Spin Samurai Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Spin SamuraiResponsible Gambling
CASINORANK
8.19/10
BonusBonus 2,000 dollarë + 100 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Spin Samurai is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Spin Samurai: Përkushtimi ndaj lojërave të përgjegjshme

Në Spin Samurai, ne e kuptojmë se kumari mund të jetë i këndshëm derisa të bëhet problematik. Kjo është arsyeja pse ne i japim përparësi lojërave të përgjegjshme dhe ofrojmë mjete dhe veçori të ndryshme për t'i ndihmuar lojtarët të mbajnë kontrollin mbi zakonet e tyre të lojërave të fatit.

Veçoritë e monitorimit dhe kontrollit Ne ofrojmë disa mjete për të ndihmuar lojtarët në monitorimin dhe kontrollin e aktiviteteve të tyre të lojërave të fatit. Këto përfshijnë kufijtë e depozitave, kufijtë e humbjeve, përkujtuesit e sesioneve dhe opsionet e vetë-përjashtimit. Duke vendosur kufijtë e depozitave dhe humbjeve, lojtarët mund të menaxhojnë shpenzimet e tyre në mënyrë efektive. Përkujtuesit e sesioneve i ndihmojnë ata të mbajnë gjurmët e kohës së kaluar duke luajtur, ndërsa vetëpërjashtimi i lejon individët të bëjnë një pushim nga lojërat e fatit nëse është e nevojshme.

Partneritetet me Organizatat Mbështetëse Spin Samurai ka krijuar partneritete me organizata me reputacion të dedikuar për të ndihmuar lojtarët me probleme. Ne bashkëpunojmë ngushtë me linjat e ndihmës dhe shërbimet mbështetëse që specializohen në ofrimin e udhëzimeve dhe burimeve për ata që luftojnë me varësinë nga kumari.

Fushatat ndërgjegjësuese dhe burimet arsimore Për të siguruar që lojtarët tanë të njohin shenjat e lojërave problematike të fatit, ne promovojmë në mënyrë aktive fushata ndërgjegjësimi. Ne ofrojmë burime arsimore në platformën tonë që nxjerrin në pah rëndësinë e praktikave të përgjegjshme të lojërave. Këto burime synojnë të fuqizojnë lojtarët duke i pajisur ata me njohuri rreth zakoneve të shëndetshme të lojërave të fatit.

Proceset e verifikimit të moshës Ne kemi procese të rrepta të verifikimit të moshës për të parandaluar individët e mitur të hyjnë në platformën tonë. Procedurat tona të plota të verifikimit kërkojnë që përdoruesit të dorëzojnë dokumente të vlefshme identifikimi gjatë regjistrimit.

Veçoria e kontrollit të realitetit dhe periudhat e ftohjes Spin Samurai ofron një veçori të kontrollit të realitetit që u kujton lojtarëve kohëzgjatjen e lojës së tyre në intervale të rregullta. Kjo veçori i ndihmon përdoruesit të qëndrojnë të vetëdijshëm për kohën që kalojnë duke luajtur lojëra në internet. Për më tepër, ne ofrojmë periudha qetësimi ku lojtarët mund të pushojnë vullnetarisht nga lojërat e fatit për një periudhë të caktuar.

Identifikimi i lojtarëve të mundshëm me probleme Ne jemi proaktiv në identifikimin e lojtarëve të mundshëm me probleme bazuar në zakonet e tyre të lojërave nëpërmjet sistemeve të avancuara analitike. Kur zbulohen modele në lidhje me këtë, ekipi ynë arrin në mënyrë diskrete duke ofruar ndihmë ose duke i drejtuar ato drejt shërbimeve përkatëse mbështetëse.

Tregime me ndikim pozitiv Ne kemi marrë dëshmi të shumta nga lojtarët, jetët e të cilëve janë ndikuar pozitivisht nga iniciativat tona të lojërave të përgjegjshme. Këto histori theksojnë se si mbështetja dhe burimet tona i kanë ndihmuar individët të rifitojnë kontrollin mbi zakonet e tyre të lojërave të fatit dhe të përmirësojnë mirëqenien e tyre të përgjithshme.

Mbështetja e klientit për shqetësimet e lojërave të fatit Nëse lojtarët kanë shqetësime për sjelljen e tyre të lojërave të fatit, ata mund të kontaktojnë lehtësisht me ekipin tonë të përkushtuar të mbështetjes së klientit. Profesionistët tanë të trajnuar janë të disponueshëm 24/7 për të ofruar ndihmë, udhëzime dhe informacione për marrjen e ndihmës së mëtejshme nëse është e nevojshme.

Në Spin Samurai, ne i japim përparësi mirëqenies së lojtarëve tanë dhe përpiqemi të krijojmë një mjedis të sigurt dhe të përgjegjshëm lojrash.

Një nga mënyrat më të lehta për të qëndruar brenda buxhetit tuaj të zgjedhur është vendosja e kufijve të basteve në llogarinë tuaj. Në këtë mënyrë ju mund të kontrolloni sa shpenzoni çdo herë që luani dhe pasi të arrini kufirin tuaj, nuk duhet ta rrisni atë për të shmangur shpenzimet më shumë seç duhet.

Vizitoni skedën Personal Limits në seksionin e llogarisë për të shtuar kufizime në llogarinë tuaj. Ju do të keni kontroll të plotë se sa do të zgjasin kufijtë.

Këto janë kufijtë që janë në dispozicion në Spin Samurai Casino:

 • Kufiri i depozitave – kjo do të kufizojë shumën që mund të depozitoni.

 • Kufiri i humbjes – kjo do të kufizojë shumën që mund të humbni gjatë lojës në një kornizë kohore të caktuar.

 • Kufiri i sesionit – kjo do të kufizojë sasinë e kohës që mund të luani.

 • Kufiri i bastit – kjo do të kufizojë shumën që mund të vini bast.

Test i Vetëvlerësimit

Test i Vetëvlerësimit

Një test i vetëvlerësimit është një mënyrë e shkëlqyer që do t'ju ndihmojë të dini nëse keni zhvilluar një varësi apo jo.

Ky është një grup pyetjesh të cilave duhet t'u përgjigjeni dhe nuk mund të thuhet se duhet të jeni të sinqertë kur e bëni këtë.

 • A e humbisni shpesh kohën kur luani lojëra kazino në internet?

 • E anashkaloni shkollën apo punën për të luajtur kumar?

 • A ndiheni ndonjëherë të pakënaqur për shkak të lojërave të fatit?

 • A mendoni se ju është prishur reputacioni për shkak të lojërave të fatit?

 • A ndjeni pendim pas kumarit?

 • A luani kumar për të fituar para për të zgjidhur vështirësitë financiare?

 • A ndjeni mungesë ambicie për shkak të lojërave të fatit?

 • A mendoni se duhet të ktheheni dhe të fitoni paratë që keni humbur në kumar?

 • A ndjeni një dëshirë të fortë për të luajtur edhe më shumë pas një fitoreje?

 • A luani kumar derisa të humbisni të gjitha paratë tuaja?

 • A merrni hua para për të luajtur kumar?

 • A i shesni sendet tuaja personale për të financuar lojërat tuaja të fatit?

 • A keni një fond të veçantë për lojërat e fatit që hezitoni ta përdorni për ndonjë gjë tjetër?

 • A kujdeseni më shumë për zakonin tuaj të lojërave të fatit sesa për familjen dhe miqtë tuaj?

 • Zakonisht luani më gjatë nga sa keni planifikuar?

 • Zakonisht luani kumar për t'i shpëtuar shqetësimit apo vetmisë?

 • A keni menduar ndonjëherë të kryeni një krim për të financuar lojërat tuaja të fatit?

 • A keni vështirësi për të fjetur për shkak të zakoneve tuaja të lojërave të fatit?

 • A keni një dëshirë për të luajtur bixhoz pas debateve dhe mosmarrëveshjeve?

 • A keni një dëshirë për të festuar ndonjë fat të mirë me lojërat e fatit?

Nëse i jeni përgjigjur me një 'po' shumicës së pyetjeve, atëherë ju sugjerojmë se është koha për të pushuar nga lojërat e fatit dhe për të kërkuar ndihmë profesionale.

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Nëse e keni të vështirë të gjeni një rrugë të mesme midis asaj se sa dëshironi të luani dhe sa keni mundësi të luani, atëherë është mirë të përjashtoni veten nga kumari, të paktën për ca kohë. Ju mund ta aktivizoni këtë masë parandaluese kur të kontaktoni Mbështetjen e Klientit.

Kontroll i realitetit

Kontroll i realitetit

Një nga problemet më të zakonshme me të cilat përballen kumarxhinjtë është pamundësia për të ndaluar së luajturi. Periudha e ftohjes është përgjigjja këtu dhe do t'ju lejojë të tërhiqeni dhe të rifitoni kontrollin se sa shpesh luani.

Mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit për të shtuar këtë funksion në llogarinë tuaj.

Gjatë kësaj kohe nuk do të mund të bëni një depozitë në llogarinë tuaj dhe të luani për para të vërteta. Është vendimi juaj se sa kohë dëshironi të zgjasë periudha e ftohjes.

Verifikimi i moshës

Verifikimi i moshës

Kur krijoni një llogari në Spin Samurai Casino, do t'ju duhet të kaloni një procedurë verifikimi për të vërtetuar se jeni në moshë ligjore për të luajtur.

Kazinoja pranon vetëm lojtarë që janë në moshë madhore për të luajtur. Spin Samurai monitoron vazhdimisht aktivitetin e lojërave për lojërat e të miturve dhe nëse dyshojnë se llogaria juaj është përdorur nga një i mitur, ata do ta mbyllin automatikisht një llogari të tillë.

Nëse keni një llogari në kazino dhe keni të mitur që jetojnë me ju, atëherë ju sugjerojmë të instaloni softuer që do të ndalojë hyrjen në kazinotë online.

Këtu janë disa opsione nga të cilat mund të zgjidhni: