Spin Casino Rishikimi 2024 - Responsible Gaming

Spin CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
7.92/10
BonusBonus 1000 dollarë
Janë hapur disa vende
Më shumë se 500 lojëra
eCOGRA miratuar
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Janë hapur disa vende
Më shumë se 500 lojëra
eCOGRA miratuar
Spin Casino is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Bixhozi, edhe pse një aktivitet argëtues, mund të ketë disa efekte negative te disa njerëz. Nëse ky është rasti juaj, duhet të kontaktoni profesionistët siç janë renditur më poshtë:

Lojtarët mund të vendosin një kufi depozite në momentin që krijojnë llogaritë e tyre. Në këtë mënyrë ju keni më shumë kontroll mbi buxhetin tuaj. Kufijtë mund të vendosen për periudhat e mëposhtme, ditore, javore dhe mujore. Pasi të keni arritur kufirin maksimal të depozitave për periudhën e caktuar, atëherë nuk do të mund të bëni një depozitë të re për momentin.

Test i vetëvlerësimit

Test i vetëvlerësimit

Nëse jeni të shqetësuar për zakonet tuaja të lojërave të fatit, atëherë duhet të bëni testin e mëposhtëm të vetëvlerësimit. Ky test do t'ju tregojë afërsisht se ku qëndroni kur bëhet fjalë për sjelljen e lojërave të fatit. Ju këshillojmë të jeni sa më të sinqertë sepse kjo është për të mirën tuaj:

 1. A mendoni se bixhozi ndikon në punën dhe studimet tuaja?
 2. A debatoni me familjen dhe miqtë tuaj për sa kohë kaloni duke luajtur bixhoz?
 3. A ju referohen njerëzit si kumarxhi?
 4. A ndiheni fajtor pas përfundimit të seancës suaj të lojërave?
 5. A besoni se kumari mund të jetë një burim i mirë të ardhurash?
 6. A mendoni se duhet të ktheheni dhe të luani më shumë kumar pas një seance të keqe?
 7. A mendoni se bixhozi është e vetmja gjë që ju bën të lumtur?
 8. A ndiheni të frymëzuar për të luajtur më shumë pas një fitoreje?
 9. A luani kumar derisa të shpenzoni paratë e fundit që keni?
 10. A merrni hua para për lojëra të fatit?
 11. A shitni sende personale për të sponsorizuar lojërat tuaja të fatit?
 12. A i konsideroni paratë e fatit të përjashtuara nga shpenzimet e tjera?
 13. A e konsideroni kumarin si dritën e vetme të ndritshme në jetën tuaj?
 14. Zakonisht luani kumar më gjatë sesa keni menduar fillimisht?
 15. A e shihni lojën e fatit si një shpëtim nga stresi?
 16. A keni menduar ndonjëherë vjedhjen ose aktivitete të tjera të paligjshme për të marrë më shumë para për lojërat e fatit?
 17. A shkakton bixhozi më shumë stres në jetën tuaj?
 18. A ju vjen dëshira për të luajtur kumar kur keni një ditë të vështirë në punë?
 19. A e festoni lajmin e mirë me lojërat e fatit?
 20. A e keni menduar ndonjëherë vetëvrasjen për shkak të zakonit tuaj të lojërave të fatit?

Nëse jeni përgjigjur me 'po' për shumicën e pyetjeve, atëherë duhet të konsideroni të kontaktoni një profesionist. Kjo është një çështje shumë komplekse kështu që do t'ju duhet këshilla dhe udhëzime nga dikush që është profesionist në këtë fushë. Ne ju këshillojmë të kontrolloni disa nga faqet e internetit të listuara më poshtë:

Vetëpërjashtimi

Vetëpërjashtimi

Nëse besoni se bixhozi juaj po del jashtë kontrollit dhe dëmton jetën tuaj, atëherë duhet të konsideroni vetëpërjashtimin. Gjatë kësaj kohe kazinoja nuk do të dërgojë asnjë material promovues në rrugën tuaj dhe ata do të respektojnë vendimin tuaj për të mbyllur llogarinë tuaj.

Ju keni dy opsione kur bëhet fjalë për mbylljen e llogarisë tuaj. Mund të zgjidhni periudhën e ftohjes 24 orëshe ose një periudhë të vetëpërjashtimit minimal prej gjashtë muajsh. Nëse nuk jeni ende të sigurt se çfarë të bëni me llogarinë tuaj, mund të kontaktoni Mbështetjen e Klientit dhe agjentët e tyre të trajnuar do t'ju ndihmojnë të merrni vendimin më të mirë për ju. Bixhozi është një çështje serioze dhe problemi me këtë zakon është se njerëzit shpeshherë anashkalojnë shenjat paralajmëruese. Ata zbulojnë se kanë probleme me kumarin kur është pak vonë. Pra, lufta me këtë varësi nuk do të jetë një detyrë e lehtë. Për këtë arsye, do t'ju duhet të kërkoni ndihmë profesionale. Këtu janë disa faqe interneti dhe numra ku mund të gjeni atë që kërkoni:

Lojëra me përgjegjësi

Lojëra me përgjegjësi

Spin City Casino është e përkushtuar të jetë më e mira në industrinë e kazinove. Pra, kjo do të thotë se ata po bëjnë gjithçka që është e mundur për t'u siguruar lojtarëve të tyre përvojë të sigurt të lojërave. Ju, si lojtar, merrni gjithashtu përgjegjësi të madhe për veprimet tuaja, kështu që ju lutemi mbani parasysh sa vijon:

 • Bixhozi është një aktivitet argëtues që duhet parë si argëtim dhe një mënyrë për të kaluar pak kohë dhe jo si një mjet për të fituar të ardhura.
 • Gjithmonë, ne nuk mund ta theksojmë këtë sa duhet - mbani gjithmonë gjurmët e parave dhe kohës që shpenzoni duke luajtur bixhoz.