Spinamba Rishikimi 2024 - Games

SpinambaResponsible Gambling
CASINORANK
7.73/10
BonusBonus 3,000 dollarë + 100 rrotullime falas
Mbështetje 24/7 e disponueshme
Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
Sportet virtuale të disponueshme
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Mbështetje 24/7 e disponueshme
Shumëllojshmëri Lojërash të Mëdha
Sportet virtuale të disponueshme
Spinamba is not available in your country. Please try:
Games

Games

Gama në faqe është mjaft e mirë që çdo përdorues do të jetë në gjendje të gjejë një automat të përshtatshëm ose lojë të njohur. Gjetja e lojës së duhur është e lehtë, pasi gjithçka ndahet në kategori dhe seksione.

Kazino Spinamba u ofron lojtarëve të gjitha llojet e njohura të lojërave të fatit: lloje të ndryshme ruletë, baccarat, poker, blackjack, lojëra elektronike dhe jackpot.

Ekziston një mundësi e shkëlqyer për të luajtur sporte virtuale, sporte kibernetike. Kazinoja bashkëpunon me kompanitë globale: Play'n'Go, Wazdan, Netent, Microgaming, Amatic, Bet2tech, Playson dhe të tjera. Shijoni lojërat më të mira me ne.

Në rast vështirësish në faqen e internetit, lojtari mund të kontaktojë ekipin mbështetës dhe të marrë këshilla profesionale brenda pak sekondash, të cilat mund të bëhen me chat në internet ose e-mail. Shërbimi është i disponueshëm 24 orë në ditë.

Bakarat

Bakarat

Baccarat është një lojë shumë e njohur që mund ta luani në Spinamba Casino. Ka shumë variacione të ndryshme të lojës dhe ju mund të gjeni ato të mëposhtme këtu:

 • Bakarat
 • Baccarat Vip
 • Baccarat Mini
 • Baccarat pro
 • Baccarat i personit të parë
 • Mini Baccarat
 • Baccarat Deluxe
 • Baccarat fitues të madh

Por, para se të vendosni të luani, është mirë të mësoni rregullat e lojës. Lajmi i mirë është se Baccarat është një lojë e thjeshtë për t'u luajtur dhe pasi të mësoni rregullat bazë, mund të luani çdo variant që dëshironi.

Dy versione konsiderohen si më të njohurit, Classic Baccarat dhe Mini-Baccarat.

Ata janë shumë të ngjashëm me disa dallime të vogla dhe kryesorja është se në Classic Baccarat kur luhet në një kazino tokësore, lojtarët mund të marrin rolin e tregtarit, ndërsa në mini Baccarat lojtari nuk i prek kurrë letrat.

Një nga vendimet më të rëndësishme që duhet të merrni kur luani Baccarat është se çfarë bast duhet të vendosni. Ju keni tre opsione këtu:

 • Bast në Banker
 • Bast mbi lojtarin
 • Bast në një barazim

Loja luhet duke përdorur 6 ose 8 kuverta letrash, në varësi të variacionit dhe kostumet janë të parëndësishme.

Ideja e lojës është që të merrni një dorë që arrin gjithsej 9. Kur merrni dy letra që gjithsej më shumë se 9, atëherë duhet të hiqni shifrën e parë dhe shifra e dytë do të tregojë vlerën e dorës tuaj.

Duke folur statistikisht, BankeriDora e `s do të fitojë më shpesh, kështu që kur vendosni këtë bast dhe ai fiton, kazinoja mbledh një komision prej 5%.

Kur vendosni një bast te Lojtari dhe lojtari fiton, atëherë nuk ka komision. Kur të dyja duart përfundojnë në barazim dhe askush nuk e ka vendosur këtë bast, atëherë raundi konsiderohet një shtytje dhe bastet kthehen.

Nëse keni fatin të merrni dy letra që gjithsej 8 ose 9, atëherë kjo quhet baccarat natyrale dhe ju jeni fituesi i raundit. E njëjta gjë vlen edhe për Bankerin.

