinal. Nëse ata nuk kanë një blackjack, atëherë raundi do të vazhdojë.

Ka disa opsione të ndryshme në dispozicion që do t'ju ndihmojnë të përmirësoni dorën tuaj.

Veprimet më të zakonshme që duhen ndërmarrë janë goditja dhe qëndrimi në këmbë. Kur vendosni të qëndroni në këmbë, kjo do të thotë se nuk keni nevojë për letra shtesë dhe shpresoni që dora që keni do t'ju sjellë një fitore. Kur vendosni të godisni, do të merrni një kartë shtesë dhe mund të godisni sa herë që mendoni se është e nevojshme.

Këto dy opsione mund të duken mjaft të drejtpërdrejta, por duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Duhet t'i kushtoni vëmendje tregtaritDora e `s dhe veçanërisht në kartën që është përballë, sepse ajo letër do t'ju ndihmojë të vendosni se si të luani dorën tuaj.

 • Kur tregtariKarta e s up Ă«shtĂ« 7 ose mĂ« e madhe, duhet tĂ« goditni derisa tĂ« merrni njĂ« total prej 17.

 • Kur tregtari`s up card Ă«shtĂ« midis 3 dhe 6, ju nuk duhet tĂ« rrezikoni tĂ« shkatĂ«rroni sepse shanset qĂ« tregtari tĂ« shkatĂ«rrohet janĂ« mĂ« tĂ« mĂ«dha.

 • Kur tregtariKarta e lart Ă«shtĂ« 2, duhet tĂ« godisni derisa tĂ« arrini rezultatin 14.

Një tjetër opsion shumë i dobishëm është ndarja e çifteve. Kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani dhe t'i luani si dy duar të ndara.

Kur vendosni të ndërmerrni këtë veprim, do t'ju duhet të vendosni një bast që është i barabartë me bastin tuaj fillestar. Mbani në mend se nuk është gjithmonë një ide e mirë të ndani çiftet tuaja.

Këtu janë disa shembuj se kur duhet të merret parasysh kjo lëvizje:

 • GjithmonĂ« ndani kur keni dy Ace pĂ«rveç rastit kur tregtariKarta e fundit Ă«shtĂ« gjithashtu njĂ« Ace.

 • Ndani gjithmonĂ« dy 8, pĂ«rveç rasteve kur tregtari tregon njĂ« 9, njĂ« 10 ose njĂ« as.

 • Ju duhet tĂ« ndani njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban dy 2 kur tregtari's up-card Ă«shtĂ« midis 2 dhe 7. E njĂ«jta gjĂ« vlen edhe pĂ«r dy 3s.

 • Kur keni dy 4, duhet tĂ« ndani nĂ« rast se tregtariKarta pĂ«rballĂ« Ă«shtĂ« njĂ« 5 ose njĂ« 6.

 • AsnjĂ«herĂ« nuk duhet tĂ« ndani njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban dy 5s.

 • Ju duhet tĂ« ndani njĂ« dorĂ« prej dy 6-sh kur tregtariLetra e lart Ă«shtĂ« njĂ« 3, njĂ« 4, njĂ« 5 ose njĂ« 6. E njĂ«jta gjĂ« vlen edhe pĂ«r dy 7.

 • Ju duhet tĂ« ndani njĂ« dorĂ« qĂ« pĂ«rmban dy 9 kur tregtariKarta e fundit Ă«shtĂ« 3, 4, 5, 6, 8 ose 9.

Një gjë që duhet të mbani mend këtu është se nuk ka një gjë të sigurt që mund të bëni kur luani Blackjack.

Këto këshilla janë këtu për ju që të kuptoni më mirë se çfarë duhet të bëni në një situatë të caktuar, por ato nuk janë një mënyrë e sigurt për të fituar. Në fund të fundit, Blackjack është një lojë fati dhe nuk mund të parashikosh kurrë se çfarë tregtari's poshtë-kartë mund të jetë.

