Playson zgjerohet në Rumani; Marrëveshje e bërë me MaxBet Entertainment Group

Playson

2021-08-30

Eddy Cheung

Lojëra online të kazinosë dhe zhvillues softuerësh Playson kohët e fundit ka rënë dakord për një marrëveshje me operatorin e lojërave MaxBet Entertainment Group Plc për një marrëveshje furnizimi me përmbajtje. Marrëveshja fokusohet në markën e tyre të kazinosë në internet me të cilën përballet Rumania, MaxBet.ro .

Playson zgjerohet në Rumani; Marrëveshje e bërë me MaxBet Entertainment Group

Marrëveshja hap akses në përhapjen e pasur të opsioneve kryesore të lojërave të Playson, duke përfshirë Wolf Power: Hold and Win, Legend of Cleopatra: Megaways dhe 3 Fruits Win: Double Hit me temën e jetës së egër. Kjo kontratë ka ardhur në vazhdën e zgjerimit të Playson në Amerikën Latine. Çiftimi i ri forcon ndjeshëm portofolin e Maxbet, i cili vjen si rezultat i rrugëtimit të vazhdueshëm të rritjes ndërkombëtare të Playson. Kompania përmirësoi ofertën e saj të përmbajtjes për të rritur përhapjen e saj ndërkombëtare, gjë që ka çuar në zhvillim të rëndësishëm në mbarë botën.

Blanka Homor, e cila është drejtoreshë e shitjeve për Playson, shpjegoi se MaxBet është "një hap i mirëpritur për kompaninë" pasi "zë një pozicion udhëheqës në tregun kyç të Rumanisë. Më pas ajo përmendi se "oferta e kompanisë me shumë çmime të nominuara ka vazhduar të zgjerohet dhe përmirësohet javët e fundit me një gamë inovative të titujve të rinj të mekanikës dhe lojërave, kështu që nuk kemi asnjë dyshim se do të jetë shumë e dobishme për partnerin tonë të ri."

Rreth MaxBet

Gjatë dy dekadave të fundit, Maxbet Entertainment Group Ltd ka lulëzuar në një nga operatorët kryesorë të lojërave dhe argëtimit familjar në Evropën Lindore dhe Qendrore. Kompania tani zë më shumë se 160 lokacione me bazë tokësore dhe gjithashtu ka mbi 8000 vende bastesh në 50 qytete. Ky dominim ndërkombëtar e vendos Maxbet në një pozicion ku ata janë në gjendje të ofrojnë disa nga kazinotë më të mira në internet, si dhe një sërë kazinove fizike në Brazil, kazinove në Itali dhe kazinove në Rumani.

Ata që punojnë lart në Maxbet janë gjithashtu të sigurt për partneritetin, me CEO Victor Rusinov që pretendon se është "i emocionuar që po lançon me Playson, një ofrues i klasit botëror që mburret me një gamë të gjerë dhe të larmishme produktesh që kanë qenë të suksesshme në të gjithë globin. "

Më konkretisht, lëvizja e Playson në Amerikën Latine përfshin një marrëveshje me ofruesin e platformës BetConnections, i cili ofron një rrjet operativ për lojërat dhe përmbajtjet e kazinove në internet. Ky zhvillim kontinental i shtohet listës së faktorëve që pasqyrojnë rritjen e tyre të shpejtë, me një sërë marrëveshjesh inteligjente dhe produktive që tashmë janë në fuqi me korporatat lidere të tregut.

Oferta e produkteve të Playson

Kohët e fundit, vetë oferta e produkteve të Playson ka mbirë gjithashtu, me zhvillimin e një sërë lojërash të suksesshme, si dhe mjetin e tyre të ri promovues Reel of Fortune. Kjo veçori, e cila përfshin Jackpot dhe Turne në Rrjet, u lejon përdoruesve të mbledhin monedha duke vënë baste slot - kur ata arrijnë në "Rel of Fortune", ata përballen me mundësinë për të fituar një sërë çmimesh në para.

Rritja e Playson ka qenë shumëplanëshe, dhe partneritetet e tyre globitëse janë një shenjë e kësaj. Homor tha se kompania kishte kaluar nga "forca në fuqi" në Amerikën Latine dhe partneriteti i tyre me "një ofrues platformash të avancuar si BetConnections është dëshmi e këtij suksesi¨.

Lajmi i fundit

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?
2023-02-04

A duhet që lojtarët e kazinosë të përqendrohen më shumë në programet VIP sesa në bonuset standarde?

Lajme