Rregullat për lojtarin dhe bankierin janë të ndryshme. Lojtari është i pari që përfundon raundin dhe këto janë rregullat që duhet të ndjekin:

 • Nëse keni një dorë që arrin 5 ose më pak, do të merrni një kartë shtesë.
 • Nëse dora juaj është gjithsej midis 6 dhe 7, ju do të qëndroni në këmbë.
 • Nëse dora juaj arrin gjithsej 8 ose 9, ju jeni automatikisht fituesi i raundit.

Rregullat për bankierin janë pak më të komplikuara, por e mira është që nuk duhet t'i njihni ato për të pasur një lojë të suksesshme. Bankieri duhet të respektojë këto rregulla:

 • Kur bankieriTotali i dy letrave të para është midis 0 dhe 2, ata do të marrin një kartë të tretë.

 • Kur bankiers first two cards total is 3, they will draw a third card if the playerletra e tretë është 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ose 9, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është 8.

 • Kur bankieris first two cards total is 4, they will draw a third card if the playerletra e tretë është 2, 3, 4, 5, 6 ose 7, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është 0,1,8,9.

 • Kur bankieris first two cards total is 5, they will draw a third card if the playerKarta e tretë është 4, 5, 6 ose 7, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është 0, 1, 2, 3, 8 ose 9.

 • Kur bankieris first two cards total is 6, they will draw a third card if the playerKarta e tretë është 6 ose 7, dhe ato do të qëndrojnë nëse lojtariKarta e tretë është 0, 1, 2, 3, 4, 5, 8 ose 9.

 • Kur bankieriTotali i dy letrave të para është 7, ato do të qëndrojnë.

 • Kur bankieriTotali i dy letrave të para është 8 ose 9, ato janë automatikisht fituesit e raundit.

Slot

Slot

Video lojërat elektronike në internet janë disa nga lojërat më të njohura dhe lajmi i mirë është se shumica e lojërave në Spinamba janë lojëra elektronike.

Këtu mund të gjeni gjithçka që kërkoni, duke përfshirë lojëra elektronike klasike me 3 rrotulla, klasike me 5 rrotulla, lojëra elektronike me video, lojëra elektronike 3D, si dhe lojëra elektronike jackpot.

Nëse nuk dini nga të filloni, ne do të listojmë disa nga lojërat më të njohura për ju:

 • Kryekomandantët Kristal i Fuqisë – ky është një slot NetEnt me 5 rrotulla dhe 30 linja pagese. Loja ka të bëjë me betejën për epërsi midis 3 kryekomandantëve dhe ajo që e bën këtë lojë të dallohet në turmë është sepse ofron shumë veçori të ndryshme si Random Overlay Wild, Barbarian's Hammer, Samurai Sword dhe Priestess Arrow, dhe mbi të gjitha këtu. janë edhe disa rrotullime falas.

 • Salloni i përballjes – kjo është një lojë që vjen nga Microgaming me një temë Wild West. Loja luhet me 5 bobina dhe ka 15 linja pagese. Karakteristikat e veçanta si simbolet misterioze dhe rrotullimet falas do të përmirësojnë në mënyrë drastike përvojën tuaj të lojërave.

 • Safari Sam – kjo slot vjen nga BetSoft Gaming dhe ka 5 rrotulla dhe 30 linja pagese. Rrotullime falas dhe fitoret e nxitura nga shpërndarja do ta bëjnë përvojën të paharrueshme.

 • Librat e xhunglës – kjo është një lojë nga Yggdrasil me shumë veçori. Loja bazohet në romanin e famshëm "Libri i xhunglës" nga Rudyard Kipling. Ju mund të fitoni deri në 500,000 dollarë nëse jeni me fat.

Lojërat me slot video në internet janë shumë të lehta për t'u luajtur. Softueri është intuitiv dhe edhe nëse jeni fillestar, do të dini se si të luani.

Kur hapni një lojë, ajo do të tregojë një shumë të paracaktuar bast dhe nëse nuk jeni të kënaqur me të, mund ta ndryshoni atë. Pasi të rregulloni madhësinë e bastit, mund të shtypni butonin Spin dhe të shpresoni që fati të jetë në anën tuaj.