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruletë e drejtpërdrejtë

Ruleta është një tjetër lojë e mrekullueshme që mund ta luani drejtpërdrejt në Spinamba Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës dhe ju mund të gjeni ato të mëposhtme këtu:

 • RuletĂ« e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • Live Auto-Roulette VIP
 • RuletĂ« Portomaso live
 • RuletĂ« automatike live
 • Live Auto-Roulette La Partage
 • RuletĂ« franceze live
 • RuletĂ« e modĂ«s Portomaso live
 • RuletĂ« Amerikane live
 • RuletĂ« Oracle 360 Live
 • RuletĂ« Oracle Casino Live
 • RuletĂ« zhytĂ«se e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • RuletĂ« Rrufeja
 • Live Portomaso Oracle Roulette 1
 • RuletĂ« e personit tĂ« parĂ« RNG drejtpĂ«rdrejt
 • RuletĂ« Namaste
 • Auto Roulette Live Classic 2
 • Ruleta e kazinosĂ« Portomaso 2
 • RuletĂ« VIP live
 • RuletĂ« Live Lightning
 • RuletĂ« e gjallĂ« Oracle Blaze
 • RuletĂ« me shpejtĂ«si tĂ« drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • RuletĂ« live amerikane
 • RuletĂ« e menjĂ«hershme e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • RuletĂ« Kensington live
 • Live Lumia Auto Roulette
 • RuletĂ« Namaste Live
 • RuletĂ« Live Makao
 • RuletĂ« e modĂ«s live
 • Auto-ruletĂ« e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • RuletĂ« e drejtpĂ«rdrejtĂ«
 • Bast i drejtpĂ«rdrejtĂ« nĂ« numrat HD
 • RuletĂ« Slavyanka live
 • RuletĂ« e drejtpĂ«rdrejtĂ« e kazinosĂ« Portomaso Real

Pasi të mësoni rregullat bazë të lojës, mund të përshtateni për të luajtur çdo variant atje. Nëse jeni fillestar, ju sugjerojmë të filloni të luani ruletë evropiane, sepse skaji i shtëpisë është më i ulët në krahasim me lojërat e tjera, kështu që shanset për të fituar janë pak më të mira.

Dhe nëse jeni duke kërkuar për një lojë më sfiduese, atëherë duhet të provoni Roulette Advanced nga NetEnt. Loja është e detajuar dhe ofron një dizajn mbresëlënës, kështu që do të kënaqeni duke e luajtur.

Loja luhet në një rrotë ruletë që përmban 37 xhepa, me numra nga 1 deri në 36, dhe një 0 të vetme. Gjithçka që duhet të bëni është të vendosni bast në një numër mbi të cilin besoni se topi do të bjerë.

Gjëja më e rëndësishme që duhet t'i kushtoni vëmendje janë llojet e ndryshme të basteve që mund të vendosni kur luani ruletë.

Ju mund të provoni fatin tuaj duke vendosur një ose dy baste të rastësishme dhe të provoni fatin tuaj, por nëse doni të përmirësoni strategjinë tuaj, ju sugjerojmë të mësoni bastet e ndryshme që mund të luani. Kjo do t'ju ndihmojë të përmirësoni në mënyrë drastike strategjinë tuaj dhe shanset tuaja për të fituar.

Të gjitha bastet vendosen në dy lloje bastesh, baste brenda dhe jashtë. Bastet e brendshme vendosen në numra të vetëm ose në një grup më të vogël numrash. Këto baste ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të fituar këtu janë shumë më të vogla.

Bastet e jashtme, nga ana tjetër, ofrojnë shanse më të mira për të fituar, por pagesat janë shumë më të vogla. Këtu ju duhet të vendosni se çfarë lloj loje dëshironi të luani.

Nëse dëshironi një lojë më të ekuilibruar, me fitore të rregullta më të vogla, duhet të zgjidhni bastet e jashtme. Dhe, nëse jeni duke kërkuar për një lojë më sfiduese, atëherë duhet të shkoni për bastet Brenda.

Këto janë të gjitha bastet e ndryshme që mund të vendosni kur luani Ruletë:

 • NjĂ« bast i drejtpĂ«rdrejtĂ« Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« vetĂ«m. GjatĂ« njĂ« raundi ju mund tĂ« vendosni sa mĂ« shumĂ« baste tĂ« drejtpĂ«rdrejta sa tĂ« dĂ«shironi.

 • Ndarja Ă«shtĂ« njĂ« bast nĂ« dy numra ngjitur nĂ« tryezĂ«.

 • Rruga Ă«shtĂ« njĂ« bast pĂ«r tre numra ngjitur nĂ« tryezĂ«.

 • Sheshi Ă«shtĂ« njĂ« bast mbi katĂ«r numra qĂ« formojnĂ« njĂ« katror nĂ« tryezĂ«.

 • Six Line Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« mbulon gjashtĂ« numra qĂ« formojnĂ« njĂ« vijĂ« nĂ« tryezĂ«.

