Spin Samurai Rishikimi 2024 - Games

Spin SamuraiResponsible Gambling
CASINORANK
8.19/10
BonusBonus 2,000 dollarë + 100 rrotullime falas
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Spin Samurai is not available in your country. Please try:
Games

Games

Një nga avantazhet e Spin Samurai është opsionet e gjera të lojërave të fatit me mirësjellje të listës së gjatë të shitësve të programeve kompjuterike të kazinosë.

Kazinoja ka shumë lojëra kazino në internet, si dhe lojëra me tregtarë të drejtpërdrejtë. Kumarxhinjtë kanë shumë lojëra të kazinosë në internet që prehen në zhanre të tilla si video poker me 1, 5 dhe 50 dore.

Ka edhe ruletë, lojëra elektronike në internet, baccarat, dhe blackjack, vetëm për të përmendur disa. Kur bëhet fjalë për lojërat me tregtarë të drejtpërdrejtë, Spin Samurai ka lojërat më të fundit të kazinosë live, për shembull, ruletë live, baccarat live.

Gjithashtu, blackjack live nga furnizuesit kryesorë të softuerit të kazinosë live, duke përfshirë Pragmatic Play Ltd dhe Evolution Gaming.

Bakarat

Bakarat

Në Spin Samurai, mund të gjeni shumë variante të ndryshme të Baccarat për të luajtur. Por, përpara se të vendosni të luani lojën, ju sugjerojmë të mësoni rregullat bazë.

E mira është se Baccarat ofron disa rregulla shumë të thjeshta dhe ju do ta mësoni lojën në asnjë kohë. Pasi të zotëroni rregullat, mund të luani çdo variacion që dëshironi.

Ashtu si çdo lojë kazino, edhe baccarat bazohet në rastësi, kështu që nuk mund të bëni shumë për të ndikuar në rezultatin e lojës.

Gjithsesi, ne e dimë nga përvoja se është shumë më interesante të luash një lojë kur kupton plotësisht se çfarë po ndodh para teje.

Siç thamë edhe më parë, rregullat për të luajtur baccarat janë shumë të thjeshta.

Ka vetëm dy duar në lojë, dora e lojtarit dhe bankieridora e. Loja luhet me 6 ose 8 kuverta letrash, në varësi të variacionit.

Kartat kanë vlera paksa të ndryshme për këtë lojë. Letrat nga 2 deri në 9 kanë vlerën e tyre nominale, aset vlerësohen me 1 dhe 10 dhe letrat me fytyrë kanë një vlerë prej 0.

Objektivi i lojës është të fitoni një dorë me një vlerë totale prej 9, kështu që kur merrni dy letrat tuaja të para që totali është një numër dyshifror, atëherë shifra e parë hidhet dhe shifra e dytë tregon vlerën e dorës tuaj. .

Ka tre baste që mund të vendosni këtu, një bast për bankierin, një bast për lojtarin dhe një bast për një barazim. Çdo lojë ka kufijtë minimalë dhe maksimalë të basteve, kështu që ju duhet ta vendosni bastin tuaj brenda këtyre kufijve.

Në disa raste, është e mundur të merrni një kartë të tretë. Lojtari është i pari që përfundon dorën dhe ata do të luajnë sipas rregullave të mëposhtme:

 • Kur dora juaj është me një vlerë totale midis 0 dhe 5, ju do të merrni një kartë të tretë.

 • Kur dora juaj është me një vlerë totale midis 6 dhe 7, ju do të qëndroni në këmbë.

Rregullat për bankierin janë pak më të komplikuara se ato për lojtarin.

Kur lojtari qëndron në këmbë, bankieri do të ndjekë të njëjtat rregulla. Dhe, nëse lojtari tërhoqi një kartë të tretë, atëherë bankieri do të luajë dorën e tij duke ndjekur këto rregulla:

 • Kur bankierDora e tij ka një total midis 0 dhe 2, ata do të tërheqin një kartë të tretë.

 • Kur dora e bankierit ka një total prej 3, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse lojtariKarta e tretë është 8.