Simbolet e bonusit

Simbolet e bonusit

Ajo që i bën lojërat me video slot në internet kaq intriguese janë simbolet e bonusit që ato ofrojnë. Në fillim, frutat dhe gurët e çmuar dominonin industrinë e lojërave slot, dhe sot ato janë ende të njohura me një grup të caktuar lojtarësh. Por sot, simbolet e bonusit janë ato që duhet të kërkoni në bobina.

Këtu janë disa nga simbolet më të njohura që mund të gjeni kur luani lojëra elektronike:

 • Simbolet e shpërndarjes – këto janë ndoshta simbolet më të rëndësishme sepse ato shkaktojnë raunde bonusi dhe ofrojnë pagesa edhe pse nuk janë në një linjë aktive pagese.

 • Simbolet e egra – këto simbole mund të qëndrojnë për çdo simbol tjetër, përveç shpërndarjes, për të përfunduar një linjë pagese. Në disa lojëra, simbolet wild vijnë edhe me një shumëzues që është një tjetër bonus.

 • Wilds në zgjerim – këto simbole funksionojnë në të njëjtën mënyrë si të egra të zakonshme, vetëm kur të shfaqen në mbështjellës do të zgjerohen dhe do të mbulojnë të gjithë bobinën.

 • Stacked Wilds – këto simbole janë të ngjashme me zgjerimet e egra, ato zakonisht vijnë në tufa dhe përfundojnë duke u grumbulluar njëra mbi tjetrën. Në këtë mënyrë ju keni shanse më të mira për të arritur një kombinim fitues në disa linja pagese.

Lojëra bonus

Lojëra bonus

Shumica e lojërave elektronike ofrojnë mini-lojëra brenda lojës standarde dhe zakonisht nxiten nga një kombinim i caktuar në varësi të rregullave të lojës. Këtu loja tregon potencialin e saj të vërtetë dhe është në gjendje të paguajë edhe më shumë.

Këtu janë disa nga lojërat më të zakonshme të bonusit:

 • Rrotullime falas – ky është raundi më i zakonshëm i bonusit dhe lajmi i mirë është se shumica e lojtarëve e shijojnë atë. Kjo është një mini-lojë ku mund të fitoni para bonus pa pasur nevojë të bëni baste me para të vërteta.

 • Raundi standard i bonusit – kjo është si një mini-lojë që ofron pagesa më të larta pasi përmban vëllime më të larta të simboleve të bonusit.

Lojëra elektronike klasike dhe lojëra elektronike me video

Lojëra elektronike klasike dhe lojëra elektronike me video

Lojërat online me video slot mund të ndahen në shumë kategori, por ka dy kategori kryesore për të cilat do të flasim këtu dhe ato janë lojëra elektronike klasike dhe video lojëra elektronike.

Slotet klasike zakonisht luhen në tre rrotulla me një linjë të vetme pagese. Këto lojëra zakonisht u mungojnë raundet e bonusit dhe simbolet speciale. Lojtarët nostalgjikë i zgjedhin këto lojëra sepse janë më të thjeshta dhe u kujtojnë atyre një epokë të shkuar.

Ne i këshillojmë lojtarët e rinj që fillimisht të fillojnë të luajnë këto lojëra derisa të kuptojnë se për çfarë bëhet fjalë loja. Dhe një gjë tjetër, edhe pse mund të duken të thjeshta dhe të thjeshta, ato mund të ofrojnë pagesa të mëdha.

Nga ana tjetër, lojërat me video slot janë më komplekse dhe kanë 5 rrotulla dhe shumë linja pagese. Ata shpesh kanë video animacion të inkorporuar brenda lojës dhe shumë simbole dhe veçori të veçanta.

Poker

Poker

Ju mund të gjeni shumë variacione të ndryshme të pokerit në Spinamba Casino duke përfshirë:

 • Stud Poker
 • Oasis Poker Classic
 • Kazino Stud Poker
 • Poker Karaibe
 • Seria Oasis Poker Pro
 • JOKER POKER
 • ACES & DEUCES BONUS POKER
 • Poker Double Double Bonus
 • Ndjekja e Pokerit
 • Trey Poker
 • POKER BONUS TREFISH
 • Oasis Poker
 • Pineapple Poker
 • DEUCES & JOKERS
 • POKER BONUS

Video pokeri është shumë i thjeshtë për t'u mësuar dhe luajtur. Loja bazohet në parimet e lojës klasike të pokerit, kështu që është shumë e rëndësishme të dini renditjen e duarve edhe për këtë lojë.

Ashtu si loja standarde e pokerit, video pokeri përbëhet nga 5 letra dhe pasi të vendosni bast, do të merrni 5 letra dhe duhet të vendosni se cilat të hidhni dhe cilat të mbani.

Këtu janë duart e pokerit që mund të krijoni kur vendosni të luani:

 • Royal Flush është dora më e mirë dhe përbëhet nga letrat e mëposhtme Ace-king-queen-jack-10 të gjitha në të njëjtin kostum.

 • Straight Flush është dora e dytë më e mirë që mund të merrni. Kjo dorë përbëhet nga 5 letra të njëpasnjëshme të gjitha në të njëjtin kostum.

 • Four of a Kind është një dorë që përbëhet nga katër letra me të njëjtën vlerë.

 • Full House është një dorë që përbëhet nga tre të një lloji dhe një palë.

 • Flush është një dorë që përbëhet nga çdo pesë letra të të njëjtit kostum.

 • Tre të një lloji është një dorë që përbëhet nga tre letra me të njëjtën vlerë.

 • Dy palë është një dorë që përbëhet nga dy grupe me dy letra me të njëjtën vlerë.

 • Jacks or Better është një dorë që përbëhet nga çdo palë e vetme që është fole ose më e lartë.

Video poker ka të njëjtat rregulla si versioni klasik i lojës, përveçse këtu nuk luani me lojtarë të tjerë por luani me softuerin.

Ideja këtu është e njëjtë, dhe ju duhet të merrni dorën e pokerit me pesë letra të renditura më të larta.

Kur vendosni bast, klikoni në butonin Deal dhe do të merrni pesë letrat tuaja fillestare.

Ju mund të mbani letrat që besoni se do t'ju sjellin një fitore dhe të hidhni pjesën tjetër. Kartat që hidhni do të zëvendësohen me të reja, shpresojmë që të përmirësojnë dorën tuaj të pokerit.

Pokeri i Karaibeve

Pokeri i Karaibeve

Një nga variacionet më të njohura të pokerit është Caribbean Stud Poker dhe i vetmi ndryshim midis këtij variacioni dhe pokerit klasik është se ju luani vetëm kundër tregtarit dhe jo kundër lojtarëve të tjerë.

Do të merrni 5 letra dhe duhet të vendosni nëse do të luani kundër tregtarit nëse besoni se keni një dorë të fortë ose do të palosni nëse keni një dorë të dobët.

Loja fillon me ju që vendosni një bast, pas kësaj ju do të merrni 5 letra dhe gjithashtu keni mundësinë për të vendosur një bast opsional 1$ progresiv anësor.

Tregtari do të tregojë një nga letrat e tij në mënyrë që të mund të merrni një ide se çfarë ata kanë dhe ju do të duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme.

Ju keni dy opsionet e mëposhtme:

Ju mund të telefononi - kjo do të thotë që ju duhet të vendosni një bast dy herë më të madh se basti origjinal. Pas kësaj, vijon përballja ku ekspozohen të gjitha letrat dhe ai me dorën më të mirë merr vatin.

Ju mund të palosni - kjo do të thotë se po dorëzoni anten tuaj dhe po palosni letrat tuaja.

Jackpot i karaibeve

Jackpot i karaibeve

Pothuajse të gjitha lojërat Caribbean Stud Poker ofrojnë mundësinë për të fituar një jackpot progresiv. Për ta bërë këtë, ju duhet të vendosni një bast të vogël anësor së bashku me bastin tuaj kryesor.

Bingo

Bingo

Bingo është një lojë interesante që mund ta gjeni dhe ta luani në Spinamba Casino. Për më tepër, ka shumë variacione të ndryshme të lojës, kështu që ju mund të zgjidhni dhe gjeni atë që ju përshtatet më së miri.