 • Basti i ngjyrave Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« topi do tĂ« bjerĂ« nĂ« njĂ« xhep tĂ« kuq ose tĂ« zi.

 • Bast Dozens Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« topi do tĂ« bjerĂ« nĂ« njĂ« nga 12 numrat. Ju mund tĂ« vini bast nĂ« duzinĂ«n e parĂ«, e cila mbulon numrat nga 1 deri nĂ« 12, duzinĂ«n e dytĂ«, e cila mbulon numrat nga 13 deri nĂ« 24, dhe duzinĂ«n e 3 qĂ« mbulon numrat nga 25 deri nĂ« 36.

 • LartĂ«sitĂ«/uljet Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« topi do tĂ« bjerĂ« nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« ulĂ«t, i cili pĂ«rfshin numrat nga 1 deri nĂ« 18, ose nĂ« njĂ« numĂ«r tĂ« lartĂ«, i cili pĂ«rfshin numrat nga 19 deri nĂ« 36.

 • KoeficientĂ«t/çiftet Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« mbulon ose tĂ« gjithĂ« numrat tek ose çift.

 • Basti i kolonave Ă«shtĂ« njĂ« bast qĂ« mbulon 12 numra tĂ« rastĂ«sishĂ«m qĂ« janĂ« nĂ« njĂ« kolonĂ«.

Poker Live

Poker Live

Pokeri është një lojë emocionuese që mund ta luani drejtpërdrejt në Spinamba Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës, por Texas Hold'em dhe Omaha poker janë ato më të njohurat.

Pasi të mësoni rregullat e këtyre dyve, mund të luani çdo variant atje. Ne do të fokusohemi në Texas Hold'em këtu sepse kjo është loja e luajtur në turne. Gjëja e parë që duhet t'i kushtoni vëmendje është renditja e duarve.

Ne do të fillojmë këtu nga renditja më e ulët dhe duke shkuar lart:

 • NjĂ« kartĂ« e lartĂ« Ă«shtĂ« kur nuk keni asnjĂ« kombinim, dhe letra mĂ« e vlefshme Ă«shtĂ« karta me vlerĂ«n mĂ« tĂ« lartĂ«.

 • NjĂ« palĂ« Ă«shtĂ« kombinimi i dytĂ« mĂ« i ulĂ«t i pokerit. Kjo Ă«shtĂ« kur keni dy letra me tĂ« njĂ«jtĂ«n vlerĂ«, pavarĂ«sisht nga kostumi.

 • Dy palĂ« Ă«shtĂ« kur keni dy palĂ« letra tĂ« ndryshme.

 • Tre nga njĂ« lloj Ă«shtĂ« kur keni tre letra me tĂ« njĂ«jtĂ«n vlerĂ«.

 • Drejt Ă«shtĂ« kur keni 5 letra nĂ« rend vijues.

 • Flush Ă«shtĂ« kur keni 5 letra tĂ« tĂ« njĂ«jtit kostum.

 • Full House Ă«shtĂ« njĂ« kombinim i Three of a Kind dhe njĂ« Pair.

 • Four of a Kind Ă«shtĂ« kur ke 4 letra me tĂ« njĂ«jtĂ«n vlerĂ« dhe tĂ« njĂ«jtin kostum.

 • Straight Flush Ă«shtĂ« njĂ« Flush nĂ« rend vijues.

 • Royal Flush Ă«shtĂ« dora mĂ« e mirĂ« nĂ« Poker dhe ajoËshtĂ« njĂ«soj si Straight Flush, por shkon nga 10 nĂ« A.

Si të luani poker

Pasi të mësoni renditjen e duarve, jeni gati të filloni të luani Poker. Secilit lojtar në tavolinë i shpërndahen dy letra dhe këto letra quhen hole cards dhe këto letra janë vetëm tuajat për t'u përdorur.

Dy lojtarët që ulen në drejtim të akrepave të orës nga tregtari do të duhet të vendosin dy bastet e para, blindin e vogël dhe atë të madh. Të gjithë lojtarët që duan të qëndrojnë në lojë duhet të paktën të përputhen me big blind për të vazhduar në raundin tjetër.

Ky veprim quhet Calling, por ju gjithashtu mund të Fold dhe Raise. Kur të palosni, ju hiqni dorë nga raundi aktual dhe do t'ju duhet të hiqni dorë nga dy letrat tuaja, dhe nëse rritni, do të duhet të përputheni me bastin aktual dhe të vendosni një bast tjetër, i cili do të rrisë çmimin për lojtarët e mëtejshëm.

