Playtech bashkëpunon me Buzz Bingo për të nxjerrë lojëra me një portofol të vetëm

Software

2022-11-22

Benard Maumo

Nisur në 1999, Playtech është një nga kompanitë kryesore të teknologjisë në industrinë e iGaming. Përveç krijimit të disa prej lojërave më të mira të kazinove në internet, Playtech ofron zgjidhje platformash për kazinotë në internet dhe libra sportive. 

Playtech bashkëpunon me Buzz Bingo për të nxjerrë lojëra me një portofol të vetëm

Më 24 gusht 2022, kompania me bazë në Londër arriti një tjetër moment historik pas partneritetit me Buzz Bingo për të lëshuar projektin pa probleme të lojërave Single-Wallet. Buzz Bingo është operatori më i madh Bingo në MB, me deri në 92 vendndodhje fizike. Operatori ofron gjithashtu lojëra elektronike në internet, lojëra tavoline dhe lojëra kazino live të ofruara nga askush tjetër përveç Evolution Gaming.

Platforma IMS e Playtech fuqizon portofolin e sapolançuar. Ky projekt do të sigurojë lidhje të qetë në të gjitha platformat në internet dhe në tokë të Buzz Bingo. Me fjalë të tjera, lojtarët e Buzz Bingo do të kenë akses në slot machines, lojëra tavoline dhe vertikale të tjera në një llogari të vetme për lojëra tokësore dhe online. 

Single Wallet gjithashtu do t'i lejojë lojtarët të financojnë kuletat e tyre në internet ose përmes një prej dyqaneve të Buzz Bingo. Përveç kësaj, lojtarët mund të tërheqin fitimet e tyre në cilindo nga vendndodhjet fizike të Buzz Bingo. Lojtarët e Buzz Bingo duhet të presin një përvojë më të qetë me këtë teknologji më të fundit. 

Një moment historik i rëndësishëm për Playtech dhe Buzz Bingo

Pa u zgjatur më tej, ja çfarë tha Marat Koss, zëvendëspresidenti i lojërave interaktive të Playtech për marrëveshjen:

"Ky është një moment historik i madh për Buzz Bingo dhe Playtech dhe partneritetin tonë afatgjatë. Një sasi e jashtëzakonshme pune është bërë për arritjen e një lidhjeje pa probleme të vetme të Portofolit në të gjitha operacionet e shitjes me pakicë dhe në internet, si nga ekipi ynë ashtu edhe nga të gjithë në Buzz Bingo. Ne jemi shumë krenarë që jemi pjesë e ofrimit të një eksperience të përmirësuar për lojtarët në çdo klub Buzz dhe Buzz Bingo në internet."

Drejtori i Operacioneve Dixhitale të Buzz Bingo, David Evans, ndau gjithashtu pikëpamjet e Marat Koss rreth marrëveshjes. Ai lavdëroi Playtech për të qenë një partner i besueshëm dhe tha se arritja e fundit nuk mund të mbivlerësohej. 

Ja komentet e tij të plota:

"Playtech ka qenë një partner jetësor në udhëtimin e Buzz Bingo që nga dita e parë dhe arritja e ofrimit të një shembulli të vetëm portofol në të gjithë pasurinë tonë të shitjes me pakicë dhe praninë në internet nuk mund të mbivlerësohet. Në një sfond të kohërave shumë sfiduese me mbyllje afatgjatë të klubeve gjatë pandemisë COVID-19, partneriteti ynë ka krijuar diçka vërtet novator."

Playtech këndon një marrëveshje shumështetore në SHBA me 888 Holdings

Në të tjera Lajmet e Playtech, kompania lider e lojërave të fatit njoftoi më 28 korrik se kishte lidhur një marrëveshje me 888 Holdings për të ofruar lojërat e saj në shumë shtete në SHBA. 888 Holdings është një nga kazinotë online dhe operatorët e librave sportivë më të respektuar në mbarë botën. Kompania zotëron disa prej faqja më e mirë e kazinove në internet, si 888casino, 888sport, William Hill dhe z. Green. 

Pas marrëveshjes, lojërat inovative RNG të Playtech dhe vertikalet e drejtpërdrejta të kazinosë do të debutojnë në SHBA nëpërmjet 888casino. Kjo kazino në internet është e licencuar nga DGE (New Jersey Division of Gaming Enforcement) për të ofruar atë lojërat e kazinosë në internet dhe titujt e kazinosë live në "Garden State". Faqja e internetit është gjithashtu e ligjshme në Ontario, tregu i iGaming i lansuar së fundi në Kanada. 

Shimon Akad, Shefi Operativ i Playtech, tha se ishte i emocionuar që partnerët e tyre të besuar, 888casino, kanë vendosur të marrin titujt e tyre në disa shtete në SHBA. Zyrtari tha se ky shënon një hap emocionues në planet e zgjerimit të kompanisë në SHBA. Akad tha se lojërat e tyre të drejtpërdrejta do t'u japin operatorëve në SHBA diversitetin shumë të nevojshëm.

Nga ana e tyre, Howard Mittman, President i 888 US, tha se ata janë të kënaqur të zgjerojnë partneritetin e tyre Playtech dhe të ofrojnë RNG të zhvilluesit dhe vertikale të drejtpërdrejta në SHBA. Zyrtari ishte i bindur se kjo marrëveshje do të përmirësonte përvojën e tyre të lojtarëve duke ofruar lojëra më dinamike dhe argëtuese. Ai e përmblodhi duke thënë se kazinoja online po kërkon të rrisë partneritetin e saj me Playtech.

Lajmi i fundit

Promovimi i Kupës së Botës 2022 të Betfinal
2022-11-29

Promovimi i Kupës së Botës 2022 të Betfinal

Lajme