Këtu mund të luani lojërat e mëposhtme të bingos:

 • Rio Bingo
 • Kazino Spinamba
 • Vetëm një bingo
 • Kazino Spinamba
 • 88 bingo 88
 • Kazino Spinamba
 • Park Bingo
 • Kazino Spinamba
 • Bingo e nxehtë
 • Kazino Spinamba
 • Bingo magjike e pyjeve të shiut
 • Kazino Spinamba
 • Sweet Alkimi Bingo
 • Kazino Spinamba
 • Zgjidh 6 Bingo
 • Kazino Spinamba
 • Bingo 90
 • Kazino Spinamba
 • Viking Runecraft Bingo
 • Cupcakes Bingo

Bingo është një lojë e lehtë për t'u luajtur dhe nuk duhet të shpenzoni shumë kohë duke mësuar rregullat.

Kjo është një nga ato lojëra që mund të luani kur dëshironi të relaksoheni dhe të çlodheni pa pasur nevojë të mendoni për rregulla të ndërlikuara. Para se të filloni të luani, duhet të blini një kartë Bingo dhe mund të blini sa të doni.

Sapo të fillojë loja, të gjithë numrat do të shënohen automatikisht, duke i bërë gjërat edhe më të lehta për ju.

Ka tre mënyra për të fituar këtu:

 • Një linjë - ju duhet të shënoni një vijë të plotë horizontale të numrave.
 • Dy rreshta - duhet të shënoni dy vija horizontale të numrave.
 • Full House - duhet të shënoni të 15 numrat.
Blackjack

Blackjack

Blackjack është ndoshta një nga lojërat më të njohura me letra që mund të luani në Spinamba Casino.

Pra, nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të lojës duke përfshirë ato të mëposhtme:

 • Single Deck BlackJack MH
 • Blackjack Single Deck
 • RNG BlackJack i personit të parë
 • Atlantic City Blackjack
 • Blackjack Atlantic City
 • Blackjack Multi Hand 3D
 • Blackjack Evropian
 • Classic Blackjack GOLD
 • BlackJack Lucky Sevens
 • Blackjack Reno
 • Blackjack me shumë duar
 • BlackJack evropian MH
 • Blackjack Evropian
 • Blackjack VIP
 • Multihand i Blackjack Super 7
 • Blackjack Low
 • Blackjack Lartë
 • Poker Triple Edge (Poker me tre letra)
 • Blackjack Evropian GOLD
 • Atlantic City Blackjack
 • Blackjack (3 kuti)
 • Vegas Blackjack Single Deck
 • Hi-Lo Blackjack (5 kuti)
 • Super 7 Blackjack
 • Çifte perfekte 21+3 Blackjack (3 kuti) me aksione të ulëta
 • Blackjack VIP
 • Blackjack Vegas Strip
 • Blackjack Amerikan (SHBA)
 • 3 Blackjack me dorë
 • Perfect Pairs 21+3 Blackjack (3 kuti)
 • Hi-Lo Blackjack (3 kuti)
 • Blackjack me shumë duar
 • VIP Blackjack Multihand
 • Blackjack Vip
 • Blackjack Multihand
 • Ekspozimi i dyfishtë i Blackjack
 • Blackjack i shpejtë
 • Blackjack evropian
 • Ndërprerës Blackjack
 • Atlantic City Blackjack GOLD
 • Blackjack Amerikan
 • Çiftet Mbretërore Blackjack
 • Blackjack Single Deck
 • Kazino Spinamba
 • Blackjack
 • Vegas Strip Blackjack GOLD
 • Kazino Spinamba
 • Kazino Spinamba
 • Blackjack Evropian (HTML)
 • Hi-Lo Blackjack (5 Kuti) Aksione të ulëta
 • Vegas Downtown Blackjack
 • Blackjack me një dorë
 • Vegas Strip Blackjack
 • Hi-Lo Blackjack (3 Kuti) Aksione të ulëta
 • Blackjack Evropian
 • Blackjack klasik
 • 5 Blackjack me dorë
 • Perfect Pairs 21+3 Blackjack (5 kuti)
 • Single Deck Blackjack GOLD
 • Blackjack Amerikan
 • Frëngjisht Blackjack

Blackjack është një lojë e lehtë për t'u luajtur, por nuk mund të thuhet se duhet të mësoni rregullat para se të vendosni të luani për para të vërteta.

Lajmi i mirë është se ju mund të luani Blackjack në modalitetin argëtues kur bashkoheni me Spinamba, në mënyrë që të mos keni nevojë të shpenzoni paratë tuaja ndërsa jeni duke mësuar rregullat.

Ideja e lojës është që të arrijmë një dorë më afër 21 për të mposhtur tregtarin. Blackjack shpesh luhet me 6 ose 8 kuverta letrash. Ju duhet të vendosni një bast dhe pas kësaj, do të merrni dy letra.

Të dyja letrat tuaja do të jenë ballore, por nuk ka asgjë për t'u shqetësuar këtu pasi nuk luani kundër lojtarëve të tjerë. Tregtari do të marrë një kartë me fytyrë lart dhe një kartë me fytyrë poshtë. Kur shihni kartat tuaja dhe tregtarinJu duhet të vendosni se cila duhet të jetë lëvizja juaj e ardhshme.

Ka disa opsione të ndryshme që mund t'i përdorni për t'ju ndihmuar të përmirësoni dorën tuaj. Nëse jeni me fat që të merrni një Ace dhe një kartë me vlerë 10 si letrat tuaja fillestare, atëherë ky është një Blackjack Natyror dhe ju jeni fituesi i raundit.

E njëjta gjë vlen edhe për tregtarin. Nëse askush nuk ka një Blackjack Natyror, atëherë këto janë opsionet e disponueshme për ju:

 • Ju mund të qëndroni nëse jeni të kënaqur me dorën tuaj dhe besoni se dy letrat tuaja fillestare do t'ju sjellin një fitore.

 • Mund të godisni nëse besoni se një kartë shtesë do të përmirësojë vlerën e dorës tuaj. Ju mund të goditni aq herë sa mendoni se është e nevojshme.

 • Ju keni mundësinë të Dyfishoni pasi të merrni dy kartat tuaja fillestare. Për ta bërë këtë, ju duhet të dyfishoni bastin tuaj dhe të shtoni vetëm një kartë shtesë në dorën tuaj.

 • Nëse merrni dy letra me të njëjtën vlerë, mund t'i ndani çiftet dhe t'i luani si dy duar të veçanta. Ju do të duhet të vendosni një bast shtesë të barabartë me bastin tuaj fillestar.

 • Sigurimi ofrohet vetëm kur tregtari`sd card është një ACE. Ky është një bast anësor që vendosni në krye të bastit tuaj fillestar. Dhe nëse tregtari ka një blackjack, atëherë ju do të fitoni bastin e sigurimit, por do të humbni bastin tuaj kryesor.

 • Dorëzimi është një tjetër opsion që është i disponueshëm dhe duke zgjedhur të dorëzoheni ju hiqni dorë nga gjysma e bastit tuaj dhe dora ka mbaruar. Ju zgjidhni këtë opsion sapo të shihni vlerën e dorës tuaj dhe nëse besoni se nuk mund të bëni asgjë për ta përmirësuar atë.

 • Tregtari nga ana tjetër nuk ka aq shumë opsione në dispozicion. Ata duhet të ndjekin rregulla strikte edhe nëse kanë një dorë që do t'u sjellë një fitore.

 • Tregtari do të godasë gjithmonë në 17 soft

 • Tregtari do të qëndrojë gjithmonë në 17 ose më lart

 • Tregtari do të godasë gjithmonë në 16 ose më të ulët

Siç mund ta shihni, rregullat për të luajtur Blackjack janë mjaft të thjeshta, por megjithatë, do të duhet pak kohë për t'i praktikuar ato dhe për të zhvilluar një strategji. Ne ju këshillojmë të praktikoni sa më shumë që të mundeni përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Ka tabela bazë që do t'ju ndihmojnë të vendosni se çfarë të bëni në varësi të dorës që keni. Ne ju sugjerojmë t'i përdorni ato tabela për të vendosur se si të përfundoni raundin.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është ndoshta një nga lojërat më interesante që mund të luani në Spinamba Casino.

Kjo është një lojë popullore, kështu që nuk është befasi që ka shumë variacione të ndryshme të së njëjtës.

Këto janë ato që mund të luani pasi të bashkoheni me familjen Spinamba Casino:

 • Ruletë evropiane
 • VIP i Ruletës Evropiane
 • Ruletë Premier
 • Ruletë zmadhimi
 • Ruletë Evropiane Argjend
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë Evropiane Argjend
 • VIP i Ruletës Evropiane
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë bonus
 • Ruletë e lehtë
 • European Roulette Pro
 • Ruletë me safir
 • Baste të vogla të Ruletës Evropiane
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë klasike
 • Kazino Spinamba
 • Ruletë amerikane
 • Kazino Spinamba
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë franceze
 • Kazino Spinamba
 • Privee Roulette Franceze
 • Kazino Spinamba
 • Aces Dhe Fytyrat
 • Kazino Spinamba
 • Ruletë Amerikane
 • Kazino Spinamba
 • Privee Roulette Amerikane
 • Kazino Spinamba
 • American Roulette Pro
 • Kazino Spinamba
 • Ruletë e ndershme
 • Kazino Spinamba
 • Fair Roulette Privee
 • Kazino Spinamba
 • Ruletë Gamevy
 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë Evropiane (HTML)
 • Ruletë franceze
 • Ruletë evropiane
 • Turbo Ruletë
 • Ruletë VIP
 • Ruletë evropiane
 • Mini Ruletë
 • Ruletë Evropiane - Modaliteti i errët
 • Ruletë Leander
 • Ruletë 10p
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë Evropiane me aksione të ulëta
 • Ruletë evropiane BR
 • Ruletë Amerikane
 • Ruletë realiste
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë evropiane
 • Ruletë Amerikane
 • Aksionet e Lartë të Ruletës Amerikane
 • Fair Roulette Pro
 • Ruletë Rrufeja
 • Ruletë me Track Low
 • Ruletë me Track High
 • Ruletë me Track
 • Ruletë me fat
 • Ruletë Amerikane

Në ruletë, duhet të vini bast në numrin ku do të zbresë topi i bardhë. Ju mund të bastni në numra të drejtpërdrejtë ose kombinime të disa numrave.

Ju mund të vendosni një bast të rastësishëm dhe të shpresoni se do të fitoni, gjë që është një mundësi pasi ruleta është një lojë fati. Por meqenëse ka shumë baste të ndryshme, është e rëndësishme të mësoni rregullat dhe të zhvilloni strategjinë tuaj.

Rrota e ruletës përmban 36 numra dhe një zero të vetme në rrotën evropiane dhe franceze, dhe ruleta amerikane përmban një zero të vetme dhe një të dyfishtë.

Të gjitha bastet vendosen në tabelën e ruletës, e cila ndahet në dy seksione, brenda dhe jashtë.

Zona e brendshme përfshin baste që ofrojnë pagesa më të larta, por shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla. Bastet e jashtme, nga ana tjetër, ofrojnë shanse më të larta për të fituar, por pagesat nuk janë aq mbresëlënëse.

Bastet e brendshme bëhen duke vendosur patate të skuqura në pjesën e brendshme të tabelës së ruletit.

Basti më i popullarizuar është basti i drejtpërdrejtë. Ky është një bast për një numër të vetëm që ofron pagesën më të lartë prej 35 me 1. Megjithatë, mos u emociononi shumë, kjo ndodh sepse shanset për të zgjedhur numrin e duhur janë tepër të ulëta. Një bast i ndarë është një bast në dy numra që janë pranë njëri-tjetrit në tryezë. Një bast linjë është një bast që vendoset në një vijë të vetme horizontale me tre numra. Një bast këndi është një bast i vendosur në katër numra dhe ai vendoset në këndin e takimit të katër numrave ku dëshironi të bastoni. Një bast me gjashtë rreshta është i njëjtë me një bast me vijë horizontale, por këtu ju vini bast në dy vija horizontale. Basti i shportës është i disponueshëm vetëm në ruletën amerikane sepse përfshin zeron e dyfishtë. Për të vendosur këtë bast, duhet të vendosni çipat tuaja në vijën midis 0 dhe 00, e cila ndahet gjithashtu me hapësirat 1, 2 dhe 3. Bastet e jashtme vendosen në pjesën e jashtme të tabelës dhe siç thamë më parë ato ofrojnë tarifa më të ulëta, por shanset për të parashikuar këto baste janë shumë më të larta. Për disa baste, ka pothuajse një shans 50-50 për të fituar. Këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni:

 • Bast i ulët/i lartë është një bast për të gjithë numrat e ulët, të cilët përfshijnë numrat nga 1 deri në 18, dhe për të gjitha bastet e larta, të cilat përfshijnë numrat nga 19 deri në 36.