Pas përfundimit të raundit të parë të basteve, tre letra të reja do të vendosen në tryezë për t'i parë dhe përdorur të gjithë lojtarët. Ky quhet Flop, dhe letrat në tryezë quhen letra të komunitetit.

Pas dështimit, pason një raund i ri bastesh dhe të gjithë lojtarët që duan të qëndrojnë në raund duhet të përputhen me bastin më të lartë. Gjatë këtij raundi bastesh, ju do të keni opsionin për të kontrolluar.

Kjo do të thotë që nuk po vendosni as një bast dhe as nuk do të hiqni dorë nga loja. Ky opsion është i disponueshëm vetëm nëse askush para jush nuk ka vendosur një bast.

Raundi tjetër quhet Turn, dhe këtu tregtari shton një kartë tjetër, kështu që tani ka katër letra të përbashkëta. Një raund tjetër bastesh është i radhës, duke ndjekur të njëjtin format si më parë.

Tregtari do të shtojë një kartë tjetër, kështu që ka 5 letra të përbashkëta në mes të tabelës, dhe kjo quhet Lumi.

Ky veprim pasohet nga një raund tjetër bastesh përpara se të gjithë duhet të tregojnë letrat e tyre. Lojtari me kombinimin më të lartë të 5 letrave është fituesi.

Baccarat live

Baccarat live

Baccarat është një lojë shumë e thjeshtë për t'u luajtur dhe më shumë varet nga fati sesa nga aftësia.

Kjo është arsyeja kryesore pse lojtarët e duan këtë lojë sepse është relaksuese. I vetmi vendim që duhet të merrni kur luani Baccarat është se çfarë basti duhet të vendosni, dhe sigurisht shuma që dëshironi të vini.

Ju keni tre opsione kur bëhet fjalë për të vendosur një bast. Ju mund të vini bast në dorën e bankierit, dorën e lojtarit ose një bast në një barazim.

Objektivi i lojës është të merrni një dorë me një vlerë totale prej 9. Letrat janë vlerësuar paksa ndryshe për lojën. Aset vlerësohen me 1. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale dhe 10-të dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 0.

Ju do të luani kundër tregtarit vetëm që përfaqëson Bankierin dhe ju jeni Lojtari.

Nëse merrni dy letra me vlerë totale 8 ose 9, kjo quhet baccarat natyrale dhe ju jeni fituesi i raundit. Nëse askush nuk ka një Baccarat Natyrore, atëherë loja vazhdon.

Baccarat luhet duke ndjekur rregullat e paracaktuara, kështu që pasi të vendosni bast, nuk mund të bëni asgjë. Nëse dora juaj është gjithsej midis 6 dhe 7, ju do të qëndroni në këmbë, dhe nëse dora juaj arrin midis 0 dhe 5, do të merrni një kartë të tretë.

Rregullat për bankierin janë pak më të komplikuara, por e mira është se nuk duhet t'i njihni ato për të pasur një seancë të suksesshme.

Nëse jeni kurioz për atë që po ndodh para jush, atëherë ne do të ndajmë rregullat për ju:

 • Kur dora e bankierit arrin 3, atĂ«herĂ« ai do tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se lojtaris third card is 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, or 10, the banker stands if the playerKarta e tretĂ« Ă«shtĂ« 8.

 • Kur dora e bankierit arrin nĂ« 4, atĂ«herĂ« ai do tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se lojtaris third card is 2, 3, 4, 5, 6, or 7, the banker stands if the playerkarta e tretĂ« Ă«shtĂ« 1, 8, 9 ose 10.

 • Kur dora e bankierit arrin nĂ« 5, atĂ«herĂ« ai do tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se lojtaris third card is 4, 5, 6, or 7, the banker stands if the playerkarta e tretĂ« Ă«shtĂ« 1, 2, 3, 8, 9 ose 10.

 • Kur dora e bankierit arrin nĂ« 6, atĂ«herĂ« ai do tĂ« marrĂ« njĂ« kartĂ« tĂ« tretĂ« nĂ«se lojtaris third card is 6 or 7, the banker stands if the playerkarta e tretĂ« Ă«shtĂ« 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9 ose 10.

 • Kur dora e bankierit tĂ« arrijĂ« nĂ« 7, ata do tĂ« qĂ«ndrojnĂ«.