 • Kur dora e bankierit ka një total prej 4, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse lojtariKarta e tretë është 2, 3, 4, 5, 6 ose 7.

 • Kur dora e bankierit ka një total prej 5, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse lojtariKarta e tretë është 4, 5, 6 ose 7.

 • Kur dora e bankierit ka një total prej 6, ata do të tërheqin një kartë të tretë nëse lojtariKarta e tretë është 6 ose 7.

 • Kur dora e bankierit të ketë gjithsej 7, ato do të qëndrojnë.

Këshilla dhe strategji për Baccarat

Strategjia më e mirë kur luani Baccarat është të dini se çfarë po bëni. Mësoni rregullat e lojës përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Gjëja e mirë kur bashkoheni me Spin Samurai është se do të keni mundësinë ta luani lojën falas.

Kazinoja do t'ju shpërblejë me para virtuale që mund t'i përdorni për të luajtur baccarat, pa pasur nevojë të shpenzoni paratë tuaja. Në këtë mënyrë ju mund të mësoni më mirë rregullat dhe të praktikoni strategjinë tuaj.

Një gjë që duhet të mbani mend kur bëhet fjalë për Baccarat është ai BankerBasti i `s do të fitojë më shpesh se çdo bast tjetër.

Pra, nëse doni të keni një lojë më të ekuilibruar, duhet të provoni ta vendosni këtë bast më shpesh. Basti i barazimit është ai që duhet të shmangni në çdo kohë.

Ky bast ofron pagimin më të lartë në Baccarat, por shanset për të fituar këtë bast janë shumë më të vogla, madje të pamundura, krahasuar me bastet e tjera.

Slots

Slots

Mund të gjeni më shumë se 1500 lojëra të ndryshme slot në Spin Samurai Casino. Ata janë duke shtuar vazhdimisht tituj të rinj, kështu që nuk do të keni kurrë mungesë zgjedhjeje.

Slot-automati i parë i luajtur në një ekran video u prezantua nga Fortune Coin Company dhe që nga ai moment, këto lloj lojërash kanë bërë një rrugë të gjatë.

Në të kaluarën, lojërat elektronike me qindarkë kanë qenë shumë të njohura. Disa lojtarë preferojnë këto lloj lojëra elektronike edhe tani. Ata të gjithë kanë 20 ose më shumë linja pagese dhe ju lejojnë të bëni të gjitha rregullimet e nevojshme që dëshironi.

Për t'i bërë gjërat edhe më interesante, zhvilluesit kanë shtuar simbole dhe ngjarje të veçanta.

 • Simbolet e egra do t'ju ndihmojnë të plotësoni një rresht fitues duke qëndruar për çdo simbol tjetër. Ndonjëherë wilds vijnë me një shumëzues dhe ata do të rrisin fitoren tuaj edhe më shumë.

 • Simbolet e shpërndarjes ofrojnë pagesa sa herë që shfaqen në bobina, pavarësisht nëse janë në një linjë aktive pagese apo jo. Funksioni i tyre i përbashkët është të aktivizojnë tiparin kryesor të lojës kur 3 ose më shumë shfaqen në rrotulla në të njëjtën kohë.

Tipari më i zakonshëm i bonusit që kanë shumica e lojërave elektronike është bonusi i rrotullimeve falas. Kjo do t'ju lejojë të rrotulloni rrotullat për çmime të vërteta pa pasur nevojë të shpenzoni paratë tuaja.

Poker

Poker

Pokeri është një tjetër lojë me letra shumë e njohur që mund të luani në Spin Samurai. Pokeri është një lojë që kërkon kohë për të mësuar, kështu që ju duhet të jeni të përkushtuar nëse doni të zotëroni rregullat.

Kjo nuk është një nga ato lojëra ku thjesht mund të vendosni një bast dhe të shpresoni për një fitore. Në vend të kësaj, ju duhet të dini se çfarë po bëni në çdo hap të rrugës.

Lajmi i mirë është se rregullat nuk janë aq të komplikuara dhe jemi të sigurt që do të mësoni shpejt atë që duhet të bëni.