 • Kuq/Zi është një bast që topi do të bjerë në një xhep të kuq ose të zi, pa marrë parasysh numrin.

 • Tek/çift është një bast që topi do të bjerë në një numër tek ose çift.

 • Bast me dhjetëra bëhet në një nga tre grupet e veçanta të numrave. Ju mund të bastni në duzinën e parë, të dytë ose të 3-të.

 • Bastet e kolonave janë shumë të ngjashme me dhjetëra baste, secila kolonë përmban 12 numra, por këtë herë nuk janë në rregull.

Llojet e Ruletës

Llojet e Ruletës

Ekzistojnë tre lloje kryesore të ruletës, ruleta amerikane, evropiane dhe franceze. Ne i këshillojmë fillestarët të fillojnë të luajnë ruletë evropiane, sepse ajo ofron një avantazh më të ulët, kështu që kjo do të thotë se shanset për të fituar janë më të mira këtu.

Nga ana tjetër, ruleta amerikane ofron një lojë më sfiduese për shkak të avantazhit më të lartë të shtëpisë. Pra, në thelb, ju duhet të vendosni se çfarë lloj loje dëshironi të luani në mënyrë që të zgjidhni versionin më të mirë për ju.

Baste sportive

Baste sportive

Në Spinamba Casino, ju mund të vendosni një bast në të gjitha garat kryesore sportive ndërkombëtare dhe lokale. Ju mund të vendosni baste të vetme dhe të shumëfishta në disa nga sportet më të njohura si futbolli ose basketbolli, dhe në të njëjtën kohë në disa nga sportet më pak të njohura.

Turne dhe Gara

Turne dhe Gara

Turnetë janë shumë emocionues dhe lojtarët priren t'i shijojnë ato. Ato shihen si një metodë alternative për të fituar para dhe për të parë se si funksionojnë do të kalojmë në disa shorte që po zhvillohen aktualisht në Spinamba Casino:

 • Ball of Aristocrats – në këtë turne ju mund të kapni duart tuaja në 50 çmime të ndryshme. Nëse dëshironi të merrni pjesë, gjithçka që duhet të bëni është të plotësoni shumën minimale të bastit.

 • Klubi i preferuar - në këtë turne 50 lojtarët më të mirë të renditur do të ndajnë një çmim prej $4000. Për t'u bërë fitues këtu, duhet të rimbushni llogarinë tuaj më shpesh. Në këtë turne, fituesit do të marrin edhe pajisje të shtrenjta shtëpiake.

 • Grand Multiple Race – ky turne ofron çmimin më të madh prej 20,000 dollarë. Deri në 200 lojtarë mund ta ndajnë këtë çmim dhe për të marrë pjesë në këtë turne ju duhet të bëni më shumë se 100 baste parash. Shuma minimale që ju duhet të vini bast për t'u kualifikuar është 2,5 dollarë.

Lojëra me para të vërteta

Lojëra me para të vërteta

Kur të bashkoheni me familjen Spinamba, do të habiteni nga numri i lojërave që ata kanë për të ofruar. Fillimisht mund të filloni të eksploroni kazinonë dhe t'i luani lojërat falas, dhe kjo është një mundësi e shkëlqyer që do t'ju lejojë të mësoni rregullat e lojës dhe të shihni se si funksionojnë ato.

Nëse e dini se çfarë po kërkoni, mund të përfitoni nga veçoria e kërkimit dhe të gjeni lojën që dëshironi të luani. Për më tepër, çdo filtër ka kategori të shumta brenda që do t'ju ndihmojnë të përsosni edhe më shumë kërkimin tuaj.