Kazinotë më të mira online me NetEnt 2023

Net Entertainment, i njohur më shpesh si NetEnt, ka qenë në ballë të botës së kazinove në internet që në fillim. Kur një kompani ka pasur sukses në një industri të tillë konkurruese për kaq gjatë, ajo duhet të jetë duke bërë diçka të drejtë.

Kompania u themelua në vitin 1996 në fillimin e bumit të dot-com, megjithëse në realitet, kompania shkon prapa edhe më larg se kaq. Paraardhësit e NetEnt themeluan një biznes kumari në vitet 1960 që do të bëhej Cherry, një nga kazinotë më të hershme në botë në internet.

Me qendër në Suedi dhe Maltë, NetEnt lançoi kazinonë e tyre të parë në internet në 2002 dhe ka qenë gjithmonë i shpejtë për të përfituar nga tendencat në zhvillim. Ata ishin gjithashtu një nga të parët që zhvilluan një platformë celulare në 2011 dhe vazhdojnë të ecin nga forca në fuqi.

Kazinotë më të mira online me NetEnt 2023
Lojërat më të njohura të NetEntKazinotë më të mira në internet NetEntKarakteristikat unike të Lojërave NetEnt
Lojërat më të njohura të NetEnt

Lojërat më të njohura të NetEnt

Si një shtëpi lider softuerësh, NetEnt ka prodhuar lojëra premium kazino për më shumë se 20 vjet. Të njohura për grafika të shkëlqyera dhe lojëra të përgjegjshme, lojërat Net ofrojnë orë argëtimi dhe kënaqësie.
Le të hedhim një vështrim në disa nga lojërat më të njohura dhe më të rekomanduara të NetEnt:

Uji i Egër - Nëse ju pëlqen surfimi ose plazhi, atëherë Wild Water është një zgjedhje e shkëlqyer e lojës për ju. Ka 5 bobina, paguan në 20 linja dhe u jep lojtarëve mundësinë të kalojnë valët e mëdha të fitores.

I vdekur ose i gjallë - Cowboys dhe Wild West kanë qenë gjithmonë burime të njohura frymëzimi në lojëra, dhe në Dead or Alive, lojtarët e marrin atë për ta nxjerrë atë në stilin e vërtetë perëndimor.

Salla e perëndive - Duke u futur në mitologjinë norvegjeze, Hall of Gods i lejon lojtarët të hyjnë në botën e vikingëve. Hall of Gods është një lojë slot progresive, që ofron 5 rrotulla dhe 20 linja pagese.

Gurët Asgardian - Një tjetër lojë me temë norvegjeze, Asgardian Stones është një perlë e vërtetë. Ai ka një veçori të shkëlqyer NetEnt të quajtur Orteku. Lojtarët gjithashtu mund të zhbllokojnë rrotullimet falas dhe një rrotë bonus.

Twin Spin - Duke na çuar në ditët tradicionale kur qershitë ishin sinonim i kazinove, Twin Spin është një tjetër lojë popullore e zhvilluar nga Netent. E vjetra përqafon të renë në këtë lojë slot emocionuese dhe epike.

Lojërat më të njohura të NetEnt
Kazinotë më të mira në internet NetEnt

Kazinotë më të mira në internet NetEnt

Lojërat e kazinosë online të NetEnt janë padyshim të njohura; kompania krenohet se ka trajtuar 58.3 miliardë transaksione lojrash në vitin 2019 dhe katalogu i saj me mbi 200 lojëra mund të gjendet në disa nga kazinotë më të mira në internet në planet.

Çfarë lloji të lojërave të kazinosë në internet prodhon NetEnt?

Pyetja e vërtetë duhet të jetë, çfarë nuk prodhojnë? Ndoshta shtylla kryesore e biznesit të saj janë lojërat e ndryshme të videove, të cilat janë provuar përjetësisht të njohura. Ato mbulojnë gjithashtu anën më tradicionale të kazinove në internet, me një përzgjedhje lojërash tavoline, duke përfshirë ruletin, blackjack, baccarat dhe poker.

Lojërat e tij mbulojnë një gamë të gjerë temash dhe temash, nga legjendat e rock and roll-it deri te personazhet mitike të përrallave, të gjitha të realizuara në stilin e kudondodhur NetEnt.

Pse kazinotë NetEnt janë kaq të njohura

NetEnt e deklaron veten si "ofruesi numër një i lojërave të kazinosë" dhe ky është një pretendim krenar, por lojërat e tij flasin vetë dhe më shumë sesa mbështesin fjalët e kompanisë.

Ato janë të dizajnuara bukur - Grafikat e saj kanë ngritur shiritin në industri. Animacionet mahnitëse dhe grafika 3D mahnitëse janë disa nga më të mirat që gjenden në çdo kazino në internet, duke i bërë ato një kënaqësi të vërtetë për t'u luajtur.

Ka jackpote të mëdha - Nuk ka shumë ofrues softuerësh që shfaqen në Librin e Rekordeve Guinness, por NetEnt është një prej tyre. Mega Fortune™, zë vendin e saj në libër për pagimin më të lartë ndonjëherë për një lojë slot në internet prej 17.86 milionë € të pabesueshme.

E njëjta lojë theu gjithashtu rekordin për pagesën më të madhe në internet në celular në vitin 2015 prej 8.6 milionë euro. Në fakt, katër nga lojërat e NetEnt kanë jackpote shumë milionëshe.

Slotet e tij kanë një shpagim vërtet të lartë - Në përgjithësi, lojërat elektronike të NetEnt japin një pagesë prej 95% deri në 98%; në fakt, slot-i i tij në internet Mega Joker ka 99% kthim te lojtari (RTP), dhe Jackpot 6000 i tij ka një RTP 98,8%, duke i bërë ata disa nga më të mirët në biznes.

Portofoli i tij është një nga më të ndryshmet atje
Lojërat e kazinosë në internet të NetEnt variojnë nga temat që mbulojnë tregimet e fëmijëve, si Jack and the Beanstalk, deri te filmat klasikë horror, duke përfshirë The Creature from the Black Laguna. Në mes, prisni të gjeni vampirët, Jimi Hendrix, pushtuesit spanjollë dhe madje edhe Gordon Ramsay!

Është e respektuar globalisht
Siç është përmendur tashmë, lojërat elektronike NetEnt janë praktikisht kudo, dhe ato vazhdojnë të lëshojnë një deri në dy lojëra në muaj. Ajo që është po aq mbresëlënëse janë disa nga markat me të cilat kanë bashkëpunuar, duke përfshirë Colombia Pictures, 20th Century Fox dhe Universal.

Kazinotë më të mira në internet NetEnt
Karakteristikat unike të Lojërave NetEnt

Karakteristikat unike të Lojërave NetEnt

Pikëpamja e re e NetEnt për industrinë e kazinove në internet i ka ndihmuar ata të veçohen nga konkurrentët e tyre dhe i ka mbajtur ata në krye të shkallës për një kohë të gjatë. Qasja e saj inovative ka paguar dividentë dhe përfshin faktet e mëposhtme:

  • Ai prodhon lojëra elektronike me tema dhe veçori unike. Për shembull, në Finn dhe Swirling Spin, rrotullat e tij të slotit janë të dizajnuara në një model spirale joortodokse; Kings of Chicago i shmanget traditës me simbolet e video-pokerit që janë kuvertë letrash, dhe Farm Escape përdor një temë jugore dhe muzikë të këndshme të vendit.
  • Ishte kompania e parë që u zhyt në zhanrin rock-and-roll dhe ka prodhuar lojëra elektronike me Guns 'N' Roses, Jimi Hendrix dhe Motörhead.
  • Bën shumë më tepër sesa t'u sigurojë kazinove në internet lojëra të jashtëzakonshme. Ai gjithashtu i pajis ata me mjete të fuqishme menaxheriale, veçanërisht në formën e platformës së saj të vlerësuar me çmime të Modulit të Kazinosë.
  • Kompania është e vetëdijshme se lojtarët vendosin nëse një slot është i mirë apo jo dhe për këtë arsye investon një sasi të konsiderueshme në njohuritë e lojtarëve dhe inteligjencën e biznesit.
  • Lojërat e tij mbështeten në më shumë se 20 gjuhë.
  • Lojërat e saj të tavolinës ofrojnë aksione freskuese të ulëta, me lojtarët në gjendje të bastojnë nga 0,10 € për dorë.
Karakteristikat unike të Lojërave NetEnt

Lajmi i fundit

Slotet më të mira në internet me temë Halloween në 2022
2022-10-31

Slotet më të mira në internet me temë Halloween në 2022

Halloween është një festë që mbahet më 31 tetor çdo vit. Gjatë kësaj feste, njerëzit bëjnë homazhe për të gjithë shpirtrat e të vdekurve duke marrë pjesë në festa me kostume të Halloween, duke ndezur zjarre dhe duke gdhendur kunguj. Disa njerëz madje ndjekin shërbimet e kishës dhe ndezin qirinj pranë varrezave për të kujtuar të dashurit e tyre. 

NetEnt shkon holandisht me partneritetin e kazinosë Holland
2022-09-24

NetEnt shkon holandisht me partneritetin e kazinosë Holland

E themeluar në vitin 1996, NetEnt është një nga zhvilluesit më të suksesshëm të lojërave slot në internet. Kompania aktualisht krenohet me 200+ tituj slot, duke përfshirë lojëra legjendare si Starburst dhe Gonzo's Quest. Por klientët holandezë të kazinove në internet nuk kanë pasur një shans për t'i luajtur këto lojëra legalisht deri më 20 korrik 2022. Në këtë datë, NetEnt njoftoi debutimin e tij zyrtar në tregun holandez iGaming pasi nënshkroi një marrëveshje me Holland Casino Online. 

Lojëra elektronike të kazinove në internet për para të vërteta me 100,000 x Jackpot
2022-06-17

Lojëra elektronike të kazinove në internet për para të vërteta me 100,000 x Jackpot

Çdo lojtar që ia vlen kripën e tij, do të donte të fitonte një shumë që të ndryshonte jetën në kazinotë më të mira në internet. Ndërsa lojëra të tilla si poker dhe baccarat mund t'u ofrojnë lojtarëve këtë mundësi, është lojëra elektronike në internet për para të vërteta që synojnë lojtarët ambicioz. Slotet janë të lehta për t'u luajtur dhe pagesat janë të bukura.

Top 5 lojërat më të mira të Krishtlindjeve në 2021
2021-12-19

Top 5 lojërat më të mira të Krishtlindjeve në 2021

Slotet online janë disa nga lojërat më të famshme të basteve në internet, dhe zhvilluesit po gjejnë vetëm mënyra për ta bërë atë më argëtues. Në ditët e sotme, ka shumë tema për të zgjedhur si aventura, fantastiko-shkencore apo edhe më tradicionale.