Njohja e rregullave do të përmirësojë në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar, kështu që kjo është diçka që duhet ta keni parasysh.

Ne ju sugjerojmë të filloni me No-Limit Texas Hold'em sepse ky është variacioni që luhet në turne dhe do t'ju mësojë rregullat bazë të lojës.

Në fillim të lojës, secilit lojtar i shpërndahen dy letra me fytyrë poshtë. Do t'ju duhet t'i përdorni këto dy letra në një kombinim të pesë letrave të përbashkëta të përbashkëta për të bërë dorën më të fortë të pokerit me 5 letra.

Ka katër raunde bastesh dhe në poker pa kufi, ju mund të bastni sa të doni.

Një nga gjërat më të rëndësishme që ju duhet për të mësuar renditjen bazë të dorës së pokerit.

 • Flush mbretëror – ju duhen letra në sekuencë duke filluar nga AKQJT, të gjitha në të njëjtin kostum.

 • Drejt Flush – ju duhen letra në çdo sekuencë, të gjitha në të njëjtin kostum.

 • Katër të një lloji – ju duhen katër letra me të njëjtën vlerë.

 • Full House – ju duhen tre të një lloji dhe një palë.

 • Flush – keni nevojë për çdo kartë të gjitha në të njëjtin kostum.

 • Drejt - ju duhen kartat në sekuencë, pavarësisht nga kostumi.

 • Tre të një lloji – ju duhen tre letra me të njëjtën vlerë.

 • Dy palë – ju duhen dy palë dhe një kartë tjetër.

 • Çift - ju duhen një palë dhe tre letra të tjera.

 • Kartë e lartë - ju duhet karta juaj më e lartë këtu. Kjo është kur nuk keni asnjë kombinim të përmendur më lart.

Pokeri luhet me një kuvertë standarde me 52 letra. Ka disa lëvizje të ndryshme që mund të përdorni kur luani poker.

Pasi të merrni dy letrat tuaja fillestare dhe fillon raundi i basteve, mund të bëni një nga gjërat e mëposhtme:

 • Mund të kontrolloni dhe të mos bëni asgjë. Kjo do të thotë që as nuk po vendosni një bast dhe as nuk po dilni nga raundi. Kontrollimi është i disponueshëm vetëm nëse askush nuk ka vendosur një bast para jush.

 • Ju mund të telefononi dhe të përputheni me shumën që lojtarët e mëparshëm kanë një bast.

 • Ju mund të palosni dhe të hiqni dorë nga dora dhe bastet që keni vendosur.

 • Ju mund të ngrini dhe vendosni një bast shtesë që do të rrisë bastin për lojtarin tjetër.

Ka katër raunde bastesh dhe për çdo raund, tregtari do të shtojë një kartë për çdo lojtar për t'u përdorur.

Çfarë janë Blinds?

Blind-i i vogël dhe ai i madh blind janë baste të detyruara që duhet të bëjnë dy lojtarët që ulen pranë tregtarit. Këto baste vendosen para se të mund të shihni dy letrat tuaja, pra emri 'blind'.

Bllof në Poker

Kur luani online ju mungon një nga elementët më të rëndësishëm në poker, dhe ai është bllofi. Kjo është një aftësi në të cilën jo të gjithë janë të mirë, kështu që të luash në internet është një gjë e mirë.

Por nëse kjo është diçka në të cilën jeni të mirë dhe besoni se do t'ju sjellë një fitore, atëherë ju sugjerojmë të vizitoni një kazino me bazë tokësore ose të luani lojën me miqtë tuaj.

Si të luani Poker?

Ka dy mënyra kryesore se si mund të luani poker në kazino Spin Samurai. Mund të provoni të luani lojëra me para ose mund të provoni fatin tuaj në turne.

Lojërat me para në dorë kanë një blerje minimale dhe maksimale për tryezën dhe vendosin blinds konstante.

Ju do të duhet të luani me paratë që keni tashmë në tavolinë dhe pasi të humbni të gjitha paratë tuaja mund të largoheni nga loja.

Kur luani në një turne pokeri, ka një shumë të caktuar blerjeje dhe të gjitha paratë ju dhe lojtari tjetërBastet e `s mblidhen në një grup çmimesh.

Secili lojtar fillon me të njëjtën sasi dhe blindat fillojnë të vogla dhe më pas rriten me kalimin e kohës. Ndërsa lojtarët humbin çipat, tavolinat kombinohen dhe loja do të zgjasë derisa të mbetet vetëm një lojtar.

Strategjia bazë për të luajtur poker

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të kuptoni është se duhet të mësoni rregullat bazë të pokerit përpara se të vendosni të luani për para të vërteta.

Gjëja më e mirë kur bashkoheni në Spin Samurai Casino është fakti që do të jeni në gjendje të luani poker në modalitetin argëtues.

Kjo do të thotë që ju nuk keni nevojë të shpenzoni paratë tuaja dhe mund të merrni ende ndjenjën e vërtetë të lojës në mënyrë që të zhvilloni një strategji dhe të mësoni rregullat e lojës.

Bingo

Bingo

Bingo është ndoshta një nga lojërat më të lehta që mund të gjeni në Spin Samurai Casino.

Ka shumë versione të ndryshme të lojës dhe ju mund të gjeni këtu:

 • Sweet Alkimi Bingo
 • Vetëm një Bingo
 • Bingo Soccer
 • Bingo magjike e pyjeve të shiut
 • Viking Runecraft Bingo
 • 88 Bingo 88

Gjithçka që duhet të bëni është të blini biletën tuaj të bingos dhe të filloni të luani.

Gjëja e mirë kur luani online është se numrat do të shënohen automatikisht, kështu që nuk keni nevojë t'i kërkoni, veçanërisht nëse blini shumë bileta për një raund.

Blackjack

Blackjack

Blackjack është një lojë interesante që mund ta luani në Spin Samurai Casino, por përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, ju sugjerojmë të mësoni rregullat bazë të lojës.

Para se të merrni letrat tuaja, do të duhet të vendosni bast. Më pas, tregtari do t'ju ndajë dy letra juve dhe dy letra vetes.

Kartat tuaja do të jenë të hapura, por kjo nuk do të ndikojë në lojën tuaj, sepse ju nuk po luani kundër lojtarëve të tjerë, përkundrazi, luani vetëm kundër tregtarit.

Tregtari do të ketë një nga letrat e tij me fytyrë lart dhe një letër do të jetë me fytyrë poshtë. Kartat kanë vlera paksa të ndryshme për lojën.

Aset vlerësohen si 1 ose 11, letrat nga 2 deri në 10 kanë vlerën e tyre nominale dhe letrat me fytyrë vlerësohen me 10.

Nëse dy letrat e para që merrni janë një ACE dhe një kartë me vlerë 10, atëherë kjo quhet 'Blackjack Natyror' dhe ju jeni fituesi i raundit.

E njëjta gjë vlen edhe për tregtarin. Nëse ju dhe tregtari keni blackjack natyral, atëherë raundi përfundon me një shtytje.

Nëse askush nuk ka një blackjack natyral, raundi do të vazhdojë. Ju do të përfundoni së pari të luani dorën tuaj dhe ka disa opsione që mund t'i përdorni për t'ju ndihmuar të përmirësoni dorën tuaj.

Opsionet më të përdorura janë goditja dhe qëndrimi në këmbë. Kur goditni, kjo do të thotë se do të merrni një kartë tjetër që shpresojmë të përmirësojë vlerën e dorës tuaj.

Ju mund të goditni aq herë sa mendoni se është e nevojshme. Kur qëndroni në këmbë, nuk do të merrni karta shtesë.

Double down është një opsion i disponueshëm edhe për ju. Këtu, ju mund të dyfishoni bastin tuaj dhe të merrni vetëm një kartë shtesë për këtë. Mbani në mend se kjo është një lëvizje e rrezikshme dhe duhet ta bëni vetëm kur të jeni të sigurt se dora juaj do të fitojë.

Ndarja e çifteve është e disponueshme kur merrni dy letra me të njëjtën vlerë. Ju mund t'i ndani çiftet tuaja dhe t'i luani ato si dy duar të ndara. Ju do të duhet të vendosni një bast që është i barabartë me bastin tuaj fillestar.

Kur tregtari`s up card është një ACE, atëherë ju mund të blini sigurim që tregtari ka një blackjack.

Më pas, tregtari do të kontrollojë kartën e tij poshtë dhe nëse e bën, ata do ta hapin kartën dhe raundi përfundon. Ju do të merrni një pagesë për bastin e sigurimit, por do të humbni bastin tuaj origjinal.

Disa variacione blackjack do t'ju lejojnë të dorëzoheni, kjo do të thotë që ju mund të ktheni gjysmën e bastit tuaj dhe të hiqni dorë.

Terminologjia e Blackjack

Kur vendosni të luani Blackjack, është mirë të mësoni rregullat bazë të lojës, por edhe të mësoni disa terminologji.

Këtu do të listojmë disa nga frazat më të përdorura që do t'ju vijnë në ndihmë herën tjetër që dëshironi të luani:

 • Djeg Kartat – këto janë letra që hidhen pa u trajtuar nga lojtarët. Kur tregtari i përzien letrat dhe ato priten nga njëri prej lojtarëve, tregtari do të 'djeg' një ose dy letra përpara se t'u shpërndajë letra lojtarëve. Kjo është e disponueshme vetëm kur luani në një kazino me bazë tokësore dhe jo kur luani në internet.

 • Busti – kur dora juaj shkon mbi 21, ju rrëzoheni dhe humbni raundin.

 • Numërimi i kartave – Numërimi i kartave i takon të shkuarës tani. Lojtarët numëronin letrat dhe afërsisht e dinin se çfarë letrash kishin mbetur në lojë. Për këtë arsye, kazinotë filluan të shtonin më shumë kuverta letrash. Për shembull, Blackjack luhet me 6 deri në 8 kuverta letrash.

 • Dyfisho për më pak – kur dyfishoni, nuk keni pse të dyfishoni bastin tuaj. Ju mund ta rrisni bastin tuaj me çdo shumë deri në bastin origjinal.

 • Dorëzimi i hershëm – kjo veçori është shumë e vlefshme për lojtarin, por rrallë ofrohet nga kazinotë. Gjegjësisht, nëse ofrohet dorëzimi i hershëm, ju mund të merrni gjysmën e parave tuaja mbrapsht edhe nëse tregtari ka një të natyrshme.

 • Edhe paratë – kur mbani një blackjack natyral, mund të vendosni bastin e sigurimit, duke e ditur që tashmë do të fitoni. Disa kazino do t'ju paguajnë edhe nëse nuk vendosni bastin e sigurimit.

 • Baza e parë – kur luani në një kazino me bazë tokësore, lojtari i parë që duhet të veprojë thuhet se është ulur në bazën e parë.

 • Bast i sheshtë – kjo është kur ju vendosni të njëjtën shumë për secilën dorë.

 • Dorë e vështirë – kjo është çdo dorë që nuk përmban asin.

 • Kokat lart – kjo është kur luani në një kazino me bazë tokësore dhe nuk ka lojtarë të tjerë përveç jush.

 • Kartë me vrima – kjo është karta e tregtarit që vendoset me fytyrë poshtë.

 • Shtyni – kjo është kur dora e tregtarit dhe dora e lojtarit kanë të njëjtën vlerë në fund të raundit. Nëse kjo ndodh, duart përfundojnë me një shtytje dhe basti origjinal ju kthehet.

 • Përhapet – kjo është kur vendosni më shumë se një bast përpara se të merrni letrat tuaja.

Ruletë

Ruletë

Ruleta është një lojë e lehtë dhe argëtuese për t'u luajtur. Por, para se të vendosni për para të vërteta, ju sugjerojmë të mësoni rregullat bazë të lojës.

Në këtë mënyrë ju do të rrisni në mënyrë drastike shanset tuaja për të fituar. Loja synon të parashikojë se në cilën vend të numëruar do të zbresë topi. Ju nuk luani kundër lojtarëve të tjerë këtu.

Ekzistojnë dy lloje kryesore të lojës, ruleta evropiane dhe amerikane, dhe ndryshimi kryesor është numri i zerave që çdo lojë përfshin.

Ruleta evropiane ka 37 lojëra elektronike me numra nga 1 deri në 36, dhe një zero të vetme, ndërsa ruleta amerikane ka 38 lojëra elektronike me numra nga 1 deri në 36, dhe zero të vetme dhe të dyfishtë.

Përpara se të vendosni të luani për para të vërteta, është mirë të mësoni për të dy variacionet e ruletit.

Loja fillon me ju që vendosni një bast dhe tregtari që lëshon topin e bardhë në rrotën rrotulluese të ruletit.

Ka baste të ndryshme që mund të vendosni dhe ato mund të jenë në një numër të vetëm ose një grup numrash. Bastet janë shumë të lehta pasi të dini se çfarë lloj bastesh ekzistojnë dhe cilat janë shanset për të fituar këto baste.

Ekzistojnë dy lloje bastesh që mund të vendosni - baste brenda dhe jashtë dhe ato ndahen më tej në mënyrën e mëposhtme.

Bastet e brendshme ofrojnë pagesa më të mira, por shanset për të fituar këto baste janë shumë më të vogla dhe ato përfshijnë bastet e mëposhtme:

 • Një bast në një numër quhet bast i drejtpërdrejtë.
 • Një bast në dy numra quhet bast i ndarë.
 • Një bast në tre numra quhet baste në rrugë.
 • Një bast në katër numra quhet bast Corner.
 • Një bast në pesë numra të njëpasnjëshëm quhet bast Pesë Numrat.
 • Një bast në gjashtë numra quhet bast Line.

Bastet e jashtme, nga ana tjetër, ofrojnë pagesa më të vogla, por shanset për të fituar këto baste janë pothuajse 50-50.

Nëse jeni fillestar, duhet t'u përmbaheni këtyre basteve, të paktën derisa të kuptoni se si funksionon loja.

Këto janë bastet e jashtme që mund të vendosni kur luani ruletë:

 • Një bast në dymbëdhjetë numra të rastit quhet bast kolone.
 • Një bast në dymbëdhjetë numra me radhë quhet bast Dozen.
 • Një bast në ngjyrë quhet bast Kuq/Zi.
 • Një bast për të gjithë numrat tek ose çift quhet tek/çift.
 • Një bast për të gjithë numrat e ulët ose të gjithë numrat e lartë quhet i ulët/i lartë.

Si të luani Roulette Online

Në Spin Samurai, mund të gjeni shumë variacione të ndryshme të Roulette për të luajtur. Pasi të mësoni rregullat bazë të lojës, mund të filloni të luani për para të vërteta dhe të keni përvojën e vërtetë të lojës.

Për të vendosur një bast, ju duhet të zgjidhni emërtimin e çipave duke klikuar mbi çipat me ngjyrë në tavolinë dhe më pas duke treguar zonën e basteve në paraqitjen e tavolinës.

Çdo tavolinë ka bastet minimale dhe maksimale të lejuara dhe ju duhet të luani brenda këtyre kufijve. Pasi të vendosni bast, klikoni në butonin Spin dhe loja do të fillojë.

Opsioni Clear do t'ju lejojë të anuloni bastin tuaj duke hequr çipat që keni vendosur tashmë në tryezë.

Përsërit ose Rebet është një opsion që do t'ju lejojë të vendosni të njëjtin bast si ai i mëparshmi.

Një bast special është një opsion i disponueshëm në disa variacione që do t'ju lejojë të vendosni baste shtesë.

Ndihma është një opsion që do të shpjegojë rregullat bazë të lojës.

Një arkëtar është një opsion që do t'ju lejojë të rregulloni bilancin tuaj.

Bilanci është vendi ku mund të shihni paratë aktuale